МОН просить школи сприяти підвищенню кваліфікації вчителів

Обрані вчителем форми підвищення кваліфікації мають призводити до набуття нових компетентностей

МОН просить школи сприяти підвищенню кваліфікації вчителів

Міністерство освіти просить керівництво усіх закладів загальної середньої освіти максимально та активно сприяти професійному розвитку та підвищенню кваліфікації педагогічних працівників. Про це йдеться у методичних рекомендаціях щодо підвищення кваліфікації вчителів, які надані освітнім відомством.

Надання детальних роз’яснень щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, пов'язане з ухваленням нового закону «Про повну загальну середню освіту», яким зокрема, деталізовано нові підходи до підвищення кваліфікації.

«Активна підтримка педагогічних працівників адміністрацією закладу - роз’яснення нової процедури підвищення кваліфікації, допомога (у разі потреби) у визначенні компетентностей, удосконалення яких педагогічні працівники потребують найбільше, тощо - є запорукою формування педагогіки партнерства в закладі освіти, його сталого розвитку, збереження здорового мікроклімату в колективі, покращення діяльності закладу освіти та якості освіти загалом», - зазначають у відомстві.

Саме тому, наголошують у МОН, надзвичайно важливим є те, щоб обрані педагогічним працівником будь-які форми і види підвищення кваліфікації реально призводили до набуття нових та/або вдосконалення наявних компетентностей.

Рекомендації Міністерства освіти і науки містять докладний опис форм і видів підвищення кваліфікації, характеризують суб’єктів підвищення кваліфікації, деталізують особливості програм підвищення кваліфікації, обсяги підвищення кваліфікації, описують етапи планування підвищення кваліфікації, особливості договору про надання послуг з підвищення кваліфікації, особливості фінансування підвищення кваліфікації, визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників тощо.

Окрім того, Міністерством освіти запропоновані для використання орієнтовні форми основних документів, що можуть бути використані педагогічними працівниками, закладами освіти та суб’єктами підвищення кваліфікації.

текст рекомендацій

Освіта.ua
10.03.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
наталія
Згідно цього листа (нам обіцяли 4000 у. о.!) нам всім знімуть категорії (щороку, поступово), і ми за нашу важку працю отримаємо 4000 грн.(як техпрацівники). А нащо нам стільки вчителів? Шановні колеги! Постраждаємо ми всі!
Ірина
Як можна підвищувати кваліфікацію "по-новому", якщо всі гроші надіслали до ІППО? Не знаю, це всюди чи ні, а в Запорізькій області так. Находилися гроші за вчителем... Брехня все! Нас примушують самим за себе платити.
наталія
Для Ірина: Ще й знімуть категорії до спеціаліста!
Коментувати
Шокований вчитель
Українські вчителі аплодують стоячи! Виявляється, в освіті повно грошей! А міністерки плакалися, що їх на підвищення зарплат немає...Для зарплат немає, а от для ...підвищення кваліфікації, та ще й щорічнопостійнобезперервного-ЗАВАЛИСЬ! І "організатори освіти" забулися про те, що розклад уроків має бути СТАБІЛЬНИМ, а не щотижня новим, бо вчителі на курсах!..У яку суму обійдуться масові відрядження та масові заміни. А ще ж і захворівших вчителів заміняти треба. Завучі вже й так нічого не роблять, лиш "фіксують" заміни в своїх журналах і перевіряють, чи правильно ця заміна записана вчителями в класних ! Про сам обсяг документу й говорити нема що-типове продовження всіх попередніх "шедеврів". На чию голову це можна натягнути? це ж нормативний документ має бути, а не роман з продовженнями.Треба б запровадити здачу тестів на знання цієї "макулатури" самими авторами. Прочитавши половину цього утвору, подумав теж саме: а чи дружать люди з головою?!
наталія
Згідно із ст. 54 Закону України "Про освіту" маю право на творчу відпустку до одного року один раз на 10 років із зарахуванням до стажу роботи. Шановні! Виконуйте всі пункти цього закону, будь-ласка!
Владимир Белый
Зверніть увагу, до тексту самих методичних рекомендацій жодного коментаря на відміну від новин на сайтах з повідомленнями про ці рекомендації.
Владимир Белый
Корінь проблеми у тім, що ФОРМА подачі змісту змін не є притомною щодо реального учительського життя. Навіть, у першу чергу, з точки зору обсягу тексту. 90% вчителів так подані рекомендації просто не будуть читати. У них буде позиція - розкажи/розкажіть, що там написано. Коротко і головне. МОН пише тексти довгі та нудні, щоб показати свою начитаність та розумність, а потрібен текст на одну сторінку, який би був скелетом дій, у першу чергу, для бухгалтерії закладу.
VTV
Той хто складав ці рекомендації мабуть точно з головою не дружить і в МОН роблять все, щоб добити освіту України і не роблять нічого для полегшення роботи вчителя...То того й добиваються - катастрофічна нехватка вчителів та ще ярмо у вигляді рекомендацій призведе до того, що в школах скоро нікому буде працювати, а молоді вчителі виїдуть за кордон бо там зовсім інше ставлення до освіти...
Викладач
Для VTV: 30 років знищують і міські школи повні вчителів. Ще й хабарі вимагають за працевлаштування.
VTV
Для Викладач: в м. Харкові на даний час не вистачає понад 500 вчителів різних напрямів, так що запрошуємо і хабарів непотрібно, а йдіть і працюйте...
Коментувати
Світлана Дрофіна
Як "цікаво" звучить вимога від МОН 4.03.2020 надати документи про підвищення кваліфікації у 2018, 2019 роках відповідно до вимог Порядку ПК педпрацівників, який був затверджений у серпні 2019 зі змінами, прийнятими в грудні 2019! Чи при здоровому глузді ті рекомендації писали. Тим більше, що спираються вони на Закон "Про загальну середню освіту", що не набрав чинності, а підписаний лист з рекомендаціями міністеркою в день, коли вона вже була звільнена з посади. Країна чудес!
111
Для Світлана Дрофіна:ст.27 ЗУ про ЗСО "Щорічне підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про освіту". Загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації педагогічного працівника впродовж п’яти років не може бути меншою за 150 годин, з яких певна кількість годин має бути обов’язково спрямована на вдосконалення знань, вмінь і практичних навичок у частині роботи з дітьми з особливими освітніми потребами" Було выдомо ще в 2017 році
111
Для Світлана Дрофіна: не зможете атестувати в 2023 роцы, якщо нема курсыв за 18, 19, 20, 21 та 22 роки
111
Для Світлана Дрофіна: зрозумыли?
Коментувати
Анна
Чому нічого не говориться про заміну уроків? Який бюджет це витримає? А тому, вчитель, який їде на курси, після свого повернення безоплатно повинен вичитати пропущені уроки. Щотижня по два-три вчителі проходять ПК! Що тут доброго?
111
дистанционно пусть проходят. На каникулах
Коментувати
Скептик
Автор статьи, хочется спросить вы в какой реальности существуете? Чотко и ясно нам на местах обьяснили, хочеш курсы вне ОИППО, ищи приноси договор заключим оплатим пройдеш. А ну угадайте стоит очередь из желающих? Нафиг парится все пойдут в ОИППО, ну а там всем известно... Это ж локомотив педнауки :)))) да о чем мы вообще.мир лицемерия и лжи...
Орест Петрович
...Учителі, скажіть як багато вам дають курси підвищення кааліфікації? :)))) Як по закінченню всі по 50грн скидаєтесь бідолагам із ОІППО? Гуманітарна пожертава за їх титанічну працю... :))) ОІППО = Обласні Інститути Профанації Псевдонавчання :)) хто в темі мене зрозуміють...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!