Понад третини вчителів працюють на межі виснаження

Однією з головних причин незадоволення вчителів власною діяльністю є брак мотивації

Понад третини вчителів працюють на межі виснаження

Майже кожен другий учитель не отримує задоволення від своєї роботи. Про це свідчать результати опитування, що було проведено освітнім проектом Прошколу.

Однією з головних причин незадоволення вчителів власною діяльністю є брак мотивації.

53% педагогів працюють з відчуттям постійної втоми, а 39% взагалі знаходяться на межі виснаження.

Також 17% учителів підтвердили, що з ними траплялись панічні атаки. Разом з тим,  19% вчителів відмітили, що відчувають ентузіазм та натхнення, у той час, як лише 6% — апатію.

Автори дослідження наголошують, що зазначені дані аж ніяк не говорять, що українські вчителі страждають від своєї роботи, але цифри свідчать, що варто знайти метод мотивації та підтримки викладачів та школи. Адже платнею в 4 600 грн навряд чи можна надихнути на роботу, яка вимагає максимальної віддачі.

На психологічний стан учителів впливають і умови праці, оскільки досі в деяких школах немає ані туалетів у приміщеннях, ані належного опалення.

Інша причина в тому, що вчителі досі мають більше обов’язків, аніж здатні взяти на себе.

«Педагоги мусять брати участь у вихованні дітей, соціалізації, розвивати їх емоційний інтелект, розв’язувати конфлікти та часто — підтримувати та мотивувати дітлахів, яких називають «складними». Як виявилося 49% викладачів щодня контактують із важкими дітьми — тими, які постійно провокують, порушують дисципліну, булять інших (а не рідко й самого вчителя), відмовляються вчитися — і це теж частина роботи», - зазначають автори дослідження.

Як виявилось майже 94% учителів жодного разу не відвідували психолога, навіть шкільного. І це при тому, що 40% не знають, як стабілізувати свій емоційний стан.

Освіта.ua
13.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
М
Один день не заходила , не читала-тут такі ...Говорила і скажу,ще раз:є різні вчителі?,батьки?,діти?- це життя,сварками,криками,нічого-не покращити,кожен повинен усвідомити,що - не так,він робить,а когось винити-це не вихід,потрібно почати з себе.Ситуація в маршрутці:дитина(підліток),років 15 навушники,через них нічого не чує,всіх пхає,на плечах рюкзак,в руках парасоля(зонт) мокра-хто має вчити ?- не ми батьки,заходиш в маршрутку-ти не один,і де б ти не був,ще є люди крім тебе.
Людина" поважної" професії
МММ- це мати чи батько дитини, яка навчається в школі.Ви тільки прочитайте,любі друзі,що ммм пише про вчителів,як обзиває, з якою злобою висловлюється, яд аж лине з тих злих уст.МММ- це представник класу батьків, які так ставляться до нас, вчителів, та до нашої професії.Вони так само обзивають вчителів дома і це чують їх діти.Тоді, скажіть ,люди, хіба можна працювати сьогодні в школах? Хіба так ще зневажають людей других професій?
не ммм
Для Людина" поважної" професі: Включите телевизор и по смотрите что в мире делается - президента матюками обзывают, в раде мордобой устраивают, какая "поважна" профессия - не льстите себе, я вас умоляю... Хотя.... В вас яйца бросали? - думаю - еще нет, зеленкой обливали - нет - тогда ждите - демократия пришла - ведь у нас победила революция "гидности"! Слава украине!
ААА
От я б таких клзломордих "не ммм" вдстрілював, що, власне й роблять на сході наші Воїни. Тільки би масштаби збільшити!
ХАЙЛЬ ГИТЛЕР!!!!!
Для ААА: ХАЙЛЬ ГИТЛЕР!
Коментувати
Юрій
На психологічний стан учителів впливають і умови праці, оскільки досі в деяких школах немає ані туалетів у приміщеннях, ані належного опалення.Це бред сівого меріна.Доки не викорінять корупцію в школі та відділі освіти, не приберуть бездарів з керівних посад і не тільки, не відбудеться дотримання законів та законодавчих актів самими учасниками педпроцесу- ніякі СУШі чи НУШі чи ще якісь УШі (наступнийміністр придумає) не створять передумов для задоволення від цієї роботи. Учитель знаючи свої права за допомогою закону буде в змозі поставити на "місце" будь якого крутого папіка. А папік тричі подумає як виховувати своє чадо щоб у майбутньому мажорик на вулиці, під кайфом, не вбивав автівкою людей.Яскравий приклад Ківи в ресторані. УМОВА--Закон один для всіх, і ми є його реалізатори.
Лісніченко
Для му-му-му:Такі,як ви ніколи ніде не працювали,тому вам так просто правду рубати з плеча.Це такі "спеціалісти"ніде не уживаються:ні з колегами,ні з роботодавцем.Ваша професія-провокатор.
ннн
Ну что, можно подводить итог? Что вы здесь решили, наши "дорогие" учителя? Покудахкали, вспомнили как было раньше? Так вот - вас дети на уроках матюкают и будут матюкать! Потому что вы ни на что не способны! Вы не способны объединиться и действовать! Хулиганов из школы не отчислят! А как же их отчислить? - Сократятся же часы! И фонды их родители сдают, и с 8 Марта поздравляют! Та хоть раз не возьмите те подарки, та хоть раз покажите характер! Программы дурные? Вы же в школе по 20 лет работаете, неужели своих собственных программ нет, своего видения предмета - что важно, а что можно и отбросить? Что, зачем отбрасывать? Сейчас выйдете с карантина - и каждая курица без начитки нового материала - контрольную, контрольную! Вас уже даже хорошие дети не уважают - дуры вы безмозглые!
Tetiana
Для ннн: Спаси Господи!
ннн
Сейчас последует стандартный комментарий - приходите к нам и поработайте. - А я бы пришла, и в районо сходила бы, и к адвокату - ведь мой ребенок имеет право на образование, которое у него отбирают всякие ублюдки! Только со стороны учителей тоже хоть что-то должно быть! Где ваше достоинство?
Вчитель-КА
Для ннн: бы не считается)) идите. А то впечатление что тролли залетели.
Коментувати
Горбань Віктор
Шановні батьки і вчителі, давайте не звинувачивати одне одного. Нефіційна реальна ворожа влада через "своє" міністерство штучно створила умови, щоб ми ворогували. Наших дітей через ЗМІ, через моду, через маскультуру морально розбещують і через конституційну обов’язковість середньої освіти змушують сидіти у школах тих, хто сам не навчається і іншим не дає! Вчитель позбавлений правового педагогічного захисту, він під подвійним психологіним тиском: з боку учнів і з боку начальства і завжди винний. Тому частина педагогів захищається агресивними діями. Новий "Закон про повну загальну середньо освіту" остаточно узаконює такий нестерпний стан у шкільній освіті. Давайте разом натиснемо на Зеленського, щоб він цей придурастий" закон" не підписував!!!
Правдолюб
Для "ммм"! Шановний, вас ніхто з учителів не ображав (на відміну від вас),то можливо варто уважніше поглянути в люстерко! Я вас не знаю, але прочитавши всі ваші висловлювання вже вам хочеться побажати позбутися самозакоханості! Нехай доля подарує вам більше мудрості!.. А в школах дійсно цими нескінченими і недолугими реформами зробили казна-що! І ці "особистості", яких і раніше (років 30 тому) було 2-3 чол. на 30-тивмісний клас швидко зростають у своїй кількості і зараз це дві третини того ж 30-тивмісного класу! І вчитель тут безсилий, бо його зробили таким і реформи, і держава, і суспільство!
Лісніченко
А вихователям як працюється?Постійні заміни,бо не вистачає людей.Кожного дня по 12 годин,діти сидять до 19.00 і довше.Заміни оплачуються ще меньше,ніж своя зміна. Няньок або нема,або прогулюють роботу.Бачте,мала ЗП,тому,хочу йду,хочу не йду на роботу.А що мені завідуюча зробить.""А вихователі мають і годувати,і накривати,іпосуд мити,і підлогу.Задарма.І всі мовчіть.бо ви теж не все доробляєте.А ще підготуйте консультації для тупих батьків,як дорогу переходити,як загартовувати і т.п.Навіщо?Ще батьків виховувати?Та хай ходять де хотять,хоть під машину.Гріш ціна цим тупакам.
Witalina
Для Лісніченко: Розраховуйтеся!!!! Шукайте іншу роботу,не дозволяйте на собі кататися.
ммм
Для Witalina: так, порад терпіли терпілі. їй треба на БАТЬКИ СОС у фейсбук. якщо не боїться себе назвати на реальне ім"я і садок і боротися. збирати навколо себе однодумців -вихователів і батьків, які можуть стати горою за хорошого свеціаліста.
ммм
Для Лісніченко: підготуйте батькам і під підпис "ознайомлені, беремо до уваги. віповідаємо за дітей під час знаходження не в садку". все. галочка поставлена. далі не ваша справа. свою ви виконали.
Коментувати
Також вчитель
Я вчилася при радянській системі і трошки пощастило поробити при цій системі.Згадайте, який був порядок! За провини дітей на лінійках знімали галстуки,комсомольські значки,то було позором, в ті часи діти не вживали наркотики,спиртне, не курили, не матюкалися, бо за таке, виганяли зі школи.Коли прийшла в школу після інституту, то перші роки любила свою роботу.А потім, коли пішла неповага до вчителя, безнаказанність бандюкових учнів, то зненавидила цю роботу.Батьки тепер зовсім не займаються своїми дітьми, все скинули на школу. А у нас немає ніяких прав.Ми тепер не можемо зробити навіть зауваження учневі, який матюкається, ми просто маємо робити вигляд, що ми не почули.Ми не маємо право поставити заслужену оцінку, бо завтра прибіжить матуся і буде погрожувати всім підряд : і директору, і завучам, і вчителю.Моя порада батькам :"Не подобається вам все в школі, то забирайте своє улюблене чадо,яке курить, п,є, додому і самі ставте йому оцінки,які хочете.Роботу свою також ненавиджу!
ммм
Для Також вчитель: так ось питання, чого вчителі не згуртовувались проти бандюкових учнів, наприклад, законодавчо? а того що мізків не вистачало. вуз вчительске право не дає, дітям право не читається, а сучасність і зараз вимагає, але вчителі лише "спасітє нас" скоріше усього від власної дурості і тупості, але у той же час "не вказуйте нам - ми самі вумні". фу. дури з когнитивними проблемами. чого ви можете навчити? - мобінгу.
Коментувати
Вчитель 2
Погоджуюся зі всіма коментарями вчителів! Батьки, прочитавши все це,скажуть:" Не подобається вам, то валіть зі школи" Вони часто так кажуть та ще і обзивають нас. Я б із великим задоволенням звалила би з того дур.дому, якби наші можновлалці не збільшили пенсійний вік.Мені 54 роки,вища категорія.Куди дітися в такі роки? Так ми вимушено маємо терпіти все це
ммм
Для Вчитель 2: а вчителі кажуть те саме "не подобається - валіть у іншу школу", але якщо узяти за основу, що вчителі повинні бути вчені таке опановувати, диплом на цьому базуватись повинен, то діти і батькаи просто зав ами повторюють, ВИ Ж ВЗІРЕЦЬ. жріть тепер.
Коментувати
Вчитель
Звідки такі цифри? В нашому пед.колективі всі 100% васнажені, а у 50% вчителів постійні емоційні зриви, іноді, навіть психози.Чому? А тому, що ми як раби, начальство- пресує, батькам-не вгодиш, не так подивишся,чи не так щось скажеш їхньому чаду, то бігають,жалуються в різні інстанції.Діти- хамлять нам, матюкаються відкрито, обзивають теж відкрито, вони чітко знають, що їм не буде нічого за це, бо прийде крутий татусь і " все порешает" звинуватить при всьому вчителя та ще й принизить його.Так і працюєм. А ще на пед. радах нам директор наголошує: " Коли будете виставляти оцінки дітям, дивіться, хто у них батьки" То як можна любити свою роботу? Її всі просто ненавидять
Міша
Для Вчитель: все дуже просто , ставимо відео камери в класах , які використовувались на виборах при янику ( до вони всі подівалися? ) . Робота школи має бути публічною . Але, нажаль , у нас іноді очевидне можуть перектутити різні "решали" . А взагалі то освіта йде чітко по шляху - вищу освіту для 10% - іншим робітничі професії . Як не крути будемо жити як в Америці - свобод повно але за 1к у.є. так напашешся шо дихати не зможеш. Але середня освіта у них г..но , й ми туди йдемо .
Коментувати
Без конспектів.
А я пішла з тієї"системи освіти"! Тепер живу і дихаю вільно! Шкодую про одне, потрібно було так зробити раніше!
ммм
Для Без конспектів.: так, я до отримання диплома. хоч і кричали у спину класичну фразу "хто не любить дітей, тому у школі не місце". і цим старим кошелкам ніколи не докажеш, що не в дітях діло, а в них і в тому гадюшнику, який старі раби з педкороною створили, і вуз, який не дає потрібні знання.
Маша
Для ммм: Що ти верзеш? Ти здриснуло зі школи, тому що не впоралося, і тепер свою злість виливаєш на вчителів? Тобі ВУЗ не дав знання? "Старі кошолки" винні? А ти така прогресивна цяця тут усіх брудом поливаєш? Тут педагогіка безсила.
Міша
Вчитель це по перше - лідер , лідера слухають , це перший принцип по якому треба допускати в школи ( у ВУЗах хоч якісь є гальми у студентів ) . Але ж набирать в педагогів всіх кому не лінь ... бо він / вона здали ЗНО ... А тоді починається - замість викладання - постійні конфлікти з учнями.
Коментувати
Местный
"53% педагогів працюють з відчуттям постійної втоми, а 39% взагалі знаходяться на межі виснаження." Точная цифра педагогов, которые не получают удовольствие от своей работы - это 92%. Мотивация - это достойная зарплата, а этого на данный момент нет (особенно у мастеров п/о и преподавателей не работающих в школах).
Alla
Для Местный: Так, ви праві. І працювати доводиться далеко не з шкільним контингентом.А вимоги навіть більші! Начувана...
Коментувати
Григорій
Боже!!!! Невже є стаття яка стосується самої самовіддаччі педагога!!! читайте міністри ексміністри чиновники соросята Це правда
Тато
Для Григорій: емоційна ваша маячня не має сенсу. Якось пишіть розумніше.
ммм
Для Тато: у нього комент заради одного слова "соросята", за нього він бабло отримає.
Коментувати
Петрович
От про шкільного психолога - було смішно! Жгіть далі! А щоб підняти мотивацію - підняти педнавантаження до 20 годин. Зняти надбавки. Молодим вчителям зарплату починати платити після 5 років стажу. Досвідчених - на курси раз на чверть. Багато ідей і способів дебілізації населення можуть втілити слуги. Країні не потрібні громадяни, потрібні наймити з мінімальними компетенціями. А з цим чудово справляється 95-й квартал і свати.
ммм
Для Петрович: так, про психолгів реально смішно. як на мене, безполєзні вони, навіть небезпечні для нормальної людини, бо такі ж совкові - раз, два: розмову з ними навіть розмовою з подругою не назвеш, бо подруга не побіжить організовувати правляння мізків у найкращих гебешних методиках. Краще звернутися до юриста і прокуратури.
Коментувати
Лілія Гриневич
Про дітей не хочете написати ? А бідні бабці на пенсії прям виснажились , вони дупу не підіймуть не те щоб в почткових класах підійти до дитини підсказати. В районах середній вік 45+ . "наш педагогічний колектив" й виживають тих "кто не так поет" У нас що педагоги що лікарі , перероблені , сил не достатню навідь у виборчих комісіях посидіти
Тато
Для Лілія Гриневич: вы дурепа, хоч і взяли без дозовлу НІК достойної людини.
ммм
Для Тато: чого одразу дурепа? зарплата може краще зак оменти буде. бо провокативно.
Коментувати
Сirius
Виснаження вчителів зумовлене в першу чергу тим, що їм доводиться виконувати багато зайвих обов’язків. Це такий свого роду "державний рекет", коли за право працювати тобі навішують не властиві обов’язки, ти ж і так не маєш куди подітися. Але вчителі самі у цьому винні, бо профспілка ватяна, а самі боягузи і не вміють постояти за себе. За любов до професії потрібно платити, і професійне виснаження і є тою платою. А потім ти нікому не потрібен, з букетом хвороб та "величезною" пенсією. Так і живемо, як собі постелили) так і мусимо спати.
ммм
Для Сirius: виникає питання "нашо вони беруть ті хомути?" відповідь - "бо раби, рабами виросли і рабів виховують. а нове покоління не хоче бути рабами по їхньому образу і подобію. ось має конфлікт поглядів на життя"
ммм
Для Сirius: мене щокує готовність вчительскої касти перегризати глотку дітям і батькам, у той же час бути тряпками з роботодавцем.
Григорий
Це ти певно себе відносиш до нового покоління. Так нове покоління хоче тільки халяви - без знань, без праці, рідну маму за 5 грн може зарізати. Ось таке ваше нове покоління.
Коментувати
Вчитель-КА
Майже кожен другий учитель не отримує задоволення від своєї роботи. С такое зарплатой только мазохист может получить удовольствие.
Здравый смысл
Для Вчитель-КА: Выбирая профессию учителя, неужели не знали о предстоящей зарплате?
Вчитель-КА
Для Здравый смысл: деточка - я вчилась 30 рокив назад.
Коментувати
простое решение
ОК. Насчет того что много чести. Такие классы есть. Рассказываю. Подруга занималась профориентацией, приглашала детей в свой колледж. Спрашивает у директора школы куда пришла: " У вас же два девятых, я хочу и во второй зайти." А директор ей: "Бесполезно, не рекомендую". Тут она (подруга) приоткрыла дверь этого класса - тишина, все склонились над мобилками. Директор сказала, что с ними у нее договор. Вот так. Слышала, что еще в одной школе такой класс есть. Эти дети в такой же резервации, но они в 5 классе. Это класс, у которого в начальной школе сменилось несколько классных руководителей, люди не выдерживали. Дети - редкостные ... . Для них пригласили "специальных" воспитателей, уроков почти нет. Просто держат в школе, чтоб ничего не утворили. Конечно все негласно. Так что - это не шутка, все реально.
Перехожий
І це правильно! Мудрий директор! А мою подругу "з’їли" батьки з директором: вона заставляла дітей на уроці слухати пояснення, працювати на уроці, виконувати домашні завдання -- так знайшлися "мудрагелі" серед батьків, накатали заяву на неї, директриса замість того , щоб розібратися і поставити їх на місце -- посеред року забирає цей клас і віддає іншій вчительці. І що, думаєте, щось поліпшилося??? Так! Тепер "хороша" вчителька не робить зауважень! Але тепер навіть ті кілька дітей, що хотіли вчитись, через постійний галас у класі не мають змоги.... Зате для директриси спокій, ніхто не жаліється... А зання -- то таке, це не головне для таких директорів.
ммм
Для простое решение: ну так, але коли ти їм скажи, що не справляєтесь, ніхто з вчилок не признається, і директор теж, зато почнеться вой і вся вчительска рать почне дружньо волать "захистіть нас".
Коментувати
Ещё проще решение
Для простое решение: Тех, кто не хочет учиться, отделить и в отдельные классы посадить?! Да нет уж, слишком много чести для таких. Ещё проще решение: таких, кто учиться не хочет, отделить и заставить мыть туалеты, подметать улицы, пахать на плантациях картошки или клубники, короче, приятное с полезным, то есть приятное, что учиться не надо , пусть хоть полезное делают, а там смотри и учиться захочется.
Эныкибеныкиеливареныки
Для Ещё проще решение: пусть кровь каждый день сдают, или лучше сразу - на органы, чё там церемониться!!!
Ещё проще решение
У таких и кровь, и органы такие же дебильные, как они. Пусть лучше туалеты моют. Наушнички в ушки, тряпку в ручки и туалеты мыть. Можно селфи и в Инстаграм. С хештегом " А зачем учиться?"
Вчитель-КА
Для Ещё проще решение: Низзя - онижедети)) эксплуатация деЦкого труда запрещена.
Коментувати