МОН: місцева влада зможе платити повні надбавки вчителям

Уряд ухвалив рішення про спрямування додаткових 2,2 млрд для виплат вчителям

МОН: місцева влада зможе платити повні надбавки вчителям

Кабінет Міністрів ухвалив рішення про спрямування додаткових 2,2 млрд для виплати заробітних плат вчителям, що дозволить місцевій владі сплачувати повні надбавки вчителям за престижність праці, а також премії. Про це повідомила міністр освіти Ганна Новосад, коментуючи урядове рішення.

За словами міністра, виплата коштів педагогам вперше здійснюватиметься із розрахунку реальної кількості учнів, а не за торішніми даними.

«Зараз ми вперше за 4 роки при розрахунку кількості коштів на зарплати вчителів врахували дані не минулого, а цього навчального року. Оскільки у формулу, за якою розраховується заробітна плата, закладається показник наповнюваності класу, ці дані суттєво впливають на формування бюджету. Гроші, які ми зараз «докинули» на місця, не вплинуть на ставку чи обов’язкові виплати. Однак вони дозволять місцевій владі платити повну надбавку за престижність та премії», – наголосила Новосад.

У Міносвіти інформують, що завдяки спрямованим коштам бюджети міст обласного значення збільшаться на 933,6 млн, районні бюджети збільшаться на 588,4 млн, а бюджети об’єднаних територіальних громад збільшаться на 712,3 млн.

«Хочу підкреслити, що це рішення ніяк не вплине на вчителів, яким міська влада й до цього виплачувала усі надбавки та премії. До таких міст, наприклад, належить Київ. Разом з тим, ми маємо намір змінити підхід до виплати зарплати вчителям, збільшивши базову ставку. Я переконана, що це зробить професію вчителя більш захищеною і створить запобіжники для місцевої влади, яка часто маніпулює надбавками серед працівників-бюджетників», – повідомила міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Освіта.ua
12.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
бюджетник
Бюджет формується із коштів платників податків. Жоден чиновник в бюджет не вкладає ні копійки. А розподіл тих грошей на різні типи бюджетів дає їм змогу брати із нього (бюджету) стільки, скільки вони хочуть
Жебрак сільський
А як же молоді спецалісти, яким обіцяли 21 тис.? Працюючі пенсіонери в яких хочуть ввести якийсь податок на законну зароблену пенсію? Ці питання хто буде вирішувати?
Олег фізик
Шановні, нам кидають доплати, як кістку собаці. Припустим доплатять, і що? Матимемо скільки? 10 тисяч? І це педагоги зі стажем. А на них зараз реально жити? Ось наша новоспечена юна некомпетентність заявила, що їй 36 тисяч мало. А вона ніяка, ні дня в школі не працювала, а нами керує.
Вчителька
То ж тільки "ухвалили рішення", а коли гроші дойдуть - ще те питання.... І чи до вчителі взагалі дойдуть??? 10% за січень за престижність на початку лютого...
Ivan
Ще не одна влада не піклувалася про своїх виборців ! А піклується виключно в своїх інтересах !
Роман
Так свої гроші провели чи за державні? Ви визначіться, бо не дуже зрозуміло. А дитина хай шукає матеріал вдома
батьки Драчинці Буковина
Скажіть будь-ласка люди. У вас по школах теж інтернет тільки для учителів? У нашій школі учителі склалися по 600 гривень, провели до кожного класу інтернет, а паролі від вайфаю лиш для себе рідних. Скільки буває такого, що дитині треба пошукати реферат або матеріал до уроку. Паролі це секрет. Ми не знаємо котра організація тепер проводить по школі інтернет. Але знаємо що це робиться за державні гроші. Тому зробіть так щоб кожна дитина могла зайти до інтернету.
Галина
Для батьки Драчинці Буковина: а що в місцевій бібліотеці інтернету немає? Зазвичай в публічних бібліотеках безкоштовний інтернет і саме туди йдуть за рефератами та іншим матеріалом
селянам від Кіцмань
Аргоком розширює уже наявне підключення. Було 6 точок доступу. Зроблять 12. А на рахунок паролів учителі праві. Вони з своєї кишені все заплатили. Від батьків ніхто не долучився до цієї справи. То які можуть бути питання.
Maryna
Що ви верзете: інтернет треба учням, здебільшого, щоб на уроках можна було грати в онлайн ігри, дивитись відосіки. Кому треба скачати "реферат" )))) той скачає ці нещасні 100 кб на 3(4)G інтернеті.
Коментувати
Вчитель фізики
У м. Рівне виплатили надбавку за січень у розмірі 10 відсотків, а адміністрація отримує 20 . Чому для начальніків грошей вистачає, а на вчителів -ні?
Vlad
"У Міносвіти інформують, що завдяки спрямованим коштам ... районні бюджети збільшаться на 588,4 млн..." Тому сьогодні вчителі м.Куп’янська отримали тільки 80% авансу. Місцева влада пояснила це нестачею грошей у казначействі.
Роза
Для Vlad: У Них аппетит разыгрался, когда делить кошты начали, оказалось и того мало...во зажили цирк не просто ржет, все аплодируют стоя...это уже крах полный ...жуть
Вчителька
Не 80%, а 70% только дали от аванса.
Коментувати
камент
Дивлюсь на цитати Новосад та бачу, що вона безграмотна особа, лексикон як у всiх чиновникiв
Просто вчитель
У 2019 році платили престижність 20%, на 20 -рік заклали - 10% , так вони і будуть сплачуваться як заложили, кабмін тепер сплюнув Департаментам на премії а вчителю, ніхто мінять "коней" не буде на переправі, от скрізь брехуни та казнокради....які премії, вони надаються комУ? навіщо ви людей тільки дратуєте, де підвищення хоча б на 9 %. Зарплату за січень недодали ....Сказали, що невистачає коштів ...а обіцянкам міністерки з інтернету не вірити..от вся правда...
Вчитель
Місцевий чиновник має 100% преміі, що дорівнює зарплаті А вчителеві немає грошец
300%
Для Вчитель: а 300% в кінці місяця і 300% до державних свят не хочете.
Ага
Цікаво і де ж такі надбавки? Хіба в чиновника в управлінні.
300%
голова Кіптівської отг Чернігівська область
Коментувати
не такий
Ви, шльонdри і проsтитути, відмовились від гарантованої минулою владою програми підвищення зарплат до 2023-го року до рівня середньої в промисловості? Сподівались на 4 тис баксів від клоуна? На сьогодні вже отримували би від 2 до 4 тис грн до зарплати. Тепер тіштеся подачкою "за престиж". Зла на цю дурь не вистачає.
мкмкемке
Для не такий: та шо ти чешеш, як за попередньої так і за цієї "влади" ми живемо на висоті. Папєрєдніки сильно переживали за народ так і теперішні сильно маються.
Коментувати
042
Зачекайте ще трішечки...
Местный
Искренне рад за учителей. Но, опять же, преподаватели и мастера п/о не учтены...
владі
Влада має зробити єдиний крок. Віддмінити різні надбавки, які у більшій мірі привід для економії. А замість них підвищити посадовий оклад учителя на 45%. Тоді жодна місцева влада не буде жити по закону. Я начальник ты дурак.
Льоля
какая престижность, нам за январь не выплатили за выслугу, сказали, получите в феврале. "Сказав сліпий - побачимо!"
Вчитель-КА
Премии будут - почти верю, только кому)) Престижность 5% не изменилась с прошлого года. А тут прям премии)) Ага. Ждём-с как соловей лета.
Пётр
У Коболева- 1 млн.300 тыс ушло только на оздоровление. Интересно,чём он болен?? А учителям не могут выплатить КОПЕЙКИ за престижность!
Сергій
Для Пётр: у нього душа болить за українців...
Коментувати
Побойтесь бога
Для налогоплательщик: учительские зарплаты- фигня. Вон Коболев с Витренко...те не мелочатся- зарплаты по 100 тысяч долларов и премии по 20 млн..И сколько в стране таких " незаменимых работничков"? А вы там...о каких- то учительских копейках. Побойтесь Бога!