У школах можуть відновити програму «Склянка молока»

Черкащина стане пілотним регіоном з впровадження проекту здорового харчування у школі

У школах можуть відновити програму «Склянка молока»

В Україні можуть відновити програму «Склянка молока», яка діє у багатьох європейських країнах та свого часу існувала у декількох регіонах України. Про це йшлося під час Skype-наради дружини президента Олени Зеленської з керівником Черкаської області Романом Боднаром.

Зокрема, у ході спілкування ішлося про перебіг підготовки пілотного проекту, який має на меті забезпечити в раціоні дітей достатню кількість молочних та кисломолочних продуктів.

Оскільки програма «Склянка молока» продемонструвала ефективність і позитивний вплив на здоров’я дітей, було запропоновано її відновити.

Черкащина зголосилася стати пілотним регіоном для впровадження подібного проекту та вже розпочала його розробку.

Окрім того, не оминули увагою і побажання батьків, які просили, щоб у раціоні школярів було не лише цільне молоко, а й кисломолочні продукти. Тому вирішили не обмежувати проект конкретною категорією продуктів, а комплексно працювати над запровадженням збалансованого харчування.

Зі свого боку Роман Боднар наголосив на потребі зосередитися на технічному оснащенні їдалень, зокрема харчоблоків. Тож, за домовленістю, впродовж лютого буде прописаний план проекту з урахуванням деталей. Далі його узгоджуватимуть профільні міністерства.

Освіта.ua
03.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергей Лимонов
Зеленський і команда вже ощасливили педагогів "достойними зарплатами" а тепер прийшла черга попіаритися першій лєді: напоїть всіх дітлахів молоком! Плачу від розчулення! Яка турбота про людей!
учитель
Продукти, якими сьогодні забезпечуються школи: якість погана, ціна значно завищена. Прикро, та хтось на цьому добре наживається. Молоко - добра ідея. Не нова. В 70-80-х роках нам безкоштовно давали після уроків склянку молока. "За компанію" пили часто і ті, хто не любив. Проблем сьогодні дві: забезпечити дітей якісним молоком і передбачити індивідуальне пакування. Не випив - забрав!
Ruslan Kuznetsov
Кип’ячене молоко мало хто питиме. А в нас, взагалі, є молоко? Чи дітей "молоковмісним продуктом" будуть труїти?
Василь  Шминдрук
В нашій країні громадяни вживають більше 60 % фальсифікованих продуктів, а органічні продукти, в спеціалізованих супермаркетах, мають захмарні ціни. Сумний «хіт-парад» саме і очолюють молочні продукти. Молочне тваринництво занепало, корівники по селах уже в диковину. То про яке молоко йде мова? Невже про молоко з імпортного порошку чи соєве?
ольга
Програма "Слянка молока" дуже потрібна в школах .А . В що робити тим школам в яких немає столової.В місті Біла Церква Київської обл. в школі №18 немає столової і спортзал знаходиться на вулиці в окремому приміщені.Батиьки зверталися до мера та тільки нічого не міняється. Якщо можете допоможіть нашим дітям. Дякую.
Софія
Я пам’ятаю молоко у школі пастеризоване на заводі централізовано, в індивідуальній пляшці для кожної дитини (1965-1966 р.) Булочка за батьківські гроші. І ми те молоко справді пили. А потім, коли мої діти ходили до школи, то молоко привозили у великих бідонах, у школі кип’ятили і розливали по склянках. Майже все молоко залишалося, бо на ньому була пінка. Діти не люблять молоко з пінкою!!! Скільки не вмовляй і не припрошуй - не п’ють. Якщо знову буде кип’ятіння, то це просто організація безкоштовного (за державний кошт) харчування чиїхось поросят.
Упаковку- по модерновому!
Для Софія: Какая ещё " пинка"? А ничего,что 21 век на дворе? Молоко( натуральное) нужно возить в индивидуальной упаковке! ( Типа " треугольники" или другое). Не будут пить- пусть домой несут.
Коментувати
Анна
хороше рішення для бажаючих більшість дітей буде задоволена а якщо буде ще маленька шкільна булочка то то буде СУПЕР
Анастасія
Для Анна: більшість! А решті, що робити? У моєї дитини алергія на молоко! І в нашому класі 7 таких дітей .як їм бути?
Коментувати
Анна
який штатний розклад та нагрузка на працівників ідальні при харчуванні 600 дітей це запитання ми піднімали при відвідуванні пані Зеленською Черкашини відповіді поки що немае чекаеми дякую
Анна
на Черкащині ше піднімалося питання штатного розкладу та нагрузка на працівників ідалень де харчують 600 дітей
Правда
Замечательно! Осталось только отыскать натуральное молоко в Украине)))) А найти его невозможно, т.к. его уже давно нет.