Олена Зеленська і Ганна Новосад відвідали школи Черкащини

Відвідання шкіл відбулось у межах реалізації національної реформи харчування в школах

Олена Зеленська і Ганна Новосад відвідали школи Черкащини

У межах реалізації національної реформи харчування в освітніх закладах дружина Президента України Олена Зеленська разом з міністром освіти і науки Ганною Новосад здійснила робочу поїздку до низки шкіл Черкаської області.

Олена Зеленська та Ганна Новосад відвідали школи в селах Іваньки та Дмитрушки, а також школу № 3 в Умані, де поспілкувалися з представниками батьківських комітетів, учнівської спільноти та педагогічними колективами.

«Здоров’я українських дітей – наш пріоритет. Реформування підходів до харчування та занять спортом є одним з надважливих завдань для нашої команди. Для ефективного втілення проекту потрібне розуміння, що насправді відбувається у кожній з найменших та найвіддаленіших шкіл країни. Аудит у процесі. Звіт та статистика, безперечно, корисні, але я хочу на власні очі побачити ситуацію та почути про проблеми безпосередньо від вас», – зауважила Олена Зеленська у розмові з батьками й дітьми.

Під час оглядових екскурсій навчальними закладами перша леді приділила особливу увагу організації роботи їдалень та стану матеріально-технічної бази шкіл, зокрема оснащенню спортивних залів.

Серед виявлених проблем, які не сприяють здоровому зростанню учнів, – відсутність капітального ремонту приміщень їдалень, харчоблоків, внутрішніх санвузлів окремих шкіл.

Також низька зарплатня є причиною відпливу кухарів та медичних працівників – кваліфікованих фахівців, від яких безпосередньо залежить якість турботи про здоров’я дітей. У сільських школах вакансії за означеними посадами залишаються незаповненими протягом тривалого часу.

Після відвідання освітніх закладів був проведений круглий стіл за участю голів об’єднаних територіальних громад Черкащини, директорів сільських шкіл та представників районного відділу освіти.

«Основними пунктами нашої зустрічі під назвою «Здорова школа» є насамперед харчування та спортивна активність. Здавалося б, усього два пункти. Та саме від них залежить здорове завтра маленьких українців. У нас зараз гостро стоїть питання із захворюваннями кишково-шлункового тракту у дітей по всій країні. Зволікати далі не можна. Тому на початку тижня Президент України підписав Указ про невідкладні заходи щодо покращення здоров’я дітей. Міністерство охорони здоров’я готує проект національної стратегії розбудови безпечного та здорового освітнього середовища. Це комплексне рішення, яке я зі своєю командою активно підтримуватиму та втілюватиму», – звернулася до присутніх Олена Зеленська.

Міністр освіти і науки Ганна Новосад, як один із основних учасників робочої групи та виконавців проекту нарівні з Міністерством охорони здоров’я, підтримала ініціативу дружини Президента та додала, що для початку виділено 400 млн грн державних коштів на ремонти їдалень і харчоблоків.

«Це стартові кроки з цільового інвестування, які ми зараз робимо. Разом з областями визначимо ті заклади освіти, котрі першочергово підпадають під програму. На мою думку, це опорні школи та школи з великою кількістю дітей. На виконання указу Президента про покращення здоров’я дітей ми розробляємо велику системну програму, яка ляже в основу зокрема й довгострокового бюджетування. Освітні заклади матимуть більше ресурсів для покращення умов. Але для областей, районів, громад, які мають свій бюджет, це також має стати пріоритетом», – зазначила Ганна Новосад.

Освіта.ua
16.12.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Замкнуте_коло
Закон про освіту вище всяких розпоряджень і де ж підвищення заплати пед. працівникам відповідно до цього Закону? Видати розпорядження і виділити гроші - дві великі різниці! "було видано розпорядження «Деякі питання використання у 2019 році освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», яким розподіляється резерв освітньої субвенції та нерозподілені видатки освітньої субвенції для територій Донецької та Луганської областей в обсязі 1,1 млрд грн на користь місцевих бюджетів". Джерело: ІА «Вчасно» — https://vchasnoua.com/donbass/63157-remont-idalen-i-prydbannia-avtobusiv-mista-donbasu-otrymaly-1-1-mlrd-osvitnoi-subventsii
Навуходоносор
Варто було стати першою леді, аби відкрити очі на безлад, що панує навколо... Дві барышні прошвирнулись сільським бездоріжжям у хлопські церкоано-приходські школи... Ой леле!!!
Anna
Та що там батьківський комітет. Як приїжджала Гриневич у сусідню школу то парти, шафи, обладнання кабінетів звозилися з усього району.
Ірина
Ви не з Сумської області?
Коментувати
ми
А де взяли батьківський комітет, з яким поспілкувались. Чи в школах Черкаської обль батьківський комітет чергує щодня в школі?
Классная
Два крупных спеца побывали в школах—- увидели старые столовые и спортзалы.... Завтра все изменится.... Ждите: барин сам увидит, что плоха избушка и велит дать лесу, думает старушка.
Юрій
Щось не понятно. Проект ... програм. тільки пишеться. А 400 млн вже хтось комусь для чогось виділив. Lkz gjxfnre ze ,b nj /
Местный
Проехались бы они по ПТНЗ и там бы голодные мастера и преподаватели спец.предметов достойно встретили, ибо денег уже 3 месяца не платят, а поэтому терять нечего. А так по школах этих гостей в попки целовать будут...