Міністр: до проблеми мережі шкіл маємо підійти системно

Неефективна мережа шкіл є однією з причин, через яку виникає заборгованість з зарплати

Міністр: до проблеми мережі шкіл маємо підійти системно

Існування неефективної мережі шкіл є однією з причин, через яку виникають загрози заборгованості заробітних плат вчителям. Про це сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад, коментуючи рішення Кабінету Міністрів щодо перерозподілу коштів на погашення боргів із заробітної плати.

«Здебільшого необхідність таких перерозподілів — результат неефективної мережі шкіл в окремих регіонах. Своєчасна виплата заробітної плати — це надзвичайно важливо, тому ми допомогли місцевим органам уникнути заборгованості. Однак на майбутнє ми маємо системно підійти до вирішення проблеми мережі, щоб таких ситуацій не виникало в принципі», - підкреслила міністр.

Як відомо, 27 листопада Кабінет Міністрів перерозподілив 171,1 млн грн на зарплати для вчителів.

Освіта.ua
29.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Luna
Мережа депутатів теж вже досить давно не є ефективною. Давайте спочатку її оптимізуємо. Дивись і налагодиться все.
Ніка
Для Luna:Молодець! Підтримую повністю!
Коментувати
111
У 2018 році аграрний сектор генерував близько 13% українського ВВП. Про це повідомляє delo.ua. Повідомляється, що частка продукції сільського господарства в загальному експорті України за цей період склала 39,8%, або рекордні $18,8 млрд. Сільське господарство як завдяки об’єктивному розвитку, так і за рахунок падіння інших галузей, зміцнилося в статусі донора бюджету і є, поряд з IT, одним із провідних секторів української економіки.
111
сільське господарство (360 млрд гривень) зароблені в селі селянином чи заробило місто на своїх дітей
111
Найбільшу частку у ВВП України склали такі галузі, як оптова та роздрібна торгівля (471 млрд гривень), переробна промисловість (409 млрд гривень), сільське господарство (360 млрд гривень) і видобувна промисловість (213 млрд гривень). чи не вистачить грошей на сільську дитину куди ідуть зароблені гроші
2019
Чому ви так обурюєтеся на нову владу?! Ви ж за неї самі проголосували. Інакше де ж взялося 70% електорату?..
1
Для 2019: так и предыдущие то же самое выполняли. Эти - их продолжение. Так что - а ничего и не изменилось. На место родителей пришли их дети
Коментувати
Вчитель зі стажем
У післявоєнні роки відкривали та будували школи. Кожному селу - школа. Сільських вчителів заохочували, щоб залишалися працювати в селі. Гасло "немає школи - немає села" діяло і так було. Було тяжко. Справились. І село розквітало. Невже ви думаєте, міністри, якщо дитина так важко буде здобувати освіту, вона захоче такої долі своїм дітям. Люди будуть шукати кращої долі. І сьогоднішня політика про закриття сільських шкіл призведе до того, що села (котрі вже і так вимирають) поступово зникнуть.
239
Для Вчитель зі стажем: у повоєнні роки селяни були кріпаками. Їм практично було неможливо виїхати з села і паспорти не видавали. Звісно треба було багато сільських шкіл. До війни мій тато, коли пішов до школи, було 2 1-ші класи і діти по 3-є за партою сиділи. А згодом люди почали з села тікати, не повертатись після навчання та армії, а отже і народжувати не стало кому. В татовому селі вже давно немає школи, бо ще років з 10 тому не народилось жодної дитини за рік і школа стала непотрібна. Не слід ставити коня позаду возу. Якби в селі наррджувались діти, то і школу б ніхто не закривав. Подивіться на Австралію. Ніхто не утримує школи при малих поселеннях. Діти їдуть в інтернати або навчаються дистанційно. Але сільське господарство від цього не зникає
Анонім
Для 239: Але, ми не Австралія!
Коментувати
Звичайний сільський вчитель
Можливо мережа міністрів та депутатів в Україні ще більш неефективна?! В кожній школі НАВЧАЄТЬСЯ різна кількість учнів. І ЯКЩО В ШКОЛІ 30 ДІТЕЙ. ТО ЇМ ТАКОЖ ТРЕБА НАВЧАТИСЯ, ТАК САМО ЯК І ТИМ, ДЕ 50 АБО 100. А НЕ ПРОКИДАТИСЯ О 7 ГОД. РАНКУ, ЩОБ ВСТИГНУТИ НА ШКІЛЬНИЙ АВТОБУС (ЯКЩО, ЗВИЧАЙНО. ТАКИЙ Є) і чекати 1 ГОД. ПІСЛЯ 6 ЧИ 7 уроків, щоб приїхати додому. А якщо шкільний автобус і є, на жаль, досить часто школярі змушені добиратися іншим транспортом, бо шкільний автобус то везе призовників до військкомату, то на медкомісію чи ще десь, одним словом, районна адміністрація подбає куди той автобус відправити, а про учнів нехай подбає директор та вчителі. І коли більшість українських школярів невідомо як добиратимуться до школи, тоді, можливо, міністерка освіти назве мережу шкіл ’’ ЕФЕКТИВНОЮ’’. Але чи ефективною її вважатимуть батьки та самі учні?!
земна українка
А як міністерка визначає ефективність чи неефективність мережі шкіл? Чи вона має поняття про психологію, педагогіку, врешті-решт, про фізіологічні особливості розвитку дитини? Чи знає про те, що навчання - це велика праця. А як же дітям відновлювати сили, якщо їздити в школу за 15-20 км, встаючи о 5 годині ранку і повертаючись о 18.00. Дійсно, ефективне буде навчання: голодні, холодні, самі по собі діти. Адже не у всіх опорних школах переймаються проблемами дітей, що приїжджають з навколишніх сіл. Та й самі діти не всі будуть їздити до школи, їм краще погуляти, порозважатися в селі: ніби їдуть до школи, а самі - до таких же товаришів.Ооооото вже буде ефективність у всього українського суспільства через 10-15 років.
unforgiven 2
Найбільша системна проблема мережі шкіл - неефективний міністр української освіти.
Колосок
Такі запитання потрібно задовать не міністерству освіти а енергетикам та економістам. А хіба не самі ви обрали попередню владу за 5-ть років скільки було взорвано військових складів, за часів СССР давно вже поставили до стіни. Від рядового до офіцера відповідаючого за цей склад. Де був ваш головнокомандувач Української доблесної армії. Де гроші? Ваші гроші та ваших дітей в тих взорваних військових складах. Армія вже давно прогнила це вона зїдає ваші гроші.
До Новосад
Дурня повна!!! Існування неефективного міністра і міністерства освіти є основною причиною занепаду овіти в Україні!!!
Перехожий
А де ж ті гроші, які нова влада обіцяла отримати з митниці, вугілля, електрики і тому подібне, здолавши корупційні схеми старої влади??? .... Чи вже самі "присіли" на ці схеми??? Чи, можливо, і не було ніяких схем, а був лише слух про це, щоб звплямуіати "попередників", а потім самим до корита дірватись??? "Зелені", то де ж гроші, врешті решт???
Колосок
Лес рубят щепки летят. Ефективне навчання це коли ти можеш застосувати нові ТЗН а не родом з СССР. Головне Методично правильно подать навчальний матеріал учням. На мою думку навіщо фінансувати 20 - 30 учнів коли можна дать гідний освітній рівень. Та й інші учителі будуть зацікавлені дать їм гідні знання, фізичний розвиток учнів. Новий колектив це нове спілкування учнів між собою та учителем де вони можуть обговорювати проблемні запитання в навчанні. Нова школа це корабель який поплив на перекір бурям і штормам до нового світлого майбутнього.
Olga
Для Колосок: ВИ ХОЧ ЗРОЗУМІЛИ, ЩО НАПИСАЛИ? СПОДІВАЮСЬ, ЩО ВИ НЕ ВЧИТЕЛЬ, БО ТОДІ БІДНІ ВАШІ УЧНІ.
Коментувати
Батько учня
Пані Новосад!! Не ефективна мережа шкіл- це доля живих українців. Дитина- це святе, будь-які витрати на неї - обгрунтовані. Це Ви зрозумієте ,коли станете мамою. Тож не меліть дурниць...