Батьки SOS: діти не зобов'язані прибирати у школі

Батьки мають право відмовитись від того, щоб діти виконували роботу з прибирання шкільних приміщень

Батьки SOS: діти не зобов'язані прибирати у школі

Батьки школярів мають право відмовитись від того, щоб діти виконували роботу з прибирання шкільних приміщень. Про це йдеться у заяві Громадської організації щодо примусового чергування та прибирання у школі.

Зокрема, у ГО «Батьки SOS», з посиланням на норми чинного законодавства, наголошують, що залучення здобувачів освіти до виконання робіт є забороненим.

«Стаття 43 Конституції України говорить: «Використання примусової праці забороняється». Окрім того, у пункті 5 статті 53 Закону України «Про освіту» читаємо: «Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України», - зазначають у «Батьки SOS».

«Тобто під час уроків прибирання категорично заборонено законом! У позаурочний час воно може здійснюватись, проте лише на власне бажання учня та з дозволу батьків. Отже ви маєте законне право відмовитись від того, щоб ваша дитина прибирала чи чергувала», - йдеться у повідомленні.

Окрім цього, Громадська організація поширила текст заяви батьків до адміністрації школи щодо відмови від чергування та прибирання, а також оприлюднила роз’яснення Лілії Гриневич щодо зазначеного питання.

 

Освіта.ua
11.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ліля
В моєї доньки був булінг через відмову від підмітання після уроків. ніхто з дітей мести не бажає
Вчитель-КА
В технікумах діти не прибирають, в вишах теж, в профтехі миють - наскільки я знаю. Чому в технікумах і коледжах передбачені ставки на прибирання приміщення а в профтехові і школах ні? Різні джерела фінансування - чи вина адміністрації?
Економіст
Для Вчитель-КА: різні джерела фінансування, а від цього і різний фінансовий ресурс.
Вчитель-КА
Для Економіст: Ну-ну - розкажіть мені, чим можуть відрізнятися джерела фінансування у двох загальноосвітніх шкіл одного міста. Я настоюю на тому, що це суто вина адміністрації - яка або кошти економить собі на премії. або тримає на цих ставках свою рідню, які не працюють а ЗП отримують.
Олекса Позняк
Для Вчитель-КА: боже яка ти дуре ПА. Київ одне місто але в різних районах фінансування йде по різному. У цьому районі дають на одне а в другому на це не дають а дають на інше. Навіть доплати в різних районах Києва різні
Коментувати
Ника Павлова
У Японії існує суспільна повага до такої праці. Для японських дітей створені умови для того, щоб прибирати, і щоб те прибирання було якісним, а не "абияк": кожен учень має шафку для змінного взуття і одягу, прибирання здійснюється в спеціальному одязі, в їдальні учні роздають їжу і прибирають в іншому спеціальному одязі чи халатах; у школі є достатньо інструментів і засобів прибирання, а не один віник на клас. І весь клас працює одночасно. Крім того, треба врахувати, що багато дітей займаються у гуртках і секціях. І прибирання має входити у навчальний розклад, а не просто "після уроків". Тільки тоді, коли прибирання буде організовано системно, тоді його і можна впроваджувати
Олекса Позняк
Для Ника Павлова: відбрехувань можна вигадати мільйон. Простий приклад - навчання у школі проводиться за умови 17 -20 градусів Цельсія.Навряд чи у Києві у школах взимку є 17 , не кажу вже про село.Давайте учителі перестанемо проводити заняття взимку - наказ є -виконуємо . Сідаємо , пємо каву, дітей за двері - нехай батькососи що хочуть з дітьми роблять. Ото завиють батькососи, гавкатимуть аж до неба.Бо закону який захищає роботу учителя вони бачити не хочуть, лише права ребьйонков видно
Вчитель-КА
Для Олекса Позняк: не пиши галіматью - + 18 у нас є всюди. Пишу не з Києва. З периферії. Є обігрівачі якщо не вистачає центрального опалення.
Olexa
Для Вчитель-КА: а у травні у мене в бетонній школі з величезними вікнами +25 . Везіть із села кондиціонери.Маю повне право не проводити уроки так же як і діти не витерти дошку. Але у вчителів є совість на відміну віт таких дебільних як ВИ
Коментувати
Ольга
У школах люблять також під час навчального процесу замість якогось уроку (при відсутності вчителя і не бажанні проводити заміну) "вигнати" дітей у новому одязі та взутті на клумбу: сапати чи садити квіти, рослини тощо. Також часто збирають сміття (без рукавиць) на тереторії школи. Тут буває навіть так, що у школі якись захід діти приходять у білих блузках і туфлях і у них їх змушують іти на клумбу чи збирати сміття. Давно потрібно щось міняти. Бо батьків дирекція не слухає вважає це нормою. І це у місті.
Олекса Позняк
Для Ольга: брехні батькососівські. Дирекція зараз трясеться перед батьками як осиновий лист
Коментувати
Людмила
Меня в детстве не заставляли работать ни дома, ни в особенно в школе. Но я хорошо и старательно училась, жила с бабушками, когда родители работали на Камчатке. Я выросла трудолюбивой, ответственной, работоспособной, имею 2 высших образования, на пенсии - председатель ОСМД. Уверена, что дети не должны убирать в школах, на огородах, полях и пр. советское наследие, где детский труд использовался, а вот у очень многих выработалось отвращение к труду, ни работать, ни учится, полно лентяев и неучей. Дети должны играть, учиться, отдыхать, заниматься творчеством , танцами, футболом.Придет и время, когда они осознают, что на свою жизнь надо уметь заработать деньги. Всему свое время. Но взрослые очень часто не жалеют своих же детей.
Олекса Позняк
Для Людмила: взять веник и подмести пол за 5 минут вместе с подругами это труд? Вы не подметали в школе и дома? Нагадили и пошли? Учитель уберёт?
не жалеющий
Уважаемая Людмила и "батьки "SOS", в большинстве школ дети лишь моют доску, даже не заметают, и уж точно не моют полы и окна и т.д. О какой уборке идет речь? А если уж и заметают, то лишь по просьбе учителя и лишь потому, что сами же насорили, или парты помоют, потому что разрисовали, это такой страшный труд, убрать за собой же, не жалеем детей совсем....
Лєна
Шановний користувач "не жалеющий" до Вашогр відома в обов’язки учнів входить не лише помити дошку. Чергові учні зобов’язані: 1) Перевернути всі стільці на парти, а це як правило 30-35 штук. 2) Підмести класну кімнату. 3) Помити підвіконники. 4) Помити батареї. 5) Повитерати всі панелі. 6) Витерти пилюку з стінки, шкафів... тощо. 7) Помити вчительський стіл. 8) Помити дошку. 9) І найголовніше помити підлогу. У більшості випадків підлога миється холодною як лід водою. А тут щоб набрати води потрібно піти у туалетну кімнату, яка не у всіх є на кожному поверсі, тобто потрібно піднятися чи спуститися з відром води. А потім піти і вилити ту воду на вулицю у спеціально відведене місце. 10) Також потрібно знайти чергового вчителя, а якщо у нього у той момент урок чи консультацію чи нарада то дочекатися поки він звільниться і здати чергування. І такі правила у нас у школі і не лише у нашій, а у всіх школах нашого міста (9 шкіл). Учні чергують по 2, але на сам процес прибирання йде не менше 1 години. Якщо ти справився швидше черговий вчитель не хоче приймати чергування бо робить висновок, що прибрано не якісно.
Коментувати
Алла
Не впали б корони з голів наших дітей, аби вони прибрали після себе класну кімнату! Чомусь у них дуже багато прав і зовсім ніяких обов"язків! Ну що ж, шановні батьки, це виростає ваша старість, що посієте, те й пожнете!Ми свого часу чергували в класах, мили парти, в старших класах робили самі ремонти і нічого нам не сталося. Тепер же так боїтеся, аби ваше чадо не перетрудилося, що виростають люди, які не вміють ні цінувати чужий труд, ні самі працювати.
Мария
Для Алла: Вы и сейчас можете убирать где хотите и как хотите, ведь никто же не запрещает. И вы лучше беспокойтесь о своей короне и своей старосте. Вы в своё время дежурили.... да, много кто дежурил. Но от этого чище на улицах не стало, как и не стало меньше людей, которые не умеют ценить чужой труд, и сами не работают.
тамара
Шановні батьки! Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять! І якщо чергові учні помили дошку та замели підлогу, то це нормально. Навчіть своїх дітей дотримуватись чистоти і не смітити. За Вашими думками, в школі нехай буде бруд, бо це ж моя дитина кинула сміття, як же вона буде прибирати після себе!? А у своїй кімнаті вона теж не прибирає, бо є прибиральниця у вигляді мами?
а еще
а еще, а еще... раньше все славили Сталина, а еще за трудодни работали, аеще без паспортов в деревнях жили, а еще ГУЛАГи сществовали, а еще была шестидневка, а еще детей до годика в ясли отдавли, а еще, а еще раньше.
Коментувати
Олекса Позняк
Після того як батькососи і лілька -воро8айка оголосили що діти не мають прибирати то прибирання у моїй школі закінчилось. Тепер замітаю і мию підлогу в кабінеті сам. Барчуки стоять у коридорах і дивляться як учитель сміття виносить і відра з брудною водою тягає. Поважали б ви хірурга який миє підлогу у лікарні? Пішли б до нього на операцію? Саме приниження учительства добиваються лілині батькососи.Такго розвалу освіти і культури у школі не памятаю за всі роки роботи. Спілкуюсь з колегами США, Канади, Британії, Німеччини, Італії, Польщі. Ніде учитель шмарклі після дітей не відмиває, жуйки не здирає. Використання учителя як технічку це все одно що мікроскопом забивати гвіздки.За той час , що іде на прибирання я можу створити високоінтеллектуальний продукт, вчителю у школі гора роботи , іноді до ночі робиш. Дороблю цей рік і втікаю.Допекли ці знущання
Вчитель-КА
Для Олекса Позняк: Ти дурак. Твій кабінет включений в загальну площу школи й під це в штатному розписі є техпрацівник. Хтось оформлений а ти мий.
Олекса Позняк
Для Вчитель-КА: дуре ПА. У мене на школі висить оголошення 3 вакансії технічок - ніхто у Києві не піде робить за копійки. Я можу стати у позу - прибирати не буду робіть що хочете. Але я людина а не скотина як ти. Я розумію що у керівника безвихідь і для роботи потрібнощоб я помив підлогу. А якби ваші діти мені замели, і витерли дошку а я помив то з них не виросли б така скоти нелюдяні як ти
Вчитель-КА
Для Олекса Позняк: Мий - ніхто тобі бовдуру не лікар) Чого мене повинні хвилювати проблеми адміністрації? Нехай наймають клінінгову компанію. Немає ніякої безвиході - є тупі керівники.
Коментувати
Vd
Шановні батьки SOS, наші діти раз чи два на місяць підмітають і миють підлогу в класі в якому знаходяться більшу половину дня SOS!!! У нашому закладі 5 вакансій тех. працівників,ласкаво просимо. ,
Мария
Для Vd: этот же вопрос и к директору школы! Или проще детей заставлять выполнять работу техперсонала?
Олекса Позняк
Для Мария: ДУРЕПА батькососівська так іди на вакансіїї а не задаєш вопроси діректору. А що він може зробить як ніхто не йде. Давайте усі стане у позу - крейди немає - я не вчу. Завезіть мені папір і порошок до прінтера бо контрольні давать не буду. У всіх поважні причини але школа повинна працювать, ідіоти батькососівські
Коментувати
Вчитель-КА
В першу чергу це геморой для вчителів а не для учнів. Організувати дітей на прибирання - це нелегко. Так що більшість класних керівників перехрестяться збагривши цей тягар зі своєї шиї.
Мария
Для Вчитель-КА: в первую очередь это заработок для администрации школы. Организовать не легко...а убирать легко? Но конечно проще детей заставить убирать, чем спросить директора где техперсонал и на основание чего вы должны перетруждаться, организовуя детей на уборку????‍♀️
Вчитель-КА
Для Мария: Родители - возьмите и спросите.
Олекса Позняк
Для Вчитель-КА: ойпридурош -НЕ. та що їх зорганізовать - перші 5 по списку сьогодні другі 5 -завтра. Де таких дебілів клепають, жах
Коментувати
ольга
Скажіть, будь ласка, шановні дописувачі -батьки, а хто має прибирати після наших дітей? А ми хіба не прибирали, хіба не мили!!!! підлогу, не поливали квіти, не збирали папірці кругом школи? Кого ви ростите - ледарів? Ви про себе думаєте? З таким вихованням останні деньки свої будете доживати у будинках престарілих ,у кращому випадку, а то й на вулиці!
Вчитель-КА
Для ольга: А кількість техпрацівників в штатному розкладі затверджується виходячи з площі школи. Нехай прибирають. Чому я повинна переживати що діти погано помили підлогу? Чому я повинна прибирати разом з ними в 7 класі - бо вони не вміють?
Олекса Позняк
Для Вчитель-КА:А назви мені хоч одну державну школу повністю укомплектовану технічками? Я працюю у приватній школі також.Там дійсно технічки працюють як роботи -поки ми снідаємо у їдальні -кабінет помили -пішли на обід - знову освіжили . Так там їм платять огого, вони й бігають. А чому, я ,учитель, повинен мити підлогу бо технічок некомплект? А як я не буду мити то потонемо за три дні в смітті. Яка ти дуре-па, жах
Вчитель-КА
Для Олекса Позняк: Всі школи укомплектовані. То про недокомплект байки. Хтось по-чорному отримує зарплату за ту роботу, що не робить - а діти миють.
Коментувати
учитель
Прибирання прибиранню різниця велика. Якщо дитина винесе сміття і витре дошку- світ не обвалиться і вона не перетрудиться. а от мити поли, вимагати більшого- є технічка. Жодна технічка не проводить уроки за вчителя- чому вчитель має організовувати батьків для ремонтів, заматися фінансами, дизайном, а потім наживати ворогів, примушуючи дітей мити підлогу або вибивати кошти для технічки, яка не хоче за ставочку мити підлогу. Зразу скажу- не треба про Японію. Там немає дармоїдів-технічок. Там люди, які отримують зарплату-виконують свої обов"язки. Ну, а стосовно того що не вистачає технічок. Нікому не вірте. Це вакансії для економії грошей- потім премія за економію (не всім, ізбранним!). На останок скажу про наше "доблєстноє" МОН- скільки часу ця тема обговорюється, невже не може МОН видати один-єдиний Наказ, в якому, згідно Конвенції ООН про права дитини, конституції України, ЗАБОРОНИТИ залучення учнів до прибирання. Одне речення- і все!
Олекса Позняк
Для учитель: А чому не треба про Японію? Вони там придурки а ти самий вумний? А мабуть навпаки. Ну дебільне видало вже наказ не залучати дітей, а вчитель теж не зобовязаний прибирати, навіть наказу видавать не треба - це не його робота. І що? Потонуть у смітті? Який вихід? Усе життя поки я був учнем і студентом мив і дурнем не виріс.Мої наукові доробки використовують по усьому світу. Зараз на тих дітей дихнути бояться, розбестили їх без меж, працювати не хочуть, учитись теж не заставиш -права ребьйонка.
учитель
Ну якщо про Японію.- тоді дайти статус учителю як в Японії, зарплату як в Японії, соц.забезпечення, ставлення до дітей, рівень освіти, безпеку дітей. А якщо тільки про прибирання- то якось двояко виходить. До речі, уЯпонії у школах немає технічок. Стосовно себе скажу що навіть у часи мого радянського шкільного дитинства ніколи в школі не прибирав. Нічого, ледацюгою не виріс.
Олекса Позняк
Для учитель: якщо ти не прибирав то за тебе прибирали інші діти.Бо старша школа завжди прибирала кабінети
Коментувати
Віктор Вознюк
коли я вчився в школі робили все,і прибирали,і довбали замерзше вугілля в котелью,і копали і фарбували ітд,літом табір праці і відпочинку,і тумаків отримували не поганих,ніхто дебілом чи інвалідом не виріс,а зараз зась,ніззя,ростуть білоручки,якось так
Учитель
Простой вопрос, ну так, для себя лично: а дети должны мусорить в школе? И ещё, когда дети мусорят дома, родители заставляют их убирать за собой? Я не буду уже писать о японской форме воспитания учеников школ через уважение к своему помещению и ежедневной его уборке. Нашим родителям это не понять! Пока это не касается лично их.
Мария
Для Учитель: простой ответ: дети ходят в школу учиться, учителя ходят обучать, техперсонал убирать. В Японии другая культура (а уровень самоубийств вообще наивысший в мире!) приучение ребёнка к уборке начинается с личного примера, учителя показывают своим примером! Нашим (благо не всем) учителям этого не понять. И да, к примеру, вы зашли в магазин и натоптали, кто должен убирать? А в кафе со стола, за которым вы ели, кто уберёт?
Коментувати
Учитель
Два момента. В японских школах нет уборщиков. Там детей воспитывают,ПРИУЧАЯ К ТРУДУ. Второе - я могу хоть завтра отказаться от дежурных. Кто будет убирать мой кабинет, если ставки техничек по школе на это не предусмотрены штатным расписанием? Министр, журналисты, я лично или родители ?
Осип
Для Учитель: Звідки Ви знаєте, що не передбачені? Норма для однієї технічки 500 кв.м. Яка площа школи і скільки технічок?
Олекса Позняк
Для Осип: мало технічок, а влітку їм ще ремонт робить.Навісять на них класи - розбіжаться усі.
Вчитель-КА
Для Олекса Позняк: ремонтом техперсонал не займається - це турбота адміністрації яка за кошти виділені місцевим бюджетом або за спонсорські повинна найняти бригаду ремнтників. У вас адміністрація творить чорт зна шо.
Коментувати
Учитель
Я-учитель з великим стажем. Можливо вперше у житті погоджуюсь з "Батьками - sos" щодо прибирання класів. Маю глибоке переконання,що учні не мають цього робити. В тому вигляді, як воно відбувається-це тортури для учителя і учня. Часто діти просто не вміють цього робити, а учитель має змушувати учня, інакше клас буде не прибраний. Це -насилля як над учнем так і над учителем. У дітей крім відрази таке прибирання нічого не викликає. Діти прибирають у тому одязі, в якому прийшли-це не гігієнічно. Багато учнів намагається уникнути прибирання різними способами,в результаті мають це робити добросовісні діти відповідальних батьків. Я-КАТЕГОРИЧНО проти використання дитячої праці в школі взагалі. Чомусь чиновники не прибирають у своїх кабінетах, а на дітях звикли економити. Діти після 7уроків мають ще годину прибирати. Але проблема в тому, що освітянські чиновникі говорять батькам -одне, а від учителя вимагають зовсім інше.
Учитель
Для Учитель: Мало верю, что вы - учитель с большим стажем! Такое может написать только далёкий от школы человек!
Учитель
Це -ваша особиста проблема-вірити чи ні. А я- не лише учитель, а і мама двох дітей. І я однаково переживаю і за своїх дітей і за чужих. І коли після якогось заходу чи новорічного свята черговий клас о 20 годині має ще і прибрати-це нонсенс. Через це діти взагалі не хочуть ходити на міроприємства. Відповім вам взаємністю. Це ви -не учитель.Скоріш за все -ви якийсь чиновник,який думає як ще зекономити на школах, або Ви -просто розпалювач ворожнечі.Вам цікаво зіштовхувати лобами батьків і учителів.Якби ви хоча б раз поприбирали з дітьми-ви б такого не писали.І взагалі, це справа батьків як виховувати своїх дітей. У школі діти навчаються,а як їм жити далі -це їх особиста справа.
Учитель
NB! Ваша бездоганна російська лише підтверджує мої здогади щодо істинної мети Вашого перебуаання на цьому сайті. Чи, часом, не російську мову і літературу, яких не має у програмі Ви викладаєте, шановний істинний учителю з великим стажем?
Коментувати
Анатолій Котенко
https://www.facebook.com/yeaction/videos/712662578877741/?fref=mentions&__xts__%5B0%5D=68.ARBI4F1mbFUj4Jyj0Y_ifmTXtwlyLbWoXl94-vOsHiiSaXw9eo3hUytQdzqhmwlogpBxT9-2txRA5MdnE3RlJtCY6DI9NWIUmEjzad7AZJkR__MNFMSAADFCMdRqknhh-jf_UsiSuRGJXtmwPs2RfMaZ5vFsDwITCjn2z35-JMa-5lyBFpDvMYu6SM6fxzGWyY7ziRjlFpXgKLjmFHJOgg5QXTfAasnyhD13vdOvdcGSdVCg3ojNagDBAzRuxiSp6sjN25Dybvk-KyOQLYokWnIch50Y-nsQ3cSkZM8bAE1EZQPYraioCq2FM9_PAK2EBT4dwBXkfwoVqmntb-4&__tn__=KH-R