38% шкіл та садків порушували організацію харчування

Області мають підготувати план приведення в порядок державної політики в сфері харчування дітей

38% шкіл та садків порушували організацію харчування

В українських школах та садках кожен день харчуються 5 млн дітей. За 2019 рік в 38% закладів встановили порушення в організації харчування і 626 отруєнь. Про це у своєму Facebook повідомив прем'єр міністр Олексій Гончарук.

«Щодня майже половина дітей наражені на небезпеку. Це неприпустима історія!

Провів з цього питання селекторну нараду. У областей є 2 тижні, щоб підготувати реалістичний план приведення в порядок державної політики в сфері безпечного харчування в закладах освіти», - повідомив Гончарук.

За його словами, дуже важливо зробити постійне та систематичне навчання персоналу, який працює в сфері дитячого харчування.

«Плюс необхідно внести зміни до відповідних постанов, визначити перелік продуктів для дітей, яким рекомендована безглютенова та безлактозна дієта. І оновити перелік рецептурних довідників та збірників меню для шкільних їдалень, та осучаснити Державні санітарні правила і норми влаштування шкіл та садочків», - зазначив прем’єр.

Міністру охорони здоров'я, міністру освіти і науки, міністру фінансів, міністру юстиції та міністру економіки доручено виконати роботу та відзвітувати про результати до 15 листопада.

Освіта.ua
28.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ruslan Kuznetsov
Ви перевірте закупівельні ціни, сертифікати у постачальників, які "перемогли" в тендерах. Там жах! Голова міської ради на харчуванні у школах і дитсадках заробляє разом із своїми посіпаками.
Ольга
Я працюю у шкільній їдальні. Всі санітарні норми наш персонал виконує, адже від нас залежить безпека харчування. Нікому не хочеться мати проблеми. Але велике питання до постачальників продукції ! Там санітарні норми , особливо при траспортуванні , порушуть, або навіть не виконують систематично. Але перевірки їдуть саме на харчоблок. А треба перевіряти в першу чергу ПОСТАЧАЛЬНИКІВ ПРОДУКЦІЇ !
Віктор
Харчування учнів повинні організовувати відповідні організації громадського харчування і відповідати за його якість , а школа має навчати і відповідати за якість знань !!!! Не зрозуміло це тільки ДЕБІЛАМ !
ммм
Для Віктор: ну за чистоту посуду, з якого діти їстимуть привезену фірмою їжу, відповідати прийдеться та за столовий зал, де тіти їстимуть.
Коментувати
Мама учня
«Порушують організацію» - аж смішно! А у нашій школі цього харчування взагалі немає! Вже другий рік паралельно з навчанням дітей триває ремонт школи. Діти бігають по пилу і бруду. Їдальня ще з літа закрита на ремонт. Початковим класам видають сухий пайок, а всі інші харчуються принесеними з дому бутербродами. Дітям води напитися ніде після фізкультури! І це одна з опорних шкіл району! Як вам таке харчування?
123
Для Мама учня: а у нас в міській школі, ми (батьки) замовляли доставку води: в класі стояв кулер і діти пили воду. і всі харчуються бутербродами з дому, бо платити за "столовське" не хочуть.
Коментувати
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна-коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
Павлович
Що означає фраза " ...в областей є 2 тижні"? Хто такі "область"-ОДА, облради,обласні управління освіти? Далі ще маячня:"...осучаснити Державні санітарні правила і норми влаштування шкіл та садочків»-це що за безграмотність? Немає ніяких Державних санітарних правил для садочків і шкіл в одному документі. Є Санітарний регламент 2016 року для закладів дошкільної освіти. А ДСанПіН 2001 року для шкіл вже 18 років перероблюють і кінця- краю не видно. А тут 2 тижні, щас... Про фразу "Це неприпустима історія" взагалі промовчу. Видно,що ні "діплом", ні "Трускавецька бурса" не допомагає.
Юля
Да,в глубинке интереснее. В ОТГ друзья головы - хозяева продуктовых магазинов,и они же( по счастливой случайности!) поставщики продуктов( по завышенным ценам) во все школы ОТГ. ОТГ - это рай для отмыва денег головой и его приближёнными, даже на питании детей.
ммм
Для Юля: знач дозволяєте. форма отг як управління не погана рі, а ось люди і їхня система роботи - та сама.
Коментувати
Іван
Потрібно прогнати зі шкіл приватників,які ніби то виграють тендери,а насправді,вони все поділили між собою шляхом змови.Прозорро виявилось ширмочкою,яку дуже легко обходити .Виграє той,хто виставив найвищу ціну,а підставні або відмовляються від виграного тендеру,або ж наперед роблять неякісно документи і їх типу знімають з тендерів.А все в решті решт одні й ті самі пройдисвіти,яким лише б отримати зиск.Директор вплинути реально на організатора харчування не може,хіба що псувати нерви і сваритись без результату.Директорів не вчили хитрощам тогівельників і вони,або купують директора?або перебувають в постійних контрах. Тим часлм,ФОПи купують найдешевші продукти і труять наших дітей при німому спогляданні суспільства. Потрібно вернути колишні комбінати з комунальною формою власності які не гнатимуться за вигодою.
Кожумяка
Для Іван: слушна пропозиція!!! Це частина Держпрограми харчування!
Коментувати
Кожумяка
Цей зе- Гончарук , як і його подруга Новосад, дуже смішні люди. Він слова не говорить скільки витрачають місцеві органи на харчування дитини. А це копійки!! Як можна на12-14 грн накормити дитину? Звідси - яка якість?? І друге: приватні структури і тут крадуть! Тому треба державна програма «Здорове харчування» .Кормити слід всіх!!!! Джерела різні, а для влади - головне діти. У нас - головне вибори?
Вчитель
Чергові місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня 2020 року і цей день повинен стати початком кінця олігархічних пректів "Голос Пінчука" та "Слуга Коломойського". Ми вже зараз повинні агітувати всіх своїх друзів та рідних проти цих партій-одноденок. Учительська спільнота повинна продемонструвати, що не потерпить знущання над собою і не пробачить брехливих обіцянок перед виборами: "зарплата вчителів по 4 тисячі доларів", а після виборів "я вам нічєво нє абєщал".
мама
Щось Ви, пане, мало нарахували! Поїдьте зненацька у грубінку. Ви там ТАКЕ побачите! Ви колись їли манку з рибою?Ні? А це вважається школою дууууже смачно. А їли щось нарубане як свиням під назвою рагу?Ні? Шкода. А ви закривали носа у школі доки смажеться риба або м"ясо? Ні? Як ви багато не бачили
123
Для мама: а чим Вам не подобається манка з рибою? я гадаю манка не на молоці з цукром, а на воді з сіллю, тобто звичайна пшенична каша. А як по-Вашому нарізають рагу? однаковими кубиками під лінійочку?
Коментувати
111
ВЕРНИТЕ бесплатное питание в школу! Не все могут купить себе обед. Кто-то из детей только в школе кушает, а дома неполноценное питание
Вчитель-КА
Для 111: Не було ніколи в школах безкоштовного харчування.
N
Для Вчитель-КА Было, но этот период декоммунизировали.
Вчитель-КА
Для N: не було ні разу. Я навчалась в 80-х, за харчування батьки платили.
Коментувати