Профспілка: «Голос» пропонує запровадити обов’язкову сертифікацію вчителів

Окрім переходу на нову систему оплати праці, депутати пропонують обов’язкову сертифікацію вчителів

Профспілка: «Голос» пропонує запровадити обов’язкову сертифікацію вчителів

У Київській міській організації Профспілки працівників освіти і науки повідомляють, що окрім переходу на нову систему оплати праці працівників освіти, у партії «Голос» пропонують запровадити обов’язкову сертифікацію вчителів.

Про це йдеться у публікації профспілки «Чому профспілка проти «благих намірів» депутатів покращити життя освітянам?», в який розглянуті правки народних депутатів, що подані до законопроекту «Про повну загальну середню освіту».

У столичній профспілці наголошують, що «чи не найбільше обурення викликає намагання народних депутатів з партії «Голос» запровадити обов’язкову сертифікацію (поправка №216 та поправка №478)»:

«… особа, яка не пройшла сертифікацію, не має права займатися педагогічною діяльністю у закладах повної загальної середньої освіти, крім осіб, які проходять педагогічну інтернатуру».

«Для реалізації частини сім статті 26 цього закону усі особи, які займаються педагогічною діяльністю у закладах повної загальної середньої освіти на момент набуття чинності цього Закону, мають протягом 5 років починаючи з 1 червня 2020 року пройти сертифікацію у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади з питань освіти і науки. Особам, які не пройшли сертифікацію, надається право протягом шести місяців від моменту отримання результатів сертифікації пройти повторну сертифікацію за власні кошти. Особи, які не пройшли повторну сертифікацію, позбавляються права займатися педагогічною діяльністю у закладах повної загальної середньої освіти».

У профспілці наголошують, що можливість введення обов’язкової сертифікації викликала обурення педагогічної спільноти у 2017 році під час прийняття законопроекту «Про освіту». Після довготривалих дискусій було запроваджено добровільну сертифікацію.

«Зважаючи на те, що сертифікація є новим інститутом для освітян, порядок її проведення є недосконалим та потребує доопрацювання, вводити обов’язкову сертифікацію, непроходження якої позбавляє права займатися педагогічною діяльністю, є неприйнятним, викликає категоричний протест у педагогічної спільноти», - зазначили у Київській міській організації Профспілки працівників освіти і науки.

Також у профспілці висловили сподівання, що Комітет ВРУ з питань освіти, науки та інновацій відхилить поправки вищезгаданих депутатів.

«В інший спосіб - освітяни розпочнуть активні дії і перша акція протесту відбудеться 29 жовтня 2019 року», - повідомили у столичній Профспілці працівників освіти і науки.

Освіта.ua
21.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Vfhbyf
Чому завжди на освіту не вистачає коштів? А на держслужбовців або інші "привілегії" так завжди при всіх президентах вистачає. Страшно робиться за таке ставлення до освіти. А ще розмова йде про Нову школу. Для кого ця "показуха"? Як потрібно зневажати Вчителя, щоб таке придумати...
Сава Черниговский
Колеги, мы сбились на второстепенное - как , что , чем ... Сертификация, атестация... А главное- нужна ли стране, ее правительству школа? Учитель? Или наоборот? Вижу- не нужна! Поэтому все остальное другорядное... надо власть править!!
Vfhbyf
Для Сава Черниговский: Так. Учителі їм не потрібні . Їхні діти за кордоном освіту здобудуть. А ви трудіться за мізерні гроші, за жебрацьку пенсію та ще й Нову школу втілюйте. Учителю нічого не потрібно: ні поїздок на Кіпр, ні нормального лікування, ні вертольотів, ні "замків", ні "круїзів", ні "мерседесів". Вони_ люди "другого сорту".Їм би "протягнути від зарплати до зарплати... Де совість людська? Щось вона дуже довго дрімає...
Коментувати
Валентина
Сертифікація- благі наміри.А ними,як відомо ,вистелено шлях до пекла.Вчителі не отримують такої зарплати,як пишуть всюди депутати. Хай хоч хтось з них попрацює в справжній школі .Тоді побачимо,чи будуть вони кричати про сетифікацію,знищення надбавок і т.п. Повністю підтримую думку,що краще не буде.
Іван
Нам у школі кажуть, що атестація і є сертифікація яка надає право працювати ще 5 років. Чи тепер треба буде двічи проходити атестацію? Скажіть хтось небудь цим депутатам що ми її і так проходисмо.
Іскандер
А чому нема інших варіантів? Обов’язкова для новачків? Наразі діючі працівники переважно довели свою майстерність щоденню працею.
Бен Ладен
Факт, що атестація - пародія. Кумівство, репетиції відкритих уроків. Сериифікація, якщо не погрязне в корупцію, можливо вихід із ситуації..
Лариса Попова
Для Бен Ладен: З сертифікацією буде те саме, тільки дорожче. Своі люди будуть знати відповіді ЗНО, про приізд первіряючих будуть попереджені, якщо до них,взагалі, підуть на уроки.
Коментувати
Капитан
А ще риба гніє з голови. Ось і треба починати з професійних властивостей президента, прем’єра, міністрів, губернаторів, мерів-ненажерів. Так і до шкіл дойдемо...
Капитан
А чи не треба сертіфікувати депутатів? Наприклад, з мотузкою на шиї при подачі законів. Народу понравиться - живи. А не сподобається - табуретку з-під ніг долой. А дурнів - депутатів в Україні надовго вистачить. Їх вчити не потрібно, це ж не викладачі...
unforgiven 2
Якщо освітні чиновники й надалі будуть загортати екскременти в красиву обгортку і видавати її за реальну якість освіти, то ніяка сертифікація учителів тут не допоможе. Потрібно гнати банду (не важливо: Зеленського чи Порошенка - "обоє-рябоє"), яка намагається знищити Україну шляхом руйнування системи освіти.
Людмила
Чиновники купатимуться в хабарях за сертифікати,бо нещасний педагог муситиме платити,щоб після років навчання,років роботи через якусь недолугу сертифікацію не перетворитися в ніщо. Виходить учився,учився,а потім пшик.Підітрися своїм дипломом і трудовою книжкою.
Людмила
З першого разу не пройшов,півроку,щоб "решить вопрос". Здогадайтесь,як це буде вирішуватись,якщо на кону в цього нещасного вчителя все його життя. Бо "особа буде позбавлена права.... " То нащо виші,якщо якесь тестування вирішує:учитель ти чи ні.
Педагог
Скоро канікули! Чому профспілка не виводить вчителів на страйк? Дочекалися, що сільські школи масово закривають, обіцяного підняття зарплат немає, постійні перевірки та обов’язкові сертифікації, 40-годинний робочий тиждень і ще маса всіляких "новацій".
Учитель
Для Педагог: страйк на канікулах - це жорстко! Прям зразу всі увагу звернуть на такий страйк вчителів під час канікул.
Коментувати
Учитель
А Клоун Зеля теж сертифікацію та перевірку на профпридатність пройде? Чи Бєніним холуям можна бути некомпетентними?
unforgiven 2
Для Учитель: Бені, тобто Зеленському, люди вірили. Однак він виявися нічим не кращим від Порошенка. Імпічмент. Чемодан. Ростов. Керувати Україною повинен справжній патріот, а не барига чи маріонетка. Але всі достойні люди вже давно виїхали за кордон.
Коментувати
Учитель
Нічого розумного від "Голосу Пінчука" і не чекав. Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
Утитель теж
Для Учитель: Гарний твір! Дякую!
Коментувати
вчитель
сертификацию необходимо проводить после окончания пятого курса, не сдал - не выдавать диплом и точка, отсеется 99% дебилов.
Надежда
Для вчитель: боюсь, что не отсеются((( Учатся же за деньги.
Коментувати
cos
Може для партійців "Голосу" потрібно провести сертифікацію?Це би було би дуже круто!Не пройшов сертифікацію- тюремний строк 10 років без прави застави. Пройшов сертифікацію-20 відсотків добавки.
Сергійко
Якого б ще гарбуза запихнути вчителям у анальний отвір? Може, в Голосі зібралися ті, що мають на вчителів образу ще з дитинства? Мовляв, дерибанити ви нас, а тепер ми вас поімєєм....
Андрій
Скільки б не старалась Профспілка зробити для захисту своїх членів Всеодно буде окремим мало... тож мені просто цікаво: А де ж ті дебіли, що кричать проти Профспілки! Невже повиздихували???
гість
Для Андрій: задача профспілки перевести обурення педагогів у тихий пшик замість бурхливих і справедливих виступів проти умов праці в освіті.Все робиться по договорнякам з владою.Чи, можливо, ваш профбос не під дахом райво.Цю місію вони виконують з радянських часів-профспілка педагогічних,технічних,сторожів,та інших працівників школи.Всі ми звичайні люди,але інтереси прибиральниці повинна захищати профспілка прибиральниць (з усією моєю повагою до людини будь якої професії).Вийшов з профобдуриловки, порахував- виплатив дармоїдам вартість непоганого автомобіля.А якщо хтось потребує допомоги, то скидаємось колективом власним коштом і допомагаємо людині, тому,що від профспілки- якісь копійки,коефіцієнт допомоги близький до нуля.Виступаю за ПРОФСПІЛКИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ НЕЗАЛЕЖНІ від влади. І ще дуже цікаво, хто таки дебіл?
Андрій
Що я вам скажу! Виявилось що один дебіл не здох! Цих ви! Коли людина перестає розвиватись( в інформаційному просторі) це вже не людина! Особисто для вас скажу перед тим як обливати брудом когось поцікавтесь що зробилось і що робиться! Судячи з вашого допису то все ясно хто тут дармоїд через якого і розвалюється все! Для вас скажу більше: настане той час що через таких дебілів не буде Профспілки тоді ж подивимось хто вас буде захищати!( на всіх рівнях) Для таких як ви то тільки треба запроваджувати рабство- і це мабуть скоро станеться. PS:Для дебілів: Перед тим як щось казати чи писати на пряжіть хочаб одну звивину вашого мозку (якщо він ще там є)
Коментувати
Сергей Лимонов
А це вже дуже схоже на заборону на професію : які ж тільки ідіоти -депутати в "Голосі" ! Випадково потрапили в парламент перший і останній раз! Совсун! Криворота курва!
Л
Для Сергей Лимонов: ПІДТРИМУЮ.
Уболівальник
Який лідер така і партія! Ніколи не слухав виття цього "співака"!
Коментувати
Кирдилів Я.
Що тільки ця підла Совсуниха не витворяє з нами: вже цього дурня Вакарчука втянула у відміну надбавок( 70% з/п) , тепер ще хочуть згвалтувати вчителів ... Славко!! Не ганьби себе і своіх батьків. Невже у Вас жодного при пам´яті немає?