Ганна Новосад: про 50 днів діяльності Кабінету Міністрів

Хоч термін малий, щоб презентувати якісь визначні досягнення, сказати нам все ж є про що

Ганна Новосад: про 50 днів діяльності Кабінету Міністрів

Міністр освіти і науки Ганна Новосад у своєму Facebook розповіла про перші 50 днів роботи на посаді та досягнення освітнього відомства за цей період.

«Сьогодні #50ДнівУряду, які для мене злилися в один довгий і нескінченний робочий день. Хоч термін малий, щоб презентувати якісь визначні досягнення, сказати нам все ж є про що», - зазначає міністр.

Почали перегляд використання всіх субвенцій та інших програм бюджетної підтримки для школи. Бачимо, що є багато процедурних проблем, які не дозволяють ефективно і вчасно використовувати кошти на Нову українську школу, розвиток освітнього простору. Зараз у нас є близько 1,5 млрд невикористаних коштів (освітня субвенція, субвенція НУШ, субвенція на Інтернет). Щоб вони не пропали в кінці року, ми зробимо їх перехідними та 2020-го спрямуємо на підтримку, насамперед, опорних шкіл.

Опорні школи будуть нашим пріоритетом для підвищення якості освіти. Зараз таких шкіл трішки більше 800. За найближчі рік-два їх має стати близько 1500. Вже з 2020-го будемо цільово підтримувати в них розвиток освітнього простору і матеріальне забезпечення.

Ми почали зустрічі з департаментами освіти кожної з областей, щоб спільно проговорити перспективні плани побудови мережі закладів освіти. За результатами зустрічей з Житомиром, Волинню, Луганщиною та Вінницею радує той факт, що у нас спільне розуміння щодо а) проблеми малокомплектних шкіл б) розвитку мережі опорних в) початку формування мережі старшої профільної школи.

Пункт в) - надважливий. Адже старша профільна школа є одним із ключових елементів НУШ. І бажано почати підготовку завчасно. Запуск старшої профільної школи буде великою інвестицією, на яку потрібні чималі кошти - на капітальні ремонти і нове освітнє середовище, на глибоку перепідготовку вчителів. Саме тому над цим проєктом ми працюватимемо зі Світовим банком. Угоду плануємо підписати вже зимою 2020-го.

Ми запроваджуємо супервізію для вчителів. Наказ я підписала вчора. По суті, йдеться про додаткову допомогу вчителям для боротьби з професійним вигоранням та підбору кращих методик залежно від специфіки класу і з огляду на цінності НУШ. Йдеться НЕ про перевірку чи контроль. Супервізор – це наставник і консультант, який допоможе, підтримає, навчить новому та поділиться досвідом.

Щодо вищої освіти – готуємо алгоритм для комплексної реформи фінансування та управління. Публічну презентацію концепції чекайте в листопаді.

Щодо профтехосвіти – в межах проєкту EU4Skills відібрали регіони-переможці, де будуть створені 7 центрів професійної досконалості. Чекайте на оголошення наприкінці наступного тижня.

Щодо науки – встигли провести низку важливих операційних рішень, зокрема, оновили склад Атестаційної колегії та провели успішно перше засідання, скасували вимоги друку в спецвипуску видання “Освіта України” оголошень про захисти (який був звичайним механізмом викачування коштів), призначили виконавчого директора Нацфонду досліджень та завершуємо роботу над нормативкою, щоб запустити роботу НФД.

Нам важливо почати роботу уряду on the same page з науковою спільнотою. Готуємось до першого засідання на початку листопада Нацради з питань розвитку науки та технологій за головування Oleksiy Honcharuk.

І наостанок про непросте - проєкт Держбюджету на 2020 рік. Найскладніше питання - заробітні плати освітян, які в проєкті першого читання залишаються на рівні 2019 року + індексація. Наша мета з Комітетом з питань освіти, науки та інновацій - до другого читання вийти зі змінами до рівня заробітних плат. Буду відверта, виконати в повному обсязі 822 постанову буде вкрай складно, її потрібно переглядати. Але наша позиція однозначна - ми маємо підтримати ті категорії педагогів, які отримують найнижчу заробітну плату, як то молоді вчителі, майстри виробничого навчання та вихователі.

Такі правки до бюджету подавались МОН та були підтримані освітнім Комітетом ВРУ. Наша спільна мета - зробити їх реальністю до фінального прийняття бюджету. Переконана, що знайшовши кошти на дороги, аеропорти і фестивалі, ми точно можемо знайти їх на підвищення престижності праці освітян.

Працюючи над Законами «Про повну загальну середню освіту», «Про професійну освіту», змінами до Закону «Про вищу освіту», ми маємо виробити й нові підходи до заробітних плат усіх освітян.

Освіта.ua
21.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вилен
Вам вдалося консолідувати освітян на маніфестацію проти вас. Чудовий результат за 50 днів діяльності. Молодці!
Історик
Вибачте, що трохи не по темі, але є один дуже цікавий факт, про який мало хто знає. Пошукайте в Гуглі або на Вікіпедії таке собі Герцогство Брауншвейг-Люнебург. Ви зі здивуванням помітите, що нинішній прапор України точнісінько такий же, як і в цього герцогства. Тут явно криється якась таємниця. Іще трохи цікавих та несподіваних фактів про прапори. Багато хто вважає, в тому числі і серед записних націоналістів, що ОУН-УПА використовувало червоно-чорний прапор. Але це помилка. Насправді ОУН-УПА використовула прапор синього кольору із жовтим тризубом по центру. А червоно-чорний прапор - це прапор Анголи. Не вірите? Просто загугліть "прапор Анголи".
Сусід Сусід
Опорні школи будуть нашим пріоритетом для підвищення якості освіти. Зараз таких шкіл трішки більше 800. За найближчі рік-два їх має стати близько 1500. Вже з 2020-го будемо цільово підтримувати в них розвиток освітнього простору і матеріальне забезпечення. а якже конституція. дискриміаці по теротеріальній ознаці. фашизм чистої води
Вчитель
На найближчих виборах до місцевих рад, вчительська спільнота і кожен вчитель окремо повинні зробити все можливе, щоб "Голос Пінчука" та "Слуга ізраїльського народу" програли ці вибори.
Вчитель
Для Вчитель: чергові місцеві вибори мають відбутися 25 жовтня 2020 року і цей день повинен стати початком кінця олігархічних пректів "Голос Пінчука" та "Слуга Коломойського". Ми вже зараз повинні агітувати всіх своїх друзів та рідних проти цих партій-одноденок.
Коментувати
Вчитель
Yа найближчих виборах до місцевих рад, вчительська спільнота і кожен вчитель окремо повинні зробити все можливе, щоб "Голос Пінчука" та "Слуга ізраїльського народу" програли ці вибори.
Залізняк Оксана
Я не раз розмірковувала про те, де взялися оці молоді реформатори, яка природа іхнього світогляду?Вони готові все нищити , презирливо ставляться до всього. Це результат відсутності всякоі державноі ідеологіі, патріотизму. Все зведено до очорнення нашого минулого під виглядом декомунізаціі, повноі неповаги до старших і сліпого руколизання заходу. Ця молодь в смартфоні є непатріотичною, часто украіноненависницькою, політично сліпою і дуже матеріально нерозбірливою, готовою Соросу лизати і служити будь - що. Особливо це видко в могилянці, у католицькому внз, кду , лну .... Іх слід протрезвляти і суворо роз‘ яснювати , а можливо і карати.
Шевченко М. Т.
Для Залізняк Оксана: західні спецслужби , дід Сорос опанували свідомістю молоді. Це жах!!! Молоді Украіна не потрібна.
Коментувати
Sendvich
Аня на фото похожа на собачку Коли , которая берет след. На самом деле это не так. Уловить что надо школе или вузу ей не удается. Мимо ...
Кантемир
Для Sendvich: стойку - служу долару приняла!
Коментувати
45215
Ганю, пора вже похвалитися і своїми "успіхами".
ГОЛОС
НІЧОГО НЕ ЗРОБИЛА, ЛИШЕ БАЖАЄШ РОЗВАЛИТИ ОСВІТУ , ВИКИНУТИ ВЧИТЕЛІВ НА СМІТНИК. ГАНЬБА!
Володимир
Немає різниці між опорними та неопорними школами. Є різниця між директорами.
Вчитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української освіти і науки. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не клоуна Зелю, який нічого не вирішує, а його господаря - олігарха Коломойського. Є у мами Лесі Українки - Олени Пчілки чудовий твір, який називається "Наша справа з жидами" (погугліть). Написаний бозна коли, а наче про сучасну Україну. Нічого не змінюється.
Вчителька
Поки ця міністриня не залежить від вчителів, від щорічного голосування про підтвердження її повноважень, вона так і буде літати у хмарах
pospishaiko
як і більшість громадян прокоментувати на ФБ цю "розповідь" пані Новосад не маю можливості і це символічно, бо МОН це "річ у собі" і громадяни потрібні йому тільки щоб його утримувати.
директор
Для pospishaiko: опорні школи і так отримали достатньо коштів а міські шлоли .маю на увазі міста з населенням 40 і більше тисяч.не мають можливості отримати кошти на ремонт коридорів.туалетів.їдалень
Коментувати