Новосад: уряд має прискіпливо підійти до інклюзивної освіти

Дошкільна освіта важлива для адаптації дітей з особливими потребами у соціумі

Новосад: уряд має прискіпливо підійти до інклюзивної освіти

Дошкільна освіта надзвичайно важлива для адаптації дітей у соціумі, зокрема, це стосується дітей з особливими освітніми потребами. На цьому наголосила міністр освіти Ганна Новосад під час візиту до Харківської області.

«Якщо ми хочемо інклюзії в школах, вона має бути і в садках. Особливо потрібно враховувати, що є діти з певними конкретними нозологіями, які потребують ранньої соціалізації дитини, і найкращий шлях — інклюзія в освіті вже з дошкілля. Однак і вчителі, і простір мають бути до цього готовими. Це велике завдання, як для місцевих органів, так і для держави, яка планує політику у сфері інклюзивної освіти», — відзначила Новосад.

Міністр також зауважила, що уряд має більш прискіпливо підійти до планування реформи інклюзивної освіти в подальшому. Зокрема, йдеться про підготовку фахівців- дефектологів, асистентів, яких повсюдно не вистачає.

«Окрема тема — якісна підготовка вчителів та визначення, з якими нозологіями в інклюзії ми готові працювати, а з якими ще ні. Повинен бути чіткий та докладно пропрацьований план. Ми маємо йти шляхом, де інклюзія дає більші освітні шанси. Успіх реформи загалом буде під загрозою, якщо дітей з особливими освітніми потребами вчитимуть непідготовлені педагоги», — відзначила міністр освіти.

Освіта.ua
07.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української науки і освіти. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не блазня Зелю (який нічого не вирішує, а просто грає роль "президента"), а його господаря - олігарха Бєню Коломойського.
Дана
Прохання до міністерки освіти: перш ніж "прискіпливо підходити до інклюзивної освіти", спільно з міністеркою охорони здоров’я (попередниця ж маніакально займалась тотальною вакцинацією), забезпечити в ІРЦ наявність незалежного фахівця, який визначатиме - може дитина навчатись в колективі, чи потребує індивідуального навчання. Це дуже важливо!
Учитель
Для Дана: ви не повірите, але за радянських часів існувало щонайменше три типи шкіл: 1. Звичайні. 2. Для обдарованих дітей (наприклад з поглибленим вивченням фізики і математики). 3. Для дітей з обмеженими фізичними і розумовими здібностями, де такі діти в оточені таких же як і вони дітей, спокійно могли навчатися. І ніхто не намагався запихнути, наприклад, незрячу дитину в звичайний клас. Ніхто не мучив тридцять нормальних дітей компанією шизофреніка. І це була чудова система. Випускники радянських шкіл будували космічні кораблі і атомні бомби. Тобто робили речі, на які абсолютно неспроможні випускники "Нової української школи".
Дана
Для Учитель: Про те, що існували різні типи шкіл мені відомо. На мою думку, знищення системи "спецшкіл", де навчались діти з особливими потребами - просто злочин. Я маю на увазі не дітей з фізичними вадами, а дітей порушеннями психічного і розумового розвитку.
Коментувати
Дана
Суть не в тому "нормальні чи ненормальні"... Питання в іншому: чи може дитина навчатись в учнівському колективі, якщо вона, під час уроку, бігає по класу, розкидає речі інших дітей, плює на них і б’є? На прохання вчителя і асистента реагує лише відповіддю: "Я хочу!" В такій ситуації вчитель думає лише про те, аби простежити, щоб ця дитина не завдала шкоди іншим дітям. Як можна навчати чогось клас, якщо вся увага прикута до одного учня? Є діти з різними діагнозами (ні вони, ні батьки ні в чому не винні), але має бути чітке розуміння і визначення того, яка дитина може навчатись в колективі, а для якої має бути забезпечено індивідуальне навчання. Прошу почути, вдуматись і зрозуміти!
1111
А ще мені не зрозуміло, як вчителі, які тут залишають коментарі, можуть писати таку нісенітницю? Що значить хворі на голову, за якими критеріями нормальна дитина відрізняється від не нормальної!? Таким вчителям взагалі потрібно піти зі школи і до дітей навіть не підходити! Чому ви їх зможете навчити?
Учитель
Для 1111: пояснюю, аутисти, наприклад, хворі наголову. Недаремно ж їх називають аутистами. Діагнози ставляють психіатри, якщо ви не в курсі. Як з такими обмеженими розумовими здібностями і незнанням елементарних речей, вам вдалося стати вчителем?
Коментувати
1111
Не погоджуюсь. Я класний керівник і вчитель інклюзивного класу. У мене 31 учень, з яких 1 учень з діагнозом аутизм і затримка психічного розвитку. По перше, діти в класі, а вони вже у 6-му, ставляться до нього як до звичайної дитини. Вони йому допомогають записати домашнє завдання чи зробити якісь вправи, можуть взяти за руку і привести в клас, якщо він десь у школі заблукав, сходити з ним до їдальні і т.д. Діти вчаться гуманості і я впевнена, що і своїх дітей також цьому будуть вчити. Ця дитина була першою в нашій школі, спочатку на індивідуальному навчанні, а вже 3й рік в інклюзивному класі. Вся біда в тому, що і вчителі, і батьки, і учні повинні розуміти, що не всі діти з вадами можуть і будуть навчатися в звичайній школі із звичайними дітьми. Є діагнози з якими не допускають до навчання. Мені, як вчителю, було страшно брати класне керівництво такого класу, але зараз, через рік, я розумію, що нічого страшного немає. Ці діти унікальні, цікаві, індивідуальні, творчі.
Mag
Для 1111: а у нас по пів уроку 30 дітей і викладачі вгамовують таку унікальну дитину. Вона кричить, плюється, хапає за руки і викручує пальці, навіть дорослий не в змозі одразу звільнитися. Посеред уроку блукає класом, прожогом вилітає з кабінету, і вчителі, покинувши весь клас, ловлять учня по школі. Я все розумію, але через одну дитину гробимо цілий клас.
Учитель
Бідні нормальні діти. Замість того щоб нормально вчитися вони тільки те й роблять, що нянчаться з аутистом: водять його за руку, роблять за нього домашнє завдання і т.д. А могли б в цей час вчити біологію, математику, історію... Ех, нещасні жертви інклюзії... Не стати їм академіками.
Олександра
Для Учитель: в чомусь з вами погоджуюсь, але ваші коментарі це жах. Тому буду відвертою: ви кусок собачого лайна!
Коментувати
Учитель
Цікаво, хто з батьків нормальних дітей захоче, щоб їхні діти навчалися в одному класі з розумововідсталими або психічнохворими? Думаю міністеркиня своїх чад точно в інклюзивну школу віддавати не стане. А діти бідних гоїв нехай страждають!
Олександра
Для Учитель: хто це написав і є розумововідсталим...шкода, що учителем називається
Синускосинукотангес
Хай ще народить. Може, якраз iнклюзія стане в потребі.... А може, вона чайльдфрі?
Учитель
Олександра, судячи з усього, і є інклюзивною на всю голову особою. Для таких любителів інклюзії потрібно створювати окремі заклади. Нехай там собі варяться у своєму колективі і непотрібно пускати їх до нормальних людей.
Коментувати
Учитель
Що тут скажеш? Новосад інклюзивна на всю голову. Чергові соросівські підстилки продовжують політику знищення української науки і освіти. Добра від нинішньої влади не чекаю. Під нинішньою владою маю на увазі не блазня Зелю (який нічого не вирішує, а просто грає роль "президента"), а його господаря - олігарха Бєню Коломойського.
N
Искренне желаю, чтобы дети и внуки сотрудников министерства, и министр - не исключение, и в детском саду, и в школе обучались только в инклюзивных группах и классах, причем нозологии детей с особыми образовательными потребностями были задержка психического развития и нарушения интеллектуального развития, и количество таких детей не меньше трёх. Всё в соответствии с нормативной базой.
Учитель
Для N: повністю підтримую!
Коментувати
АнтиМон
Друэья! Мне здается, что наше МОН - полная инклюзия?! Все их инициативы и действия ущербны и вразрез с интересами Закона. И очень интересное наблюдение- все шаги отдаляют нас от Европы. Отсюда вывод- Сорос играет свою игру порабощения Украины. До недавна была полная поддержка посольства Сша. Ныне ситуация начинает медленно меняться. Но миллиарды зеленных на земельку привезенны и ждут своего часа. Вот вам и картина маслом!!