Випускники школи мають стати самодостатніми, - програма КМУ

В уряді наголошують, що випускники мають стати самодостатніми, творчими та креативними

Випускники школи мають стати самодостатніми, - програма КМУ

Випускники школи мають стати самодостатніми, творчими та креативними особистостями, які мають ґрунтовні знання та володіють компетентностями, що потрібні у сучасному світі. Відповідна мета міститься у програмі діяльності Кабінету Міністрів, що надана на розгляд Верховної Ради.

У Кабінеті Міністрів зазначають, що сьогодні українська шкільна освіта не надає учням ті знання, вміння та компетентності, що є необхідними для подальшого успішного професійного та особистого розвитку. Крім того, існує велика диспропорція в якості освіти між міськими та сільськими школами, що призводить до нерівності можливостей учнів.

«Ми продовжимо втілювати програму «Нова українська школа» на засадах дитиноцентризму, педагогіки партнерства, компетентнісно орієнтованого навчання, що базується на цінностях. Щоб її випускники були самодостатніми, творчими та креативними особистостями, які мають ґрунтовні знання та володіють компетентностями, що потрібні у сучасному світі. В кожній школі будемо створювати безпечне, комфортне, сучасне та інклюзивне освітнє середовище. Це стимулюватиме учнів до навчання», - наголошують в Кабінеті Міністрів.

Також у документі зазначається, що будуть розроблені нові сучасні державні стандарти та освітні програми базової та старшої школи, відповідні методики оцінювання, підготовлені на основі нового змісту підручники та навчальні матеріали, у тому числі електронні.

Система професійної орієнтації у школі допоможе кожному учню та учениці зробити правильний вибір подальшої освітньої чи професійної траєкторії.

«Задля рівного доступу до якісної шкільної освіти створимо умови для такої мережі шкіл, що буде спроможна надавати якісну шкільну освіту усім дітям незалежно від місця їхнього проживання. Кожна об’єднана територіальна громада матиме опорну школу із забезпеченим підвезенням учнів до неї. Опорні школи отримають додаткову підтримку на розвиток освітнього простору, кабінетів природничо-математичних та інших предметів», - йдеться у Програмі Кабінету Міністрів.

Все це в сукупності підготує випускників шкіл до успішного дорослого життя та позитивно вплине на їхні подальші освітні, професійні та кар’єрні перспективи.

Показниками ефективності реалізації цього пункту програми в Кабінеті Міністрів визначили місце України у міжнародному дослідженні якості освіти PISA, зменшення різниці у навчальних досягненнях випускників шкіл у сільській та міській місцевості та рівень вмотивованості учнів у навчанні.

Програма уряду: стратегічні цілі в освіті і науці

Освіта.ua
30.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дослідник
В Програмі мета для науковців- це кількість статей в Скопусі? Маячня . Треба записати так: задоволення потреб бізнесу , досягнення на 1 бюджетну гривню - 1 зароблену гривню!!
Оракул
Для Дослідник: на науці бізнес не зробиш. Наукові доробки повинна знати міжнародна наукова спільнота, тому Scopus
Коментувати
Доцент не т.
Пані Новосад! А чому в Німеччині , словаків чи Польщі не приватизують виші. Там це державні установи. І в США є університети у власності штатів. Так в в Канаді. Ви із своїм Ггончаруком що надумали розтрощити освіту??
Черкаси
Землю продати, вузи приватизувти, вчителів сертифікувати, ректорів на кіл - це програма знищення України . Цього ми хотіли , проганяючи буржуя Петра, підтримуючи Володю?? Хто ж це править Україною ?
Правда колет
Для Черкаси: Хабат, цель - зачистка Украины, население - в рабство, лишних на тот свет.
Коментувати
Розвал - програма
Цілі і мета Програми Кбм - зробити освіту платною , вузи приватними, дітей під зад ногою!!!! Ферштейн??
mmm
stop,стоп, а чого мова іде лише про дітей 4-7 років, хіба в Україні не віддають дітей з 2 років? їм не буде гатантовано концепцією нічого?
Рехворматор
Та в нас Міністр не самодостатня. Ще її треба на ноги ставити. А Заступника Стадного Єгорка , як зустрінеш на вулиці - неминуче милостиню треба подати . Злидень злиднем!! А воно ще щось дзяволить про реформи....
Мічяць
Для Рехворматор: стадний в ДТ сказав , що в нього крутий характер. Бережітьс я!! А як же Кодекс держчиновника , толерантність, вихованість? Але на таких крутих , є болт з різьбою!!! Єгорка ??!
Коментувати
Карпати
Засранці писали цей бред! Ніц не знають , що діється в Україні. Вчитель голий, батьки без роботи, база нульова, інтернет по вихідним ... школа називається. А Ви просторі куєте про якусь якість навчання. Чмошники.
Григорій
бляха, а діти взагалі мають інтерес в 15-16 років вчитися? не бачу бляха, а діти взагалі мають інтерес в 15-16 років вчитися? не бачу бляха, а діти взагалі мають інтерес в 15-16 років вчитися? не бачу
mmm
Для Григорій: треба міняти підходи - 16-літки повинні не вчитися, а вирішувати задачі, життєві, трудові, комунікатиvni.
Коментувати
Олекса Бандура
Якщо випускники шкіл самодостатні "та володіють компетентностями, що потрібні у сучасному світі", для чого тоді вища школа? Як почнуть носії сучасних трендів базлати про перспективи середньої освіти, так спинитися не можуть. Середня повинна розвивати та готувати людину до отримання професійно освіти. Чи розвиток йде по спіралі: десятирічний Діккенс сидів на фабриці та клеїв етикетки на баночки з ваксою, а наші лобуряки у такому віці ще ходять в початкову школу. Треба вже припинити розвиток та бути профі. Та й Кобзар до 15 років мав трудову книжку, де пан Енгельгард вже записав йому 10 років трудового стажу.
mmm
Для Олекса Бандура: так за час у старшій школі повинні стати самодостатнімі, якщо раніше не змоґли. не факт, що вони випускаються самодостатніми.
Коментувати
Горбань Віктор
Успішність учнів залежить не від назви школи, що вона ліцей, чи опорна, а від якісного складу педагогічного колективу. У нашому сільському районі опорна видає найгірші результати, хоча для неї віддається все найкраще у матеріальному плані. Найкращі комп’ютери дітей не навчать, потрібен хороший вчитель. Політика створення опорних шкіл - це політика знищення сільського населеня, яке є носієм культури і моралі України.
mmm
Для Горбань Віктор: а хто такий хороший вчитель? так, в Україні фетіш на ґаджети у школі.
Коментувати
Тетяна Кіба
Хтось скаже тим у міністерстві "творчим та креативним особистостям"))), що причина низьких результатів у сільських школах не погане навчання, а питання генетичного плану. Всі ваші висновки ЗНО не варті нічого, бо ви не не знаєте, чи не хочете знати, рівень розвитку дошкільнят у селах та містах. Кращі учні не перестали їхати із села, залишаються одиниці, а із закриттям шкіл поготів молодь буде вибирати місто. Вже немає кому картоплю садити. Скоро всі будуть у місті, а у великих гарних школах їх діти бачитимуть корову лише на мультимедійних дошках.
МОН не нужны сёла.
Для Тетяна Кіба: Не мешайте) Сорос с Аннушкой знают,что делают!
mmm
Для Тетяна Кіба: тю, а може то сільський вчитель не може випустити з нормалними результатами, а не генетика. у вас явно теж генетична вада - постсовковий недобір мозкової рідини, раз таке пишете.
Тетяна Кіба
ммм, сільський вчитель - це постсовковий атавізм: по-перше, більшість вчителів, які працють у селі проживають у містах, по- друге, можуть паралельно працювати у міській школі, по-третє, результати є, але відповідно до кількості учнів і їх загального розвитку до школи. Вас налякало слово "генетичного", можливо це щось дуже особисте, якщо викликало таку бурхливу реакцію. Співчуваю.
Коментувати
Вчитель
будуть розроблені нові сучасні державні стандарти та освітні програми базової та старшої школи, відповідні методики оцінювання, підготовлені на основі нового змісту підручники та навчальні матеріали, у тому числі електронні. Наша песТня хороша)) Ни одна начатая реформа до конца не доведена. Начинаем новый распил держкоштив на программы учебники и прочее.
mmm
Для Вчитель: цікаво, а як можна сакінчити реформу в 12 років за один рік? крім тоґо вчителі все ще брикаються змінам. готові лише на зміну зарплатні до 4000 у-е.
Вчитель
Так може треба почекати результатів а не знову шось реформувати? Мета кожної реформи - розпиляти держбабло - ці такі ж самі як і інші.
Коментувати