МОН оновило перелік засобів для корекції в інклюзії

Діти з особливими потребами матимуть доступ до більшої кількості корекційних засобів

МОН оновило перелік засобів для корекції в інклюзії

Діти з особливими освітніми потребами матимуть доступ до більшої кількості корекційних засобів. Про це повідомляють у Міністерстві освіти і науки, посилаючись на відповідний наказ відомства, яким розширено перелік корекційних засобів для дітей з ООП.

За словами міністра освіти і науки Ганни Новосад, у 2019 році вже можна побачити ті результати, які дає інклюзивна освіта.

«Суспільство стає більш толерантним, а діти з особливими освітніми потребами краще соціалізуються, навчаючись зі своїми однолітками у звичайних школах. Ми щодня напрацьовуємо велику кількість змін та вдосконалюємо інклюзію. І однією з таких змін стало осучаснення переліку корекційних засобів. Завдяки цьому діти зможуть покращувати свої знання, емоційне здоров'я у найбільш комфортній для них формі», – розповіла міністр.

Новий документ не лише осучаснив список засобів корекції для психофізичного розвитку дітей з ООП, які навчаються в інклюзивних та спеціальних класах шкіл, а й є універсальним для застосування у всіх закладах освіти.

Так, вчителі матимуть для роботи інтерактивну підлогу, комп’ютерний слухо-мовленнєвий комплекс, різноманітні комп'ютерні програми тощо.

Окрім цього, також розширено і дидактичні матеріали для розвитку дітей раннього віку, спеціальних логопедичних іграшок, настільних ігор, приладдя для малювання та інше.

Для дітей, що мають складнощі з мовленням, оновили засоби альтернативної комунікації. Насамперед, це діти з розладами аутистичного спектру.

Важливо зазначити, що відтепер ресурсні кімнати шкіл буде поділено на дві зони – навчально-пізнавальну та ігрову. Їх відокремлять стаціонарною або мобільною перегородкою.

Зокрема, у першій зоні діти з ООП будуть навчатися у групах або індивідуально, а у другій буде простір, де діти зможуть покращувати свій психоемоційний стан, знижувати тривожність та нервове збудження.

Освіта.ua
26.09.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Уля
Може в Києві і буде щось нове. До периферії ще й попередні зміни не добралися. Усе за свій кошт. І діти не мають одинакових можливостей. А ресурсна кімната - фантастика
Психолог
Для корекційно-розвиткових занять все купую сама. Реалії життя сильно відрізняються від уявлень чиновників-освітян. Тільки вводять в оману батьків дітей з особливими освітніми потребами.
Ммм
Для Психолог: так може ніхто не знає про ваші потреби? Пішла тихенько купила і пришла поплакала.
Анонім1
Для Психолог: Ви не зобов’язані нічого купувати для занять за власні гроші, а потім такі як ви жаліються...
Коментувати
Анна
Я психолог, очень хочу чтобы услышали ...работаю с детьми с особенностямив развитии...инклюзивные классы, провожу коррупционные занятия ..у меня вопрос как то будут помогать психологам..техникой, дидактическим материалом??
Анна
Для Анна: Корекционные занятия.
Коментувати
Дефектолог
В нас навіть немає кабінету, де повинні проходити КРЗ. Немає НІЧОГО. Дітям з особливими освітніми потребами, але різних нозологій, інклюзивно-ресурсні центри рекомендують практично всім програму для дітей з ЗПР (крім дітей з порушенням зору чи слуху). В маленьких містах працювати в інклюзивному класі - це як в пісні: "Я слепила из того что было, а что было, то и полюбила" і плюс ще все купила за свої кошти!!! Так що я тепер дам свою рекомендацію МОНу: СПУСТІТЬСЯ З ПІДНЕБЕСНОЇ І ПОВЕРНІТЬСЯ ОБЛИЧЧЯМ ДО НАС!
Уля
Для Дефектолог: підтримую. Програми дуже вузького спектру
Коментувати
обманутый учитель
Я учитель инклюзивного класса. За три года не дали ничего. Только требуют, чтобы было. Бери, где хочешь, проси, унижайся ради чужих детей. Интерактивный пол... Да у нас компьютер из дома принесен. Ну сколько можно из нас делать идиотов? Отзовитесь, кому кроме порошенковских ноутбуков что - то дали.
Криса
Для обманутый учитель: ви не зобов’язані нічого купувати за власні гроші, бо якщо такі як ви будете все купувати за мізерну зарплату, з вас далі будуть знущатися! Держава повинна забезпечувати, а не ви з власної кишені! Ніхто не спитає як вчителеві важко, чи він їсти хоче, одягнутись нормально....
NM
В мене питання: "Ви, шановні чиновники, з цієї планети?" Спустіться на землю! Ви коли останній раз переступали поріг школи і чи переступали взагалі? Не як перевіряючі, а як практики.Ви вже так дореформувалтся, що скоро не буде кому навчати.
Галина
Як шкода,що все лише на папері,і в соцмережах.А наші реалії зовсім інакші
Коментувати