Гриневич: я проти збільшення навантаження на вчителів

Міністр зазначає, що у багатьох країнах в навантаження вчителя враховують усю роботу

Гриневич: я проти збільшення навантаження на вчителів

Міністр освіти Лілія Гриневич виступила проти ініціативи Міністерства фінансів щодо збільшення навантаження на вчителів з 18 до 20 годин. Про це вона сказала, відповідаючи на запитання користувачів Facebook.

За її словами, лист Міністерства фінансів є позицією фінансового відомства, яке захищає бюджетні видатки.

«Я особисто, як міністр освіти категорично не поділяю збільшення навантаження на вчителів. І коли хтось посилається на те, що за кордоном навантаження на вчителів є більшим, то необхідно врахувати, що є специфіка розрахунку навантаження. У нашій культурі ми педагогічним навантаженням називаємо тільки «горлові» години вчителів», - наголосила міністр.

Окрім цього вона підкреслила, що у багатьох країнах в навантаження вчителя враховують усю його роботу.

«Не тільки години вчителя, а й перевірку зошитів і те, що він робить зі своїм класом, як класний керівник, і те що він робить в індивідуальних заняттях з дітьми. Тобто у нас ця робота не входить в навантаження, тому воно виглядає як 18 годин на тиждень, але вчителі насправді, які мають ці 18 уроків, працюють значно більше. Особисто я буду захищати позицію, що неможливо змінювати таке навантаження вчителів», - сказала Лілія Гриневич.

Вона також зауважила, що вирішення цього питання залежить від позиції нового Кабінету Міністрів та міністра освіти і науки.

Як відомо, на початку серпня Міністерство фінансів висловило пропозиції щодо підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки, однією з яких є підвищення навчального навантаження на вчителя з 18 до 20 годин.

Освіта.ua
23.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Поганий вчитель
Для Яжемать № 2: А що, гарно, мабуть, поганий вчитель пише, бо правда очі ріже?Не хвилюйтеся так, шановна Яжемать, бережіть сили, скоро ж Вам в бій за дитятко з клятими вчителями. Про ЗНО розвеселити. Мабуть, боїтеся його і думали інших налякати. Поганий вчитель давно вже нічого не боїться. Звертайтеся ще
unforgiven 2
Для Поганий вчитель: Чудак! ))
Коментувати
Яжемать № 2
Такое впечатление, что некто под псевдонимом "Плохой учитель" копирует свои комментарии и вставляет во все новости сайта по несколько раз! Вот уж действительно - плохой учитель! ЗАДОЛБАЛ! Иди готовься к урокам! (бедные дети) Чтоб тебя ЗНО настиг!
Поганий вчитель
Для Яжемать № 2: А що, гарно, мабуть, поганий вчитель пише, бо правда очі ріже?Не хвилюйтеся так, шановна Яжемать, бережіть сили, скоро ж Вам в бій за дитятко з клятими вчителями. Про ЗНО розвеселити. Мабуть, боїтеся його і думали інших налякати. Поганий вчитель давно вже нічого не боїться. Звертайтеся ще
Коментувати
Коля
ІППО підсадили на схему дуже подібну до Роттердам+ Сподіваємось, що Хтось зацікавиться результатами відкатів зруйнованої системи післядипломної освіти. Система потребувала реформування, а не руйнування. Гроші йдуть за бізнес-"реформатором" транзитом через вчителя. Це очевидно, а для більшості скоро навіть буде видно.
Tet-a-tet
Скільки нарікань і усі праві, то що ж робити? Подивіться на реакцію депутатів, яких не вибрали у нову ВР. Які вони тепер розумні заднім числом, скільки корисних порад роздають, як турбуються про наше майбутнє. От навибираємо таких лицемірів, а потім плачемося, чому нам так зле. Половина не прийшла на вибори, а 73% з тих, що прийшли проголосували за "команду" Зе. Хто вчив математику у школі порахує, що за теперішю владу фактично проголосувало прбл. 35% від загального числа виборців, більшість продовжуватиме красти і далі та нарікати, як нам важко живеться. Лазаренко, Коломойський, Ахметов і їм подібні- аферисти міжнародного гатунку, і все це завдяки нам сердечним, які байжуже спостерігали як ці люди нас грабували . 105 майданівців віддали найдорожче-своє життя, щоб ми змінилися. ЗМІНИЛИСЯ? То чого нарікаємо, самі породили- самі пожинаймо плоди нашої безвідповідальності.
Викладач вишу
Як молодий викладач університету, вже з огидою слухаю про проблеми вчителів у школі, їх "мізерні" оклади та чергове підвищення з наступного року... Пані Ліліє, чому так сталося, що викладач із вченим ступенем кандидата наук отримує заробітну платню нижче за шкільного вчителя? Де справедливість? Сьогодні випускників не заманиш до аспірантури. Я вже мовчу про відсутність фінансування науки: відрядження на конференції - за позабюджетні кошти або за власний рахунок... Це справжнє знищення науки.
Роман
Для Викладач вишу: Ніхто не заважає піти в школу і попрацювати простим вчителем на 5 - 6 тисяч грн...з дуже слухняними дітками, які взагалі не хочуть вчитися, козломордою дирекцією радянського типу і "величезними перспективами в майбутньому". А Ваші університети взагалі половину розігнати треба, як непотріб, ще третину поробити коледжами.Познімати звання з дутих професорів, за хабарі зроблених кандидатів і докторів....Думаєте в школі дуже легко???Йдіть попрацюйте пару тижнів на "величезну" шкільну зарплату, а тоді говоріть!
гість
Для Викладач вишу: іди до школи на "легкий" хліб! Ні? там працювати потрібно, а не штани на кафедрі просиджувати та зі студеїв на сесіях три шкіри драти? смішно!
Для гість:
Дурень ти.
Коментувати
Ганна
Зайшла в магазин. Оголошення про вакансії. Продавець- від 10000 грн, ст. продавець - від 15000 грн, керівник-від 32000 грн. Магазин, де реалізують ковбасу. Мале місто Кіровоградської області. Я щось не розумію? Яка в біса сертифікація?
Местный
Для Ганна: мои коллеги с Кировограда в прошлом году зашли после работы получить посылку в Новую Почту, увидели подобное объявление и решили забить на этот всех учительский глум и теперь горя не знают и зарплаты на Новой Почте тоже ничего так, так и коллектив молодой и не грызутся как пед.коллективы.
Реформатору многая і благая літа
Для Ганна: Реформи? Результат.
Вадим
И не надо уйму бумажек строчить,отчётов,планов уроков и т д. Реально скоро в школе только аксакалы останутся,кому до пенсии год- два и пенсионеры,кто на пенсию не выживет. Реформы,говорите? Ну ну...
Коментувати
Vladimir
Щось запізно ця пані роздуплилась. Якщо користувачі читають мої коментарі, то я писав: оплату праці вчителів, викладачів пту, технікумів порівнювати із середньою зарплатою по країні. Зросла середня зарплата по країні, перерахувати зарплату вчителю. Середня зарплата по країні прирівнюється до базової ставки в технікумах 720 год., в школах 18 год., а потім в оплату праці вчителя добавляти за педагогічний стаж та звання. При певних обставинах можна дозволити понаднормове викладання 20%. В цьому випадку можна внести оплату класне керівництво, перевірку зошитів в базову ставку. Я, викладач промислово-економічного технікуму. Біла ворона. Ніколи не обдирав студентів, не брав хабарів. Але в цьому році зрадив своїм принципам: примусив дітей здати гроші на фарбу. Каюсь. В тому році, за то, що не пофарбував підлогу в аудиторії, відмовилив оплаті за завідування кабінетом
Поганий вчитель
Ще для батьків, що вимагають ЗНО для вчителів. Сучасні "бідні " дітки сидять цілодобово в Інтернеті, а батькам вішають лапшу на вушка, що вчать ті кляті уроки . А сучасні "яжемать" рвуться захищати перевантажених діточок, і не здогадуються, що роблять їм же гірше. А на уроках "бідні" дітки або в Інтернеті в соцмережах, або в телефоні грають, або відео яке дивляться і т.д., ні в чому собі не відмовляють, а батькам знову порція лапші на вушка: "Вчитель нічого не пояснює, вчитель поганий, а я такий хороший, хочу вчитися" А потім сучасні "яжемать" з крилатою фразою :"Я своїй дитині вірю" у відповідь на зауваження вчителя щодо поведінки на уроках. Але є і друга сторона. Прикро, що страждають дійсно гарні діти, яких теж немало, яким заважають на уроках ті, що сам не нам і другому не дам.
Наталія
Для Поганий вчитель: як гарно написано! Які гарні вчителі і які погані в нас мами!!!! Моя дитина пішла в перший клас вміючи читати і писати. Я не вчила. Він сам, бо йому було цікаво. В першому класі вчитель пригрозила моїй дитині, що поставить двійку, якщо він не перестане вигукувати відповіді з місця. А дитина не розуміла, чому? Він же знає відповідь, а вчитель ігнорує підняту руку. Цілий рік моя дитина приходила додому як не в сльозах, то розстроєна відношенням. В третьому класі я двічі зловила вчителя на не чесному оцінюванні контрольної з математики. Просто порівняла контрольну своєї дитини і однокласниці. Різниця в ДВА!!! бали. Підійшла до вчителя, а у відповідь: ой, я напевне помилилася... І таких помилок за час навчання мого сина було маса!!! В п’ятому інтерес до навчання поволі згас. Хто винен? Хіба вчителі? Та ні! Вони в нас хороші, просто бідні! Усе мами, які "яжемать". Це ж вони дитині вибили будь-яке бажання вчитися. Було дуже цікаво прочитати вашу точку зору. Наче ми в різній країні живемо...
Л
Для Наталія: А У КЛАСІ БІЛЬШЕ 30 УЧНІВ, І КОЖНА ЛЯЛЯ ВИКРИКУЄ ЩОСЬ СВОЄ, БО ВОНИ ВСЕ "ЗНАЮТЬ".
Поганий вчитель
Це і є точка зору справжніх "яжемать"., яка завдає шкоди в першу чергу своїй же дитині. От тільки Ваша дитина одна єдина в класі знає і вигукує відповіді, а клята вчителька привчає до порядку, що відповідати треба, коли тебе запитають. Адже крім Вашої дитини у класі ще 30 учнів, і якщо кожен буде "вигукувати" на весь клас, то це буде безлад, коли ніхто нікого не чує і не слухає, але всі знають і вигукують. І неважливо, правильна чи неправильна відповідь, головне - вигукувати, перебиваючи всіх. А найцікавіше, коли така дитинка жаліється мамочці, що я все правильно відповів, а клята вчителька сказала,, що неправильно. Хто кого вчити прийшов? А знаєте чому в 5 класі інтерес до навчання у Вашої дитини впав? Тому що почалися серйозні теми з предметів, а не іграшки в початковій школі, коли треба працювати, докладати зусиль САМОМУ, а не чекати, коли вчитель "зацікавить" дитинку, танцюючи перед нею. Навчання- це перш за все труд, наполегливість, старанність. А у нас так: пожаліється дитинка, що кляті вчителі багато задають, а "яжемать" зразу рветься в бій , ну як же могли перевантажувати бідну дитину, не вчи, бо голова болітиме. А потім іде знання візьмуться? У навчанні як у великому спорті - тільки наполегливі тренування приведуть до успіху! А вчитель як тренер - пояснює, як робити, а робити треба САМОМУ! І буде Вам щастя
Коментувати
Поганий вчитель
Розкрию "секрет" для батьків, що вимагають ЗНО для вчителів .пам,’ятайте одне - навіть мільйон найкращих мудреців не допоможуть тому, хто не має генетичного потенціалу. Отже, всі питання до себе - що дали своїй дитині при народженні. Учитель пояснює однаково всьому класу, але є учні, які одразу розуміють, бо розумні, є учні, які зрозуміють , якщо прикладуть зусилля, а є учні, які ,вибачте, тупі від природи . Так може не вчитель поганий, а на себе частіше дивіться і на своїх діточок, які в Інстаграмі виставляють фото як на порносайтах, а вам розказують, як вони кляту математику вчать і не розуміють її, бо вчитель поганий. А ви й далі кричить SOS. А потім ваші дітки вам на голову сядуть і ножки звісять після школи, а вже не буде поганих вчителів, щоб зло на них зігнати.
Tet-a-tet
Для Поганий вчитель: Чисту правду пишете. Сьогодні вкрай потребують виховання самі батьки, бо думають, що маючи блат і гроші вони Бога за ноги зловили. Якийсь там вчитель буде мені говорити, що моя дитинка лінива і не хоче вчитися. Та я йому....
Коментувати
Катерина
Вчителі і школи! А чому про вищу освіту ані слова? Чому не відмінять публікації по 1000 грн. за статтю? Я мовчу про стажування за кордоном за власний кошт і SCOPUS ? Чи в нас є тільки школа і садочок?!
Наука
Для Катерина: уточнення. Послуги фахового перекладу до 3000 грн, друку - 3000. Офіційно. У деяких журналах більше. Друкуватися треба за власний кошт у визначених виданнях. Де наука? У перекладі чи "бізнесових" виданнях? + стажування власним коштом. + Жебрацька зарплата. За що ви так ненавидите науку, панів Гриневич?
Коментувати
Х
Шановна Ліліє Михайлівно, зробіть все із точністю до навпаки. 2) ЗНО корисна річ для розвитку мислення; 2) паперова робота - формування писемного мовлення, відповідальності; 3) методисти вже давно не контролюють, тому допоможуть практично втілити ваші задуми; 4) атестація і сертифікація. А чому б ні? Ще трохи тренінгів "вчитель вчителю", щоб успішно пройти випробування. А за навантаження дякуємо.
cos
Якщо ви проти навантаження, Лілія Михайлівна, то: 1. Відмініть ЗНО для вчителів. 2. Приберіть непотрібну нікому паперову роботу. 3. Зменшіть кількість перевірок з боку методистів. 4. Зменшіть кількість непотрібних атестацій та сертифікацій. Виконавши це, ви зменшите навантаження на вчителів.
Л
Для cos: погоджуюся на 1000 %
Z
Не потрібно відміняти зно для вчителів-нехай покажуть свій рівень знань
Олексій
Вчитель - спеціаліст, якому держава видала відповідний диплом і виписку результатів навчання до нього. Кому вони мають ПОКАЗУВАТИ РІВЕНЬ ЗНАНЬ і чому повинні це робити? ЗАДОВБАЛИ. Постулат "НЕМАЄ ТУПИХ ДІТОК, А Є ТУПІ ВЧИТЕЛІ"на слуху вже багато років. ПЕРЕСТАНЬТЕ задовбувати і так задовбаних вчителів.
Коментувати