Випускники з 2021 року складатимуть 4 тести ЗНО

Українська мова та математика будуть обов'язковими для всіх учасників підсумкової атестації

Випускники з 2021 року складатимуть 4 тести ЗНО

Учні закладів освіти, які будуть здобувати повну загальну середню освіту в 2021 році складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з чотирьох навчальних предметів. Про це під час прес-конференції, присвяченій результатам проведення ЗНО в 2019 році, сказав в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

Зокрема, планується, що українська мова і математика будуть обов'язковими для всіх учасників тестування незалежно від типу навчального закладу, в якому здобуває освіту учень.

Третій обов'язковий тест випускники зможуть обрати із двох предметів - історія України або іноземна мова.

Четвертий тест учасник ЗНО зможе обрати із загального переліку тестових предметів, що пропонується Українським центром оцінювання якості освіти.

Тести з української мови та математики будуть дворівневими.

Освіта.ua
15.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Василь
А який тепер коефіцієнт буде для лікарів і чи можу я поступити в мед з такими предметами 1.Укр мова (профільний рівень) 2.Математика (стандартний рівень) 3.Анг/Нім
Вчитель
Раніше було два обов’язкових предмети ЗНО: українська мова та історія України. І це було логічно: якщо ти живеш в цій країні, то мусиш знати мову та історію цього народу. Плюс можна було вибрати два предмети, які тобі були потрібні до вступу. І це було логічно і правильно. Тепер твориться казна що. Це називається: хто як хоче, той так і дроче. Комусь із нинішніх міністеркинь стукнуло в голову, що всі повинні знати математику: і майбутні філологи, і майбутні художники і всі-всі-всі. Завтра комусь в голову стукне, що всі повинні знати англійську мову. Після завтра Бєня Коломойський і його Клоун Зеля захочуть, щоб вся Україна вивчила іврит. Ні, раніше таки було краще.
20178
ЗНО - Це можливість вступу для розумних випускників у яких нема змоги дати хабаря при вступі.З одного боку - це переживання і непосильна праця, з іншого - можливість побачити свій реальний рівень знань . Якщо ж відмінити зно , то рівень корупції збільшиться як мінімум у два рази.Що стосується ЗНО у коледжах і технікумах - це є необхідно, адже рівень корупції у таких закладах зашкалює.
partaukr
ЗНО повинні здавати тільки ті хто хоче начатись безкоштовно, наприклад навіщо державі начати працівників торгівлі і т.д
Noname
Це просто жах. Коли до них дійде, що основна проблема української системи освіти - це її невиправдана розгалуженість? Ми прагнемо до Європи, але чомусь не приймаємо цивілізованого підходу до навчання.
Лариса
Якась дурня. Є спеціальності, на які треба здавати фізику і хімію або хімію і біологію. І що робити в такій ситуацї: жертвувати профілюючим предметом заради історії або англійської? А от математику і справді потрібно здавати всім!
Галина
Для Лариса: Немає таких предметів, куди не можна вступити маючи 4 предмети. на медичні спеціальності математика йде на вибір з фізикою. Якщо скласти або хімію або біологію 4-м предметом, то можна в купі з математикою вступити. на технічні спеціальності зазвичай фізика йде на видір з іноземною. тим більше перелік сертифікатів затверджують в умовах вступу в жовтні попереднього року. тобто для вступу у 2021 році, затвердять в жовтні 2020-го
Вчитель
Круто, медик який нічого не знає про функціонування живих організмів, бо він здавав хімію і математику, а біологію навіть ніколи не вчив.
Коментувати
Alex
Новий міністр, якого невдовзі оберуть, та його команда напевно придумають щось та ще більш цікаве, бо кожний хоче вершити реформи, тому поки що рішення подібні я не сприймаю - очікую що д таке знову вигадають. А насправді, шкода, але за кожним їх кардинальним рішенням долі людей. Тож, сподіваюсь на розумну та виважену політику у сфері освіти... а надія, як ми знаємо, помирає останньою.
Hugo Boss
Супер, тепер ще й математику здавати. Чому ж не можна було залишити вибір дітям. Може хтось просто банально не хоче вчити математику. Навіщо гуманітаріям математика, якщо вони не хочуть витрачати час на її вивчення. Забивати мозок усіма формулами. Може б вони краще вивчили інші предмети на більш високий рівень, а тут математика! Звісно, вона розвиває мислення, але гарний спеціаліст завжди вміє й навчається логічно мислити. Тепер біологи і юристи, й купа інших гуманітарієв будуть вчити математику, коли б могли краще вивчити біологію. Чи ви вважаєте, що краще лягти під ніж хірурга, який знає математику й біологію на середньому рівні, аніж того, хто дуже гарно знає свою справу? Бо достатньо лише однієї помилки, й коли у людини почнеться внутрішня кровотеча, він згадає формулу дискриминанту замість клінічної картини й способу допомоги.
Анна
Для Hugo Boss: На счет врачей вы ошибаетесь, в медицинских математика всегда была на высшем уровне, т.к. через нее лежит путь к химии и физике (можете спросить у знакомых врачей). Ну а в целом я с вами соглашусь. Для гуманитариев должны преподаваться основы математики. Также как и технарям должно преподаваться искусство - но не так как сейчас, т.е. вообще ни как.
Коментувати
Вступ у Японії
Для тих, хто так активно виступає проти ЗНО з математики, наводжу інформацію про вимоги щодо вступу в Японії: "Абітурієнти складають 2 види іспитів: централізований (на кшталт ЗНО) та безпосередньо вступний (в обраному університеті). Централізований іспит містить тести з японської та англійської мов, математики, фізики та суспільствознавства, – не залежно від обраного факультету. Посередні результати (менше 90% правильних відповідей) автоматично закривають доступ до топових державних вишів."
Музыкант
Для Вступ у Японії: Подскажите, пожалуйста, какой четвертый экзамен мне выбрать, если я музыкант, учусь в музыкальном училище и хочу потом поступить в консерваторию: биологию, географию, химию или физику? И на ... мне это надо?
777
Для Музыкант: Для чого? Може для розвитку? Якщо Ви навчаєтесь в музучилищі, то після цього можете сміливо йти працювати і вступати до консерваторії не обов’язково. Тим більше тут, як я розумію мова про випускників школи, а не коледжів. Можете сміливо здавати географію. Будете знати де знаходяться країни, з яких походять різні композитори, творчість яких Ви вивчаєте.
Музыкант
Для 777: А может биологию, чтоб знать как у них была устроена пищеварительная система? Или химию, чтоб знать формулу их любимых напитков? Вместо композиции, сольфеджио и методики исполнительства? А ЗНО сдают теперь и в колледжах и в училищах после 2 курса - не сдал отчисляют, окончить не дают! Вы прежде чем писать поинтересуйтесь для своего развития
Коментувати
Павлович
Як до них не дійде? ЗНО повинно бути обов’язкове для всіх тільки з української мови. Хто хоче до ВНЗ-за бажанням ще 2 чи 3 предмети. І все,не потрібно нічого придумовувати.
777
Для Павлович: Хто не хоче вступати до вишім, має йти зі школи після 9 класу та вступати до ПТУ. і все одно потрібно здавати ЗНО, аби підтвердити оцінки атестату. В моїх друзів син після 9 класу не зміг вступити до коледжу на бюджет, бо мав погані оцінки. Вступив до ПТУ, потім за тією ж спеціальністю - на ІІ курс коледжу, далі на ІІ курс університету, а в цьому році вступав до магістратури. Вам не здається це кощунством. Людина оминула погано вчилась, ЗНО і хоче бути магістром (насправді не хоче, а хоче подовження відстрочки від армії) на рівні з тими, хто дійсно гарно вчився. До речі, в універі він не вчився, бо працював і платив за сесії.
енот
Для 777: А по-моему он самый умный....Скреативил... Сейчас такие как раз нужны)
Юлия
Правда, ну никак не могу понять, зачем в середине учебного процесса сдавать ЗНО.Я имею ввиду колледжи, где после 2 курса обязательно сдача ЗНО и теперь уже не только украинский, а помимо его ещё два предмета на выбор. Почему не дать спокойно закончить колледжи, а уж потом ,кому надо потупить высшие учебные заведения сдавать ЗОН.
Коментувати
Бой
Люди,из чего родилась демократия? Ответ: Из осознания того что человек от рождения свободный ,и сам выбирает свой путь. Только вот у нас людей талант делать жизнь паскуднее на ровном месте,так и сдесь ДАЙТЕ НАМ ПРАВО ВЫБИРАТЬ! Играйте в симуляторы на пк,а не нас используйте в качестве подопытных.
Світлана
Було б більш несподіваним, якби прийняли розумне виважене рішення, та безглузді є більш звичними.
Ауріка
Я складала ЗНО цьогоріч.. Обрала 4 предмети: мову, математику, біологію та історію. 4 зовсім різних предмети готувати важко. Я не займалась з репетитором, все готувала сама. Навчалась в сільській школі, де було 2 години на тиждень мови,2 літератури, 1.5 історії, 1.5 біології, 3 математики( 2 алгебри і 1 геометрії). Я успішно склала ЗНО. Все на 10 балів. 183,177, 177.. Я мріяла про бюджет і я цього досягла. Найважчим було те, що екзамени через 2-3 дні.. Я просто не встигала готувати.. 21 математика і вся підготовка тільки на неї, а тут вже 23 мова.. Не має часу просто готуватись..Історію і біологію я готувала одночасно за тиждень.. така от мене пам’ять коротка.. Що я хочу цим сказати? та все просто. Якщо дитина вчилась увесь час, то її голова працює і 4 предмета вона складе. Навіщо державі лікар, що не знає біологію? чи йому не потрібна математика? Ви б лягли під ніж хірурга який поняття не має? Кожен спеціаліст, особистість має бути всебічнорозвинена.. Досить нити і жалітись. Бери і вчись
Нік
Для Ауріка: згодний. Сам готувався до зно,також 4 предмети обрав: українську мову+ літературу,історію,біологію та географію. Здав трохи гірше,ніж Ауріка,всі іспити на тверді 9. Подав документи і вступив на бюджет. Студент 2 курсу. Можна зробити і вивчити все,якщо в тебе є мета. І без ниття, репетиторів
щз
Для Ауріка: Странный комментарий. Девочка пишет не о выбранной профессии, научных интересах - "а мечтала поступить на бюджет"... Заучилась совсем. И не понятно какое же направление выбрала Аурика - если медицину, то логичнее было бы сдавать биологию + химию. Историю сдают с языками. Мне ее жалко. И потом - ровесников называть "детьми"...
Олег
Нормальний коментар. Мрія про бюджет зрозуміла і близька. Так званий " тато" завів нову сім’ю,я йому був потрібен,щоб на городах в його коханки пахати,питання про те,що я жива людина і маю потреби,його не цікавить. Отже,ні аліментів,нічого. Я відмовився з ним спілкуватись взагалі. Так само мріяв про бюджет. Так і дівчина має свої погляди на життя і свою життєву історію.Чого її жаліти? Чи вона мала виш,фах вказати? Вона хотіла поділитись,от і поділилася,чим хтіла
Коментувати
Катерина
Дітям, які працюють на заняттях, так, працюють, неважливо предмет, нескладно виконати тести зно. Так, не у всіх буде відмінно, але ж і тести по рівнях. На достатньому, середньому рівнях, відповідно до своїх знань. Якщо подивитись результати зно з математики цього року, то не склали тільки ті, хто байдикував та нічого не робив. Під лежачий камінь вода не тече. Завдання зно складені відповідно до шкільної програми. Відкривайте її та готуйтесь,подобається це чи ні. Якщо учень не здатний пройти поріг *склав-не склав* з математики, будь-якого іншого предмету, у внз йому робити нічого. Треба бути чесними з собою, розуміти свої можливості. В європейських країнах так, не склав тест, йди працюй.
Victoria
Складала ЗНО у 2015,колись було простіше.Я дуже рада що закінчила школу, це для мене був стрес, розчарування, втрата інтересу з деяких предметів , через недосягнення бажаного результату. Як на мене ЗНО - це не реальна перевірка знань, це перевірка на витривалість, а з новими ідеями, тепер ще й експеремент. Це неправильно! Сьогодні я студентка, і можу сказати що я досягла багато успіху у своїй професії, а все тому що мені це подобається , і я не жалію що 4 роки тому обрала не математику яку так довго готувала, і всі тоді здавали, бо вона на багатьох спеціальностях є, а обрала анг, яка мені до душі. Не підтримую ці нововведення, адже більшість учнів можуть знати укр мову на відмінно, але бути нулями в математиці , чому б не дати учням право вибору на улюблену професію та щасливе майбутнє?
Nataliya
Для Victoria: Щодо математики, то здавати цей предмет обов’язково-це вірно. Ми вже отримали покоління мовників, лікарів, тощо, без логічного мислення, бо у нас все, що найлегше-це для душі. А є ще рівень суспільства вцілому. Орієнтуйтесь на Сингапур
Бой
Почему все школьники должны страдать из-за ваших амбиций? Я лично ненавижу математику,но знаю её на уровне 4 класса - этого достаточно для жизни. Я прошёл на бюджет, на специальность история, в 2019 году не было математики. В этом году у многих людей низкий бал по английскому,а математику вообще многие не здали,и какой делает вывод МОН делает обязательным ЗНО с математики ,и английский. Вот почему я должен учить то что мне нафиг не надо ради амбиций МОН на международной арене? И это страна в которой демократия -народ вообще некто не спрашивал,и я надеюсь что эти комементарии кто-нибудь из вышестоящих прочтёт.
Для Бой:
І навіщо хвалитися, що ти такий тупий?
Коментувати
Оксана
ЗНО насправді це величезний стрес для школяра. Є безліч людей, які у школі мали низький рівень знань, а зараз працюють на провідних Європейських компаніях. Усе залежить від самоконтролю. Цього року мала досвід поспілкуватись з багатьма випускниками (організовувала випускні тури в Європу ,- TAStour, Львів), - 11-ий клас це рік тотального виснаження. Дитина повинна обирати свій шлях не методом "хочу бути лікарем, але не вистачило балів з біології" (а насправді в школі викладач біології була просто нудною для школярів і дитина не вивчила достатньо цього предмету), а керуватись принципом "не вийшло в цьому закладі навчитись, довчусь тут, бо я цього хочу".
Bigosha
Щодня, більш ніж впевнена, ви користуєтесь 4 математичними знаками та вирішують побутові математичні задачі. Наприклад задача яку вирішує більшість із вас щомісяця. А деякі із вас,можливо, щотижня. Наприклад: Ваша заробітня платня становить 10000 грн. До вас підійшов ваш начальник і сказав, я підвищую вам зарплату в кінці місяця на 30%. Запитання. Якою буде ваша заробітня платня в кінці місяця.
Бой
Чего нам растраиваться? Мы всего лишь куклы МОН которыми они играються,они не думают что мы живие люди у которых есть личность. Всё что они знают ,так это статистика ВНО по которой судят долбоёб человек или нет.
Бабай
Для Бой: Часом, щоб зрозуміти "долбоёб человек или нет", не потрібно дивитись його результати ЗНО... Достатньо почитати його коменти...
Коментувати
Bigosha
Денис: Золоті слова ваші. Ви абсолютно праві. 99 % людей математика не знадобиться в подальшому житті. Заради цікавості, давайте спитаємо у людей старшого покоління які закінчували школу так як ми. Не будемо оперувати числами.Так,як не все старше покоління пам’ятає скільки років тому вони закінчили школу. Хоча ви сказали коли ви закінчили школу. Так ось вертаємося до теми розмови. Запитання до старшого покоління. Шановні Пані та Панове, скажіть будь ласка вам всім знадобилися знання з предметів : Математика( яку хочуть зробити обов’язковим предметом для складання ЗНО),Алгебра, Геометрія, Фізика, Хімія? Одразу буде відповідь так. Добре. А скажіть будь ласка ви кожного дня використовуєте ті знанння, які вимагаються при складанні іспиту з ЗНО? Далеко ходити не будемо. Відкриємо ЗНО 2019 рік. Перше завдання. Наприклад: Радіус основи конуса дорівнює 4, його висота- h а твірна-l . Я більш ніж впевнена що більшість із вас щодня максимум оперує 4 знаками.
LPT
Для Bigosha: Kоза, привязанная к колышку, лучше любого восьмиклассника понимает, что такое радиус.
Нік
В цьому році математика була на рівні 9 класу,лише кілька останніх завдань були трохи складніші. Якщо людина навчається,а не тупо сидить на уроці,то вона здасть.
толян
Для LPT: Похоже, на этом сайте админ слаб в математике- про козу не понял-засветил коммент. Таки ЗНО по матем правильно сделали!
Коментувати
cos
Для Юрій Скороход: Для Софія: Украінську мову, математику та історію Украіни зобов’язані знати всі украінці. Англійську знати необов’язково, аргументом є те, що вона не є державною мовою в Украіні. В Украіні одна ержавна мова згідно закону-украінська. Мову ми повинні знати- щоби грамотно писати, математику- щоби логічно мислити, історію своєі держави- тому що ми тут живемо, і повинні знати про свою державу, іі заснування, правителів, чим люди займалися раніше, як об’єднувалися народи. Історія вчить багато чому людей. А англійську за власним бажанням- це не рідна нам мова, кому потрібно- нехай вчить, а кому непотрібна- той може відмовитися вивчати іі.І це буде логічно, бо в кожного буде демократичний вибір.
Юрій Скороход
Для cos: Чесно кажучи,ваші слова про історію не дуже переконали.Я сам досі вагаюся з приводу математики,але історія,на мою думку,точно не потрібна(обов’язкова).Ви сказали що історую треба знати бо ми тут живемо-поганий аргумент,як на мене.P.S.теж вважаю що вибір між англ та історією недоречний-математика та укр основновні(або тільки укр,це ще побачимо),а далі здавай що хочеш.
Ганна
Щодо історії незгодна. Суцільна брехня. Пішла до школи в 86 році,вивчали одне,в 96 в КПІ вивчали зовсім інше. Змінилася влада,змінюємо погляди на події. Був ворог народу- став герой. І таких постатей досить багато. Немає більш продажної науки ,як історія
Для Ганна:
І немає більш наглих і самовпевнених керівників, ніж історики.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!