Osvita.ua Середня освіта Невакциновані діти не зможуть відвідувати школи і садки
Невакциновані діти не зможуть відвідувати школи і садки

МОЗ та МОН закликали батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні щеплення

Невакциновані діти не зможуть відвідувати школи і садки

Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки закликали батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення. Про це, під час спільної прес-конференції, сказали в.о міністра охорони здоров’я Уляна Супрун та міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За словами очільників двох міністерств, невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання до вакцинації, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи разом з іншими учнями.

Зокрема, стаття 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.

Cаме ця норма покликана захистити здоров’я та життя дітей, адже в Україні спостерігається ускладнена епідемічна ситуація та вже два роки триває спалах кору. Перебування нещеплених дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров’я не лише учнів, а й членів їхніх сімей та працівників закладів освіти.

«Підготовка до школи – це не тільки про те, що треба купити зошити та щоденники. Це, насамперед, про здоров’я. В умовах колективу невакцинованих дітей інфекція поширюється дуже швидко. І саме тому щоразу з початком навчального року кількість хворих на інфекційні хвороби різко зростає. Цього року ми хочемо запобігти цьому заздалегідь. І для цього нам потрібна допомога батьків – вакцинуйте своїх дітей, щоб захистити їх», – розповіла Уляна Супрун.

У свою чергу міністр освіти Лілія Гриневич зазначила, що Міністерство охорони здоров’я – це топ-організація в країні, яка визначає політику в сфері охорони здоров’я.

«Якщо вони вважають щось важливим або доцільним, ми як МОН маємо керуватись цими настановами, адже життя і здоров’я наших дітей – це безумовний пріоритет. Більш того, вимога щодо щеплень закріплена законом та підтверджена рішенням Верховного суду, тобто слідувати цим правилам має кожен з нас. Якщо батьки відмовляються від вакцинації, то вони мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну чи індивідуальну. Тобто держава в будь-якому випадку надасть можливість та доступ кожній дитині до шкільної освіти», – зазначила Лілія Гриневич.

Відповідно до календаря щеплень діти до 6 років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції.

У 6 років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надається відповідна довідка на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду дитини за участю лікаря педіатра та інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Дітей, які мають протипоказання до щеплення, мусить захищати колективний імунітет. Він формується, коли 95-98% людей у суспільстві вакциновані. В таких умовах інфекція просто не має, де поширюватися. Тому, вакцинуючись, ви не лише захищаєте своє здоров’я й здоров’я своєї дитини, а й долучаєтеся до формування колективного імунітету і дбаєте про здоров’я інших людей.

Якщо батьки раніше зробили фальшиві довідки про щеплення, вони можуть безперешкодно та безоплатно вакцинувати дітей. Для цього потрібно просто звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра.

Освіта.ua
14.08.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
1
Переведення на сімейне, індивідуальне, дистанційне навчання починається із заяви батьків. ПИСЬМОВОЇ. Чи вже змінили положення? Як ви думаєте батьки писатимуть такі заяви? Буде повний хаос і маса не охоплених навчанням дітей шкільного віку
Гость
В Америке и Европе не привитый ребенок не имеет права ходить ни в школу, ни в садик. Во времена СССР вообще никого не спрашивали. Прививали всех подряд. В 2015 году было 3 больных корью в Киеве. В этом году их 5 тысяч. Страна по-тихоньку скатывается в Зимбабве.Спасибо дорогие украинцы, теперь я точно убедилась, что мой ребенок в этой стране жить не будет. Так что когда у вас начнется пандемия, то вам останется только из-за колючей проволоки кричать ХЕЛП, хотя может вокруг Украины и бетонную стеночку придется строить
Роман
Хотілося б почути чийого виробництва вакцина. Чомусь складається враження, що американські вуха там тирчать. Аж надто почали за наше здоров,я піклуватися. Термін апробації, мабуть, закінчується
Тетяна
Яке шастя, що моя дитина встигла закінчити школу цього року. Ми відмовились від щеплення після важкого захворення на краснуху в 6 місяців, спричинену як раз щепленням від цієї хвороби. За 16 років я звернула увагу на те, що моя (не щеплена) дитина, хворіє в рази менше ніж її однолітки з щепленням. Цієї зими моя дочка не захворіла жодного разу, а уся родина (з повним щепленням) хворіла по 2 рази з ускладненнями. Її близька подруга, яка пишається своєю карткою щеплень - 4 рази хворіла на простудні захворювання за сезон. Це все що потрібно знати про так звану профілактику захворювання. Я нікого не примушую відмовитись від щеплень, але необхідно мати здоровий глузд та не відмовляти в освіті дітям.
Маша
Для Тетяна: Целиком поддерживаю!Пусть своих детей прививают,а родителям оставят право самим решать нужны ли эти прививки...Вводят непонятную дрянь здоровым детям,а потом дети инвалидами становятся от этих вакцин.
Коментувати
Мамадоці
Повна брехня!Повністю перекрутили текст Стаття 15. Запобігання інфекційним захворюванням у ДИТЯЧИХ ЗАКЛАДАХ Прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом Школа НЕ є дитячим закладом. Юридично школа - заклад освіти. Читайте закони
Небайдужий
Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки закликали батьків до 1 вересня зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення. Тобто за 13 днів устигнути зробити всі необхідні щеплення? Супер! Я - за щеплення, але не ганьбіть себе відверто безглуздими закликами.
О tempora, o mores!
".... дистанційну чи індивідуальну"..? Це ж яким чином? В кожному класі телестудію обладнають? А вже обладнання для цього є, інтернет провели й проплатили?..Може й контрольні теж дистанційно проводитимуться і дистанційно перевірятимуться? А оплачуватимуться такі "фентезі" в гривнях чи біткоінах? Учитель з дому транслюватиме чи з свого смартфона, сидячи в кафе? власні ролики учням кидатиме чи, може, чужі з ютуба? Це просто апофеоз новацій ! А в порядок організації індивідуального навчання вже зміни внесли? Там фігурує така причина, як відмова від щеплень? А гроші для оплати таких занять є? Якщо гршей вдосталь-парти купіть нові, бо учні вчаться досі ще за брежнєвського виробництва!
tatianashults
Для О tempora, o mores!: погоджуюсь на всі 100%! Вчителю ще у вільний час лишилось навчати безоплатно пів школи!
Коментувати
Правда
Пока частные клиники типа Диасервиса продают справки о том, что ребёнок может посещать школу и якобы привит, ничего не изменится. Или Супрун не в курсе?
Мама
От " розумні" батьки хай і навчають ІНДИВІДУАЛЬНО. А то ж вчителі не такі !°
вчитель
Для Мама: та от не факт, по ідеї вчитель буде індивідуально вчити, дитині не дозволять відвідувати колектив, але не можуть позбачити права на освіту
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!