Учні, які не пройшли конкурс в 10 клас, можуть продовжити навчання

МОН надані роз'яснення щодо застосування порядку переведення учнів до наступного класу

Учні, які не пройшли конкурс в 10 клас, можуть продовжити навчання

Учні 9 класів спеціалізованих шкіл, яким не вдалось пройти конкурс до 10 класу, можуть бути переведені до класу без поглибленого вивчення окремих предметів за власним бажанням. Відповідне роз'яснення надано Міністерством освіти у відповідь на звернення громадян щодо практичного застосування Порядку переведення учнів шкіл до наступного класу.

У відомстві зазначають, що з огляду на необхідність враховувати здібності та освітні потреби кожного учня передбачено дві моделі організації його індивідуальної освітньої траєкторії після завершення 9 класу.

Перша (найбільш поширена) модель передбачає безконкурсне переведення учня з 9 до 10 класу без поглибленого вивчення окремих предметів, що відбувається за власною заявою учня чи заявою одного з його батьків, інших законних представників.

Друга модель, що допускає переведення учня з 9 до 10 класу з поглибленим вивчення окремих предметів на конкурсних засадах, має відповідні умови її застосування.

Перша умова - у закладі має бути створено 10 клас(и) з поглибленим вивченням окремих предметів певного профілю.

Друга - кількість бажаючих прийняти участь у такому конкурсі має бути більшою ніж кількість місць у відповідному(их) 10 класі(ах).

Учні 9 класів, яким не вдалося пройти конкурс, можуть скористатися першою моделлю та бути переведені до 10 класу без поглибленого вивчення окремих предметів за власним бажанням. У разі неподання відповідної заяви учні 9 класів випускаються із закладу загальної середньої освіти відповідно до наказу його керівника і можуть продовжити здобувати загальну середню освіту в інших закладах системи загальної середньої освіти.

Приклад

У закладі загальної середньої освіти створено 10 клас універсального профілю та два 10 класи з поглибленим вивченням окремих предметів - суспільно-гуманітарного та фізико-математичного профілів.

Зі 120 учнів 9 класів, які завершили здобуття базової середньої освіти, до 10 класу з суспільно-гуманітарним профілем було подано 25 заяв про переведення, з фізико-математичним - 50, а до класу з універсальним профілем - всі інші 45.

При граничній наповнюваності класу не більше 30 учнів підстави для проведення конкурсу при переведенні до 10 класу з суспільно-гуманітарним профілем відсутні, тому всі 25 учнів мають бути до нього переведені, а на вільні 5 місць може бути оголошено відкритий конкурс серед учнів 9 класів інших закладів освіти.

До 10 класу з фізико-математичним профілем учні переводяться на конкурсних засадах або без конкурсу - у разі відкриття додаткового 10 класу з фізико-математичним профілем і оголошення конкурсу серед учнів 9 класів інших закладів освіти на вільні місця.

Переведення всіх учнів до 10 класу з універсальним профілем, які не пройшли за конкурсом та тих, які відразу виявили бажання бути переведеними до нього, може бути забезпечене шляхом відкриття додаткового 10 класу з універсальним профілем або зарахування таких учнів до інших закладів освіти, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти в установленому порядку.

У Міністерстві освіти також поінформували, що процедурні питання проведення самого конкурсу, зокрема щодо забезпечення його публічності, відкритості, об'єктивності, рівності тощо, урегульовані пунктами 3-16 глави 4 розділу ІІ Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН від 16 квітня 2018 року № 367.

Освіта.ua
25.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Злий батько учня
Хтл 173 Харьков викинули дітей на вулицю, зробили з двох 9-х один 10 , спеціально позавалювали дітям оцінки ,хто не домовився,опинився на вулиці.А що заважало їм продовжувати навчати дітей,адже поглиблене вивчення математики було з 8 класу і діти вибиралися у ліцей з інших шкіл через іспити,і грошей ми натягалися до ліцею за поділ на групи,за форму,на усі забаганки і благочинність обовязкову.Так от не треба таке писати,бо зараз усі школи почнуть робити один профільний клас і викидати дітей,як наших викинули,мотивуючи тим що тіпа не пройшли.
Любов
Складається таке враження, що в Міністерстві не знають і не читають власних документів... Який універсальний профіль? Про що це? Шановні працівники Міністерства! Перегляньте, будь ласка, типові освітні програми! І не пишіть дурниць, які суперечать наказам Міністерства...
Таня
Ваш текст...немає вже в цьому році універсального профілю. Як і фізико-математичного, чи суспільно-гуманітарного. За новою програмою є тільки профільне навчання, при чому тільки з одного предмету
Анна
А якщо в сільській однокомплектній школі лише один 10 клас, і він фізико- математичного профілю? А в селі одна школа? Куди діватися дітям? По- моєму, профільність в старшій школі і поглиблене вивчення предметів - це різне. Чи я чогось не розумію? Будь- ласка, поясніть, хто знає.
Ruslan Kuznetsov
Для Анна: Так, поглиблене навчання і профільне навчання здійснюються за різними програмами. Тобто по суті вони різні.
Коментувати
Tatiana
В спеціалізованих школах треба відраховувати учнів з оцінками 3 по спецпредметуз усіх класів. Та при навності 5-6 оцінок нижче 7 балів ( разом з оцінкою з спецпредмету)

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!