Початкові школи зможуть розташовуватись у будинках

Мінрегіонбуд може дозволити розміщувати невеликі школи вбудовані у перші поверхи

Початкові школи зможуть розташовуватись у будинках

Міністерство регіонального розвитку розглядає можливість дозволити проектувати невеликі школи І-го ступеня, вбудовані у перші поверхи житлових будинків. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

За його словами, це має стати одним із кроків для вирішення ситуації з переповненістю шкіл у великих містах і забезпеченню жителів будинків необхідною соціальною інфраструктурою в умовах щільної забудови.

«У нових будівельних нормах ми вже дозволили робити вбудовані в житлові будинки дитячі садки і зараз знаходимося на порозі рішення, щоб також дозволити можливість робити вбудовані школи до 4-го класу включно. Адже міста продовжують ущільнюватися, тому потреба в школах і садках буде тільки збільшуватися», – повідомив Парцхаладзе.

Він також зазначив, що сьогодні існує велика проблема переповненості шкіл у містах України.

«50% міських шкіл переповнені або взагалі відсутні там, де обов’язково мають бути побудовані. Ми робили аналітику – міста, в яких будівництво житла випереджує будівництво шкіл: Чернігів (-50,5%), Луцьк (-50%), Рівне (-50,7%), Тернопіль (-49,1%), Київ (-29%)», – сказав заступник Міністра.

Окрім того, за інформацією Інституту освітньої аналітики, в більшості шкіл у цих містах діти навчаються у дві та більше змін. Деякі навчальні заклади переповнені на 100%. При цьому, кількість учнів у класах перевищує 27 осіб.

Парцхаладзе пояснив, що сьогодні, згідно з будівельними нормами, мінімальний розмір земельної ділянки в містах, на якому можна розмістити будівлю школи — 1,4 га. Але в центральних районах великих міст, в умовах щільної забудови виділити таку площу під будівництво окремої будівлі школи практично неможливо.

Інша проблема — відсутність актуальної містобудівної документації та контролю відповідності ДПТ генпланам.

«Тому головні архітектори видають містобудівні умови і обмеження з порушеннями, прикриваючись тим, що там нібито колись побудують школу. Житловий комплекс будується, а школи немає», – додав він.

Для вирішення цієї проблеми Мінрегіон вже розробив план дій. Зокрема, пропонується виключити в законодавстві можливість розробки ДПТ, які не відповідають генпланам.

Також є пропозиція дозволити розміщувати невеликі вбудовані початкові школи там, де немає можливості побудувати окремий заклад. Цю пропозицію підтримують Міністерство освіти і науки України, ДСНС та інші профільні відомства.

По-перше, це забезпечить жителів будинків необхідною соціальною інфраструктурою, по-друге, буде зручно для батьків та дітей, адже така школа буде знаходитися зовсім поруч, по-третє, дозволить суттєво зменшити диспропорцію між житловим будівництвом та соцінфраструктурою.

Освіта.ua
14.06.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Багато питань
"Згідно з будівельними нормами, мінімальний розмір земельної ділянки в містах, на якому можна розмістити будівлю школи — 1,4 га." "Вбудовані школи" - це що таке?А санітарні норми дозволяють розташовувати школи в таких непристосованих приміщеннях? Це якісь втиснуті школи . А мешканцям будинків таке сусідство потрібне? Уявіть перерву або урок фізкультури у вашому дворі. Чи матимуть школи право користуватися дитячими, спортивними майданчиками. Адже це власність мешканців. На папері все чудово. Генератори ідеї навіть не склали собі труда подумати,як в такій школі вчитися, працювати, ЖИТИ поруч.
ммм
Для Багато питань: нічим не відрізняється від гральних майдачиків у окремих будівлях. у людей, у яких вікна виходять на садочок, той самий шум і возня.
Багато питань
Для ммм: вікна виходять - це одна ситуація(яка відстань до паркану школи чи садочка?), а коли садочок просто зовсім поруч - інша. Навіщо мешканцям, як ви кажете, той самий шум і возня? Про оплату не йдеться:окремі рахунки,лічильники - це зрозуміло. Звичайно, вже існують приватні д/с в багатоквартирних будинках на будь-якому поверсі. Я не хочу, щоб моя дитина навчалася в запропонованих умовах.Я думаю,як навчатися і навчати.
Володимир
Для Багато питань: Це будуть церковно-приходські школи...
Коментувати
тётенька
І що це буде? Людям спокою не буде у власних квартирах? А як з комунальними на будинок?
ммм
Для тётенька: просто буде. а як діти на першому поверсі заважатимуть жителям на верхніх поверхах? коли садочок так само біля будинку розташований у окремому приміщенні, на садочковому майданчику так само шумно. Для комунальних є лічильники.
Коментувати
Когда?
Что ни новость-бред! Когда уже Гриневич пойдёт подальше?
ммм
Для Когда?: тьы первый.
Коментувати