Батьки зареєстрували петицію про відміну шкільної форми

На сайті електронних петицій зареєстровано петицію про відміну шкільної форми

Батьки зареєстрували петицію про відміну шкільної форми

15 квітня на сайті електронних петицій було зареєстровано петицію про відміну обов'язкової шкільної форми та скасування відповідного Указу президента «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти».

Указ президента щодо вимог до шкільної форми підписаний ще в червні 1996 року. Метою документа було забезпечення дітей недорогою шкільною формою, а соціально незахищені категорії населення мали отримувати її безкоштовно.

Автори петиції зазначають, що сьогодні шкільна форма є настільки дорогою, що це суттєво позначається на бюджеті родин, які мають дітей шкільного віку, а існування цього Указу президента дає право окремим авторитарним керівникам шкіл вимагати від батьків придбання форми певного зразка, нерідко за завищеними цінами.

Ініціатором подання петиції є співзасновниця ГО «Батьки SOS» Олена Парфьонова.

На думку автора, зміст цих нормативних документів 1996 року є дискримінаційним. Тому вона пропонує скасувати вищезазначені норми через те, що вони порушують права батьків та дітей, а також суперечать зобов’язанням України, взятими при вступі до СОТ.

Освіта.ua
15.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Валентина
Моя дитина 8 років виходила в шкільній формі, не кожного дня звичайно, але більшість часу так. І я безмежно цьому рада, тому що моя дитина одягалась завжди охайно і пристойно. Це зекономило в першу чергу велитенську суму коштів. Мені не потрібно було думати у що вдягнути зранку дитину. Кожного року нова блузочка, спідничка , піджак, брюки, на перший і останній дзвоник. На дитину приємно подивитись. Це те, що стосується особисто мене...
Лариса
Якість форми - жахлива , діти у ній взимку мерзнуть, а весною -сваряться.Я категоричного проти знущання над дітьми у такий спосіб.
Папа
Ужасный пережиток царских и советских школ. Так же как и попытки зачехлить ребенка в офисный костюм. Дети ( особенно младшая школа ) должны двигаться, а одежда должна быть удобной и гигиеничной. Для этого есть масса современной и вполне себе приличной одежды. Выбор огромен. Если есть желание ходить в костюме с галстуком - не вопрос, но зачем же принуждать всех поголовно и устанавливать навязчивые рамки ?
Лара
Для Папа: Да, точно. Этот пережиток на Западе сохранился только для элитных школ, где дети действительно получают образование. А быдло пусть ходит как хочет, а научилось ли оно писать читать, не важно, главное все удобно. И мы, как обезьяны, должны это повторять?
Папа
А что умение читать зависит от одежды ?
Коментувати
Мама
Що за дурня? Хіба зараз існують якісь нормативні документи про обов’язкову шкільну форму? Наскільки я знаю, вона існує лише в гімназіях та певних школах та приймається саме школою. Мій син вже закінчив школу: шкільна форма була в тій школі де він навчався перші 5 класів (це були гімназійні класи), а в другій ніякої форми ніколи не було. Якщо батьки проти шкільної форми запровадженої саме в їхній школі, то і мають вирішувати це в своїй школі. А до чого тут петиції?
Не школа
Читаю комментарии и не понимаю, почему вы так за форму уцепились. Ходить в ней неудобно , выглядит стрёмно или дорогая, детям не нравится. Пусть себе ходят хоть в рваных джинсах хоть спортивных штанах главное чтобы удобно было на уроке сидеть и слушать предмет
Юлия
Можно подумати,якщо не буде форми,то діти ходитимуть голі,все одно одежу треба купувати.
Местный
Вот это "молодцы". Теперь можно будет в дырявых спортивках походить, а то заставляли ходить как человек, заразы такие.
Валерій
А давайте взагалі школу відмінемо. Вона ж , на збочену думку пані Парфьонової, - суцільна дискримінація.
Тетяна
Ура! А давайте відмінимо шкільну форму( до речі , її вже давним - давно батьки відмінили)!!!! А там на черзі предмети, а далі відвідування уроків на вибір здобувачів освіти, а там хочу йду до школи , а хочу не йду і так далі . А ще давайте введемо обов’язковою лише початкову освіту ( навчилися читати,писати і в широкий світ - до інших держав на плантації). Шановні батьки ! Що ви робите? У Вас всі в школі винуваті: не так глянули на дитину , не те сказали,записали, задали ... А Ви !? Що Ви робите для своїх дітей? Чого вчите,що виховуєте,розвиваєте?
Папа
Для Тетяна: А я бы физ-ру, хореографию и труд отменил - кому нужны эти предметы в школе. Толку - ноль, только время отнимают. Что мы делаем для детей - родили и выходили новорожденных, воспитываем, лечим, содержим, кормим, водим на дополнительные занятия, кружки, спорт. секции, к репетиторами на дополнительные занятия в школе и все это оплачиваем. Оплачиваем школьные поборы, экскурсии и олимпиады, конкурсы, ремонт, дополнительные учебники и пр. Успеваем зарабатывать и на семью и на школу. Этого не достаточно ?
ВЧИТЕЛЬ
Я-вчитель. Але я проти форми. На мою думку,це як у інкубаторі.
Edgar Blomniek
форма - це тоталітаризм
Коментувати