Молодші спеціалісти зможуть лише раз перескласти ДПА

Міністерством освіти внесені зміни до Порядку проведення державної підсумкової атестації

Молодші спеціалісти зможуть лише раз перескласти ДПА

Міністерством освіти внесені зміни до Порядку проведення державної підсумкової атестації в частині складання ДПА студентами, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста.

Відтепер, студенти, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної середньої освіти та які отримали в 2018 або 2019 році 1-3 бали за результатами ДПА у формі ЗНО, можуть одноразово повторно пройти державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання наступного року.

В попередній редакції документа кількість спроб повторного проходження ДПА була невизначена.

Освіта.ua
05.04.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Викладач
Як викладач українськоі мови, мушу додати, що ЗНО - це не "звести докупи кілька слів", а це знати, наприклад, однакову кількість букв і звуків в слові, повірте, не кожен з вас виконає це завдання, а також: типи підрядних речень, типи односкладних речень, відокремлені члени речення і тому подібне, що для знання як звести кілька слів або написати грамотно диктант майже не відіграє ролі, і це ще треба визнати, що всі приклади побудовані не на типових правилах, а на винятках з них. Тож, щоб наші студенти склали ЗНО, бо їх відрахують, маємо "забити", вибачте на слові, на програму і натаскувати їх, кому це потрібно? Якщо ЗНО бути, то тоді ставити їм в атестат ту оцінку, яку заслужили і не відраховувати, чи не так? Одна справа написати диктант( це вступний іспит до коледжу), і зовсім інша - скласти ЗНО. Чому я маю відповідати за рівень школи, а відповідаю, навчаю, бо з кожним роком зі школи діти слабкіші й слабкіші....
Цікавий
Знову коледжі "просунули" пільги для своїх двієчників! Який рівень знань у цього молодшого спеціаліста, якщо він не взмозі здати укр. мову на мінімальних 4 бали? Недовчені юристи - як будуть писати документи? А технічні спеціальності (інф. технології, машинобудування) - хіба не треба математики?
Olena Unitska
Прошу пояснити,яка мета ЗНО в коледжах?якщо люди обрали собі майбутню професію і не планують йти у ВУЗ?якщо це талановиті музиканти(лауреати різних конкурсів,які займаються по 6-8 годин музикою),спортсмени(члени збірних команд України,кандидати в майстри спорту,які працюють і тренуються цілими днями)- як на вашу думку вони повинні вчити правила з укр мови,математики,історію за браком часу?невже вирішує все ЗНО,здане чи не здане на 2 курсі?
Наталья Ващенко
Для Olena Unitska: Да, ми всі так думаємо, але вирішуємо не ми. І дуже жаль: є дійсно студенти з золотими руками, але, мабуть, прийдеться "замітати вулиці" ,бо ж виключать з навчального закладу, Де логіка? Що їм дальше робити? Г
Бобрик
Для Olena Unitska: Повинні вчити правила з мови, математики, історію, а то потім приходять в політику Віталька, стають високопосадовцями, а потім ляпають своїм спортивним язиком нісенітниці.
7777
Для Olena Unitska: пояснюю елементарне. 1. В коледжах та пту здають ДПА (у формі ЗНО) так само як і в школі, для оцінки в свідоцтві про повну серкдню освіту. Аби оцінка отримана студкнтом була об’єктивною, а не "за гарні очі". Якщо дитина знає мову на 5, то і отримає в свідоцтві 5 а не як при суб’єктивному оцінюванні 12, бо по предметам спеціальності має 12. 2. В ЗУ "Про вищу освіту" визначено що вступ до вишів здійснюється лише на підставі ЗНО, коледжі, на відміну від ПТУ, відносяться до закладів вищої освіти. Тож Ви не праві коли кожете, що до ВУЗу не збираєтесь. Ви іже в ньому навчаєтесь, тож підтіердьте, що робите це на законних підставах
Коментувати