Надання Томосу включено до програми з історії

11-класники вивчатимуть створення ПЦУ та надання Томосу про автокефалію вже з цього року

Надання Томосу включено до програми з історії

Уже наприкінці цього навчального року 11-класники вивчатимуть історію створення Православної Церкви України та надання Томосу про автокефалію. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки до шкіл, у якому містяться інформаційні матеріали для вчителів щодо висвітлення цього питання для старшокласників.

«Створення Православної Церкви України та надання Томосу про автокефалію – важлива з історичної точки зору подія. Про те, що українська держава та духовенство намагалися реалізувати цю ідею, і раніше згадувалося в українських підручниках. Ця частина історії України вивчається у школах наприкінці навчального року – у квітні-травні. Для нас було принципово до цього часу надіслати вчителям інформаційні матеріали, якими вони можуть послуговуватися вже цьогоріч. Сам наказ про зміну навчальних програм було підписано 21 лютого, і вже сьогодні, 26 лютого, ми надіслали матеріали. Це важливо, адже так вчителі зможуть зауважити зміни в програмі, а також підготуватися до висвітлення теми», – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Вона додала, що в підручниках з історії ця тема з’явиться з наступного навчального року, оскільки 2019-го планується друк нових книг для 11-х класів.

«Ми друкуємо підручники кожні 5 років. Цього разу історичні зміни зійшлися в часі безпосередньо з друком для відповідного класу, тому інформація буде внесена оперативно. При цьому цьогоріч вчителі послуговуватимуться наданими МОН матеріалами», – пояснила Лілія Гриневич.

Ця тема також буде внесена в програму ЗНО з історії України, але за нею складатимуть тестування не раніше 2021 року.

«Останні зміни в програму ЗНО вносяться не пізніше ніж за 2 роки до складання учнями тесту. Це залізне правило, якого ми завжди дотримуємося, щоб застерегти права усіх учасників», – підкреслила міністр.

Освіта.ua
26.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Виктория
Надеюсь в следующем учебном году учебники для 11 класса будут к началу года. Хотя бы в выпускном классе учебники напечатайте к 1 сентября.
sergey1979
І не забудьте про відео- фото звіти ...
Учитель
Для Лариса і ко: Коли вам припнуть язики. Цьому усьому беззаконню ще дасть оцінку історія. А ви, шановні, читайте історію, вивчайте перед тим , як писати про історичну справедливість. А то такі невігласи як ви, доведуть країну до руїни і Коліївщини.
Ed-Wault
Мне интересно, а в курсе физики уже появилось обнаружение гравитационных волн, бозон Хиггса, исследования мюонов и другие последние научные открытия?
1212121
а хто Бог по націрнальності?/1
лариса
припиніть, шановні добродії, скиглити та нести нісенітниці, дітям необхідно знати історію країни, тим паче таку важливу її сторінку як питання церкви, і говорю це не тільки як вчитель, а як людина, яка дуже задоволена тим що, слава Богу, нарешті встановлена історична справедливість !
Ужас
Для лариса: Кастрюлю сними, убогий, и лучше в платёжку загляни, а потом в табульку, может поможет. Или ты свою семью томосом кормить будешь?
Местный
Можно вместо зарплаты выдвать распечатки с томосом. А вместо отпуска и отпускных - календарик с томосом. Идеально. Лучшие рабы для власти.
Коментувати
Іво
Після виборів всі забудуть про томос, так що непотрібно дітям морочити голови. A
освіта
Для Іво: Не забудуть. НІ ! Це Ви так хочете і так думаєте.
Коментувати
Местный
Це ж перемогааааааааааааааааааа!!!
освіта
Для Местный: Підтримую ! Так, історія повторюється. Так , нарешті історична справедливість встановлена! Ми на це довго чекали.
Местный
Для освіта: теперь можно подыхать голодной смертью?
111
Как такие вопросы должны изучать атеисты и лица других вероисповеданий?
Коментувати