Міністр: школи і батьки мають знати про протидію булінгу

Керівники управлінь освіти мають ознайомити школи і батьків з механізмом протидії цькуванню

Міністр: школи і батьки мають знати про протидію булінгу

Керівники управлінь освіти мають привернути увагу директорів шкіл та батьків до нових механізмів з протидії цькуванню. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час симпозіуму з питань професійного розвитку вчителів.

Вона нагадала, що в Україні ухвалено перше судове рішення щодо булінгу. Зокрема,  на батьків дитини, яка цькувала однолітка, накладено штраф у розмірі 850 гривень.

«Як ви бачите, механізм вже почав працювати, тому я прошу керівників управлінь освіти ще раз звернути увагу директорів шкіл та батьківської громадськості до нових механізмів протидії булінгу, прослідкувати, щоб у кожному закладі на видному місці були розміщені телефони гарячих ліній, куди дитина може зателефонувати та розповісти про цькування», - наголосила міністр.

За її словами, якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

Окрім цього, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.

Міністр освіти також підкреслила, що всі контактні номери мають бути розміщені на інформаційній дошці та сайті школи. Якщо педагог або інший працівник закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

Штрафи за булінг становлять від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 850 до 1700 гривень або від 20 до 40 годин громадських робіт.

Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, штраф буде більшим — від 100 до 200 мінімумів (1700 - 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу учасника освітнього процесу тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до 20 відсотків заробітку.

Освіта.ua
14.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мобинг в ОТГ
О, а какой мобинг в рамках ОТГ!! Есть голова( он же феодал) и его приближённые " шавки"- жена,любовница,кум,брат,сват,их дети...которые работают в поссовете и " имеют" всю громаду: сами себе " тихонько" выделяют земельку, " пилят" местный бюджетик, летают по пять раз в год на курортики,на работу ходят когда хотят...и много ещё всего. Причём общественность" криком кричит", но у головы всё " подмазано" и в прокуратуре, и повыше...А образование в ОТГ-это вообще отдельная " песня". И никто не контролирует.
СОС
А воспитатель в саду имеет право заявить о буллинге со стороны воспитанника, если его кроет матом 5-ти летнее "существо" изо дня в день при всей группе детей? Это может показаться смешным, но уже не смешно и хочеться защитить себя от подобного мелкого негодяя и бездействия родителей. Пусть бы хоть штраф заплатили, может опомнились бы.
Сергей Лимонов
Для СОС: Буллінг буллінг! А хіба нахабна відміна вислуги років ( всупереч Закону України про Освіту) не є супер буллінгом всіх педагогів України??? Профсоюзи - мовчок! Як кажуть інтернет юзери " всем насрать"!
Коментувати
весна
Вчитель - юрист, лікар, космонавт, кондитер, водій..? Взяли насильство... (злочин проти прав дітей) назвали булінг. Визначення, встановлення булінгу, навпаки помякшує ступінь відповідальності. Вчитель - вчить, лікар -лікує, всі повинні займатися своїм справами. Побудуйте школу або оновіть технічну базу закладів. А правоохоронні органи всім, вчителям, батькам в освітньому просторі дадуть відповідь. За дітей відповідають, захищають батьки...
Володимир
Шановна пані міністр. А Ви знаєте, що таке мобінг. Це коли група осіб обирає свого директора, ректора, які мають все, а інші, що перепаде. І тоді починається найцікавіше- синдром вовчої зграї. Як тільки появляється людина, яка заявляє протест, то починається цькування цієї особи. Тому потрібно приймати закон про мобінг, в якому передбачити покарання за цькування членів колективу до трьох років ув’язнення
Vita
Для Володимир: Підтримую Вашу пропозицію щодо прийняття закону про мобінг. На собі відчула прояв синдрому вовчої зграї. Життя в умовах такого щільного кільця просто нестерпне. Тому повністю підтримую Вашу пропозицію й сподіваюся, що наші коментарі не залишать без уваги.
Давид
Учительский коллектив ніколи і в ніякому разі не був професійно колегіальним і справедливим: один за всіх і всі за одного. Це така натура, пробачте, вчительська, яка еволюціонувала до прикрого: розірви разом з іншими того, на кого покаже начальство, бо якщо ти не зробиш цього сьогодні, то завтра вони розірвуть тебе.
Сергей Лимонов
Буллінг- мобінг- ебьюзінг- мамо рідна! Оце на таке тільки й здатні "реформатори"! Лайно- тепер шіт -напевно треба називати : але ( як казала покійна бабця)" скільки гівно не пахти. а воно смердить"
Коментувати