Гриневич: саме від учителя залежить успіх реформи

За словами міністра, підтримка та навчання вчителів є основним елементом освітньої реформи

Гриневич: саме від учителя залежить успіх реформи

Педагоги – це ключ до будь-якої освітньої реформи, незалежно від країни та інших обставин. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час виступу на Світовому освітньому форумі в Лондоні.

За словами Гриневич, саме тому Україна зараз працює над підвищенням зарплати вчителів, їхнім навчанням, над створенням простору, в якому вчитель матиме більше можливостей.

Міністр повідомила, що з 2019 року в Україні почнуть діяти нові інструменти заохочення педагогів – сертифікація та механізм «гроші ходять за вчителем» на підвищення кваліфікації, що відкриє більші можливості для самореалізації.

«Торік ми відзначали 100-річчя від дня народження всесвітньо відомого українського педагога Василя Сухомлинського, якого знають, зокрема, за створеним ним концептом «Школа радості». Понад півстоліття тому він сказав: «У наших школах не повинно бути нещасливих дітей, душу яких гнітить думка, що вони ні на що не здібні. Успіх у навчанні – єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для переборення труднощів, бажання вчитися». Ми відроджуємо цю ідею в Новій українській школі – ідея про те, що процес навчання є чимось більшим, ніж просто предметне знання. Це соціальне та емоційне навчання, яке має бути в основі шкільної освіти», – наголосила Лілія Гриневич.

Вона також зазначила, що є три ключові напрями реформи – оновлення змісту освіти та стандартів, підтримка й навчання вчителів та створення нового освітнього простору.

«Проте, зрештою, усі ці три елементи сходяться на вчителеві, і саме від нього залежить як успіх реформи загалом, так і успіх кожної окремої дитини. Наше завдання – допомогти вчителю виконати норми затвердженого стандарту, дати знання методик, а також підтримку – фінансову й через освітній простір, який допомагає реалізувати нові амбітні освітні стандарти», – підкреслила міністр.

Освіта.ua
22.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
людина
А як розуміти той факт, що держава вимагає від підприємця платити своєму робітнику 4200грн, а сама платить учителю за 11-м тарифним розрядом 3700грн? Це, мабуть, натяк молоді, щоб не вступала в педуніверситети, якщо думає про свою майбутню пенсію. А до реформи ще треба якось дотягнутися...
Володимир
Педагоги - це ключ до успіху кожного учня у навчанні, згодом - успіху людини у житті! Не освітньої реформи. За словами Гриневич, "гроші ходять за вчителем" - дуже невдала фраза. Вчитель сьогодні бідний, як церковна миш. Механізм до заохочення вчителя, як і будь якого працівника - це встановлення гідної зарплати , а саме на сьогодні мінімальна зарплата має відповідати 1 тарифному розряду ЄТС, і становити з 1 липня 2019 року близько 9 тисяч гривень. Якщо це не під силу міністру освіти, то нехай залишить свою посаду, і дасть це зробити вже молодим спеціалістам, які це зроблять у найближчі 6 місяців. Раджу самій Гриневич прочитати листи до сина Василя Сухомлинського, вона насправді зрозуміє дороговказ до вирішення багатьох проблем. Усі три елементи сходяться на вчителеві, це правда, перших два вже зійшлись, а третій елемент - заблудився у корумпованих коридорах влади. Від учителя сьогодні залежить успіх України! Дбай про нього, міністре! Почни з українського вчителя! Почни зі Львова!
Костянтин
Успіх залежить від усіх, а на тільки від вчителя. Батьки, сім’ї - це запорука успіху. А міністерство має бути при цьому підтримкою, не вставляти палки у колеса та не піаритися
Надія
Пройшла курси, прослухала вебінари, получила за це сертифікати та посвідчення. А в школі немає компьютера-ноутбука, ледь повзучий інтернет. І як використовувати те, чому навчилася?
alevtyna
Людина з космосу! Ще ніколи не було такого міністра!Пафосні, високопарні слова,жахливий пресинг на вчителя: курси з курсовими роботами, усіляки роботи на педвиставки, сертифікація ! А коли уроки проводити та готуватися до них? Учителю для роботи треба мало: щоб така пані з командою не заважала.Замкнуте коло...
Семен
Для alevtyna: а колись було.. і зарплати піднімали і Ст. 57 діяла...
Коментувати
Читачка
Жаль, що лише ваша зарплата не залежить від учителя. А все інше - лише від нього. Так навіщо ж вам дві нові арміїї перевіряльників, група Батьки - sos? То робіть свої "рехворми" з ними! Хай ідуть у школи і працюють. До речі, серед батькососів - купа учительок.
тактакитак
...педагоги-ключ, але , шановна пані, замок, який він повинен відкрити. ІРЖАВИЙ!!! І всі слова про роль педагога залишаться лише словами, допоки не буде матеріального забезпечення, в першу чергу, і не прибереться моральний пресинг зі сторони всіляких освітніх надбудов, в другу. НЕ ВИКРУЧУЙТЕ НАМ РУКИ!
Местный
Отлично! Вот и нашли виноватых в заведомо провальных псевдо реформах. Шикарно же.
тётя Соня
Для Местный: блин, не знаю де лайк поставити!!!
Коментувати
Олекса Позняк
У наших школах не повинно бути нещасливих дітей,- казав Сухоминський. Але ми все зробимо щоб українські учителі були нещасливі -сказала Гриневич. Зарплата на рівні технічки, незахищеність від учнів з ножицями і батьків з пилкою, безпрецедентне зростання кількості чиновництва, пресинг учителя сертифікацією, контрактом це Ліля Миколаївна і її псевдореформи