Вивчаємо світ тварин, тренуючи дрібну моторику

Практичні завдання, що допоможуть дитині познайомитись зі світом тварин й розвинути загальну ерудицію

Вивчаємо світ тварин, тренуючи дрібну моторику

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям сорок розвивальних завдань, кросвордів та розмальовок для розвитку навичок аналітичного, логічного, творчого мислення, зорової пам’яті, уваги, моторики, загальної ерудиції тощо.

Виконання запропонованих завдань сприятиме формуванню у дітей позитивного ставлення до вивчення світу навколо нас, любові до всього живого, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.

Розмальовка «Слова» (кішка). Це завдання розкриває перед дитиною широкі можливості для виявлення творчого потенціалу, поєднання елементів навчання з виявленням творчих здібностей. Дитині пропонується заштрихувати слово «кішка» за зразком і розмалювати зображення.

Розмальовка «Слова» (собака). Виконання даного завдання дасть можливість дитині насолодитись творчим процесом, у цікавій та невимушеній формі долучитись до процесу письма та читання, розвитку моторики, вираження почуттів та емоцій.

Розмальовка «Слова» (бегемот). Це завдання розкриває перед дитиною широкі можливості для виявлення творчого потенціалу, поєднання елементів навчання з виявленням творчих здібностей. Дитині пропонується заштрихувати слово «бегемот» за зразком і розмалювати зображення. Також дитина має написати літери за пунктирними лініями та прочитати слово «бегемот» вголос.

Розмальовка «Слова» (динозавр). Це завдання розкриває перед дитиною широкі можливості поєднання елементів навчання з виявленням творчих здібностей. Дитині пропонується заштрихувати слово «динозавр» за зразком і розмалювати зображення. Також дитина має написати літери за пунктирними лініями та прочитати слово «динозавр» вголос.

Рахуємо уважно: кумедні тварини. Це завдання надає дитині відмінну можливість поєднати розвиток уваги із тренуванням навичок рахунку. У завданні дитині потрібно почергово зосередити увагу на кожному з різновидів зображень та порахувати їх. Таким чином дитина тренуватиме всі основні функції уваги: концентрацію, об’єм, розподіл, стійкість та переключення.

Графомоторні навички: тварини №1. У завданні дитині необхідно розгледіти все, що намальовано, визначитись із обрисами кожної тварини й навести їх по пунктирних лініях. Для кращої наочності та візуалізації дитина має використовувати різні кольори олівців або фломастерів.

Графомоторні навички: тварини №2. Це завдання дозволяє набувати й тренувати графомоторні навички, зорово-рухову координацію та розвивати різні функції уваги. Особливістю завдання є те, що всі зображення в ньому розташовані гуртом, під незвичними кутами.

Малювання по крапках: качка. Ви бажаєте розвинути у дитини більш чітку координацію дрібних рухів та просторове сприйняття? Це завдання слугуватиме вам добрим помічником у цій справі. Адже виконуючи його, дитина намагатиметься якомога чіткіше й зосередженіше рухатись від крапки до крапки.

Малювання по крапках: півник. У завданні дитині необхідно намалювати півника, рахуючи крапки та поступово з’єднуючи їх прямими лініями, відповідно до зразка, намальованого у завданні. Потім дитині пропонується розмалювати зображення у будь-які кольори. Виконуючи завдання, дитина тренуватиме всі функції уваги, навички рахунку та зорову пам’ять.

Малювання по крапках: верблюд. У завданні дитині необхідно намалювати верблюда, рахуючи крапки та поступово з’єднуючи їх прямими лініями, відповідно до зразка, намальованого у завданні. Потім дитині пропонується розмалювати зображення у будь-які кольори.

Розглядаємо тварин: де чия тінь? Пропоноване завдання допоможе дитині розвивати увагу, спостережливість, логічне мислення й кмітливість. Дитині пропонується розглянути й розмалювати малюнки тварин. Також потрібно вирізати тіні й приклеїти їх біля відповідних зображень тварин.

Африканське сафарі: розмальовуємо та вивчаємо тварин. Це завдання-розмальовка допоможе дитині запам’ятати зовнішній вигляд і назви диких африканських тварин, а також свійських тварин, що мешкають у місцевості, де проживає дитина.

Розмалюй тварин за кольорами. Це завдання допоможе дитині запам’ятати назви кольорів, а також вигляд і назви деяких тварин. На сторінці розміщено 10 чорно-білих зображень справжніх і вигаданих тварин. Посередині знаходиться нумерований список їхніх назв і кольорів. Дитині потрібно прочитати назву й колір тварини зі списку й розмалювати малюнок відповідним чином.

Шукаємо відповіді в малюнках №1. Це завдання-розмальовка допоможе дитині розвинути логічне мислення й збагатити словниковий запас. Воно містить 2 питання про тварин. Під кожним питанням є декілька малюнків, серед яких один є відповіддю на питання. Дитині потрібно прочитати питання, вибрати серед малюнків правильні відповіді та розмалювати.

Шукаємо відповіді в малюнках №2. Це завдання-розмальовка допоможе дитині розвинути логічне мислення й збагатити словниковий запас. Воно містить 2 питання про птахів. Дитині потрібно прочитати питання, вибрати серед малюнків правильні відповіді та розмалювати.

Шукаємо відповіді в малюнках №3. Це завдання-розмальовка містить 2 питання про тварин. Виконуючи завдання в такій формі, дитина зможе не лише поміркувати над змістом питань, а й отримати задоволення від процесу розмальовування. Завдання допоможе розвинути увагу, дрібну моторику, кмітливість і пізнавальний інтерес.

Шукаємо відповіді в малюнках №4. Це завдання-розмальовка містить 2 питання про тварин. Під кожним питанням є декілька малюнків, серед яких один є відповіддю на питання. Дитині потрібно прочитати питання, вибрати серед малюнків правильні відповіді та розмалювати.

Шукаємо відповіді в малюнках №6. Це завдання-розмальовка містить 2 питання про тварин. Під кожним питанням є декілька малюнків, серед яких два є відповідями на питання. Дитині потрібно прочитати питання, вибрати серед малюнків правильні відповіді та розмалювати.

Знайди та розмалюй (єнот, їжак, кіт). Це завдання допоможе дитині стати більш уважною, а також пригадати деякі назви тварин. Воно містить набір хаотично розташованих зображень, контури яких перетинаються. Дитині пропонується знайти малюнки, на яких зображено єнота, їжачка і котика, та розмалювати їх.

Знайди та розмалюй (олень, вовк, заєць). Це завдання допоможе дитині стати більш уважною, а також пригадати деякі назви тварин. Воно містить набір хаотично розташованих зображень, контури яких перетинаються. Дитині пропонується знайти малюнки, на яких зображено оленя, вовка й зайця, та розмалювати їх.

Знайди та розмалюй (сова, папуга, курчатко). За допомогою завдання дитина розвиватиме зорове сприйняття, дрібну моторику та увагу. Водночас дитина активізує словниковий запас з теми «Птахи», а самостійно знайомлячись із інструкцією до завдання, потренує навички читання.

Знайди та розмалюй (пінгвін, ворона, фламінго). Це завдання допоможе дитині стати більш уважною, а також пригадати деякі назви тварин. Воно містить набір хаотично розташованих зображень, контури яких перетинаються. Дитині пропонується знайти малюнки, на яких зображено пінгвіна, ворону й фламінго, та розмалювати їх.

Знайди та розмалюй (рак, черепаха, жабка). Це завдання допоможе дитині стати більш уважною, а також пригадати деякі назви тварин. Воно містить набір хаотично розташованих зображень, контури яких перетинаються. Дитині пропонується знайти малюнки, на яких зображено рака, черепаху й жабку, та розмалювати їх.

Мрії про домашнього улюбленця: обговорюємо й аргументуємо. Пропоноване завдання сприятиме розвитку критичного мислення дитини, виробленню відповідального ставлення до власних рішень. Дитині пропонується намалювати домашню тваринку, про яку вона мріє. Потрібно подумати про всі переваги й складнощі такого вибору й записати у таблиці аргументи «за» і «проти» своєї мрії.

Літає чи плаває? Аналізуємо об’єкти навколишнього світу. Пропоноване завдання допоможе дитині навчитися аналізувати й визначати спільні та відмінні ознаки об’єктів навколишнього світу. Дитині пропонується розглянути малюнки й розмалювати тварин. Також потрібно намалювати стрілочки: «вгору» – біля тварин, які літають, «вниз» – біля тих, які плавають.

Світ тварин: хто яку користь приносить. Це завдання допоможе дитині усвідомити різноманітність тваринного світу, формувати екологічну культуру. Дитині пропонується розглянути малюнок і поміркувати, хто з тварин яку користь приносить природі. Також потрібно прочитати запитання й записати відповіді.

Що вміють робити тварини (англійською мовою). Це завдання допоможе дитині закріпити знання модального дієслова can і повторити деякі дієслова й назви тварин англійською мовою.

Знаходимо тваринку, розвиваємо увагу. Це завдання допоможе дитині навчитися зосереджувати свою увагу на потрібному об'єкті, розвинути навичку свідомо управляти увагою. Дитині необхідно знайти й обвести тваринку, яка з’явилася у кожному новому рядку.

Тварини. Хто де живе? Це завдання сприятиме формуванню уявлень дитини про живі організми та природне середовище, взаємозв’язок природних умов і тваринного світу. Дитині пропонується: розглянути малюнки, подумати, хто з тварин живе там, де холодно, а хто – там, де тепло. Виконуючи завдання, дитина усвідомлюватиме розмаїття природи, вчитиметься встановлювати причинно-наслідкові зв’язки у природному довкіллі.

Кросворд у малюнках «Птахи». Це завдання-кросворд допоможе дитині повторити правопис дванадцяти назв різних птахів, тренуючи при цьому пам’ять, увагу та дрібну моторику. Дитині потрібно подивитись на малюнки птахів та вписати відповідні назви у клітинки кросворда.

Розмальовка «Життєвий цикл курки». Це завдання допоможе дитині поміркувати над явищами природи, зародженням нового життя й стадіями розвитку живої істоти. Воно пропонує розглянути послідовні фази життєвого циклу курки – яйце, курча, яке вилупилося, курча і доросла птиця.

Кросворд у картинках «Тварини». Цей ілюстрований кросворд пропонує дитині зображення дванадцяти різних тварин, назви яких вона повинна пригадати та вписати у відповідні клітинки. Виконуючи завдання, дитина збагатить словниковий запас і кругозір, зможе повторити правопис слів, а також потренувати пам’ять, увагу та дрібну моторику.

Тренуємо логіку: «Житла тварин». Це завдання призначене для маленьких дітей, які вчаться міркувати й робити перші обґрунтовані висновки. Дитині треба уважно подивитись на два стовпчики з картинками - зображеннями живих істот і різних видів житла, подумати та з’єднати лініями кожну істоту з тим місцем, де вона зазвичай мешкає.

Веселе сортування: дикі та домашні тварини. Дитині необхідно вирізати та розкласти всі наявні малюнки відповідно до трьох запропонованих категорій: «дикі тварини», «домашні тварини» та «тварини, одомашнені людиною», хоча вони можуть жити й у дикій природі. Виконуючи це завдання, дитина збагачуватиме свій кругозір і словниковий запас.

Розмальовка «Вивчаємо види динозаврів». Цей комплект завдань є відмінною можливістю сприяти комплексному розвитку дитини. Перевагою розмальовки є її інформаційна насиченість, адже, розмальовуючи зображення у завданнях комплекту, дитина має змогу наочно дізнатись про різноманітні види динозаврів.

Розмальовка «Тварини». Це завдання - один з перших кроків до розвитку письма. Завдяки завданню діти розвивають навички дрібної моторики та графомоторні навички, одночасно вивчаючи назви відомих тварин та різноманітні кольори. У кожному завданні дитині пропонується розмалювати відповідну тварину за кольоровим прикладом.

Розмальовуємо й упізнаємо птахів. Цей комплект містить 6 завдань-розмальовок, що дозволять дитині більше дізнатися про природу й світ птахів, розвинути навички читання й порівняння. Кожне завдання присвячено окремій групі птахів, об’єднаних спільними ознаками, і містить 4-5 чорно-білих малюнків птахів та їхні описи.

Домалюй тварин: розвиваємо навички малювання й уважність. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути навички малювання й стати більш уважною. Кожне з 7-ми завдань має дві колонки: цілісні зображення тварин і ті ж самі зображення, але з відсутніми фрагментами. Дитині потрібно порівняти малюнки й домалювати відсутні частини тіл тварин, а потім розмалювати доповнені малюнки.

Вивчаємо світ тварин. Чим ласують тварини? Цей комплект завдань допоможе дитині усвідомити різноманітність тваринного світу, формувати екологічну культуру, активізувати пізнавальну активність, збагатити словниковий запас. Комплект складається з 8-ми завдань, що містять інформацію про улюблені ласощі різних тварин.

Головоломка «Планети тварин». Цей комплект завдань допомагатиме дитині розвивати аналітичні здібності, уміння знаходити схожості й відмінності між групами зображень, міркувати й робити обґрунтовані висновки. При виконанні завдань в дитини розвиватимуться нестандартне й логічне мислення, а також увага та кмітливість.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.

Освіта.ua
22.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів