В Україні діти зможуть навчатись при лікарнях

МОН та МОЗ  затвердили положення, що визначає механізм навчання дітей при лікарні

В Україні діти зможуть навчатись при лікарнях

Міністерство освіти та Міністерство охорони здоров'я затвердили положення, що визначає механізм забезпечення навчання при лікарні для кожної дитини, яка цього потребуватиме.

Про це, під час прес-конференції, повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

За її словами, в Україні був час, коли навчання при лікарнях було нормою, але за останні роки ця практика була поступово втрачена.

«Зараз це змінилося – якраз сьогодні, у День святого Миколая, світ побачило положення, що захищає право кожної дитини, яка потребує тривалого стаціонарного лікування, на освіту», – зазначила Гриневич.

Для того, щоб дитина отримала можливість навчання при лікарні необхідна відповідна заява батьків та згода лікаря, що стан дитини дозволяє навчатися.

«Ми розуміємо, що в батьків, які лікують свою дитину стаціонарно, може бути багато інших турбот. Саме тому було прописано, що ця заява може бути передана лікарні будь-якими каналами зв’язку», – пояснює Лілія Гриневич.

Навчання при лікарні передбачатиме три основні форми: створення класів та класів-комплектів (не менше 5 і не більше 12 учнів), а також індивідуальна або дистанційна форми.

Міністр освіти повідомила, що остання форма актуальна, якщо дитина за станом здоров’я не може безпосередньо спілкуватись з учителем.

«Такі випадки особливо характерні для онкологічних захворювань, лікування яких призводить до зниження імунітету. У результаті дитина тривалий час мусить бути ізольована від навколишнього світу. Психологічно в таких випадках навчання буває навіть важливішим, ніж у інших, адже воно допомагає зберегти зв’язок з реальним світом», – відзначила Лілія Гриневич.

Планується, що за кожною лікарнею, де може бути потреба для організації навчання, закріплюватиметься школа. Це робитимуть місцеві органи самоврядування, які є засновниками закладів освіти. Також між закладом охорони здоров’я та закладом освіти укладатиметься письмовий договір про співпрацю.

На школу будуть покладені обов'язки із забезпечення вчителями, взаємодію з адміністрацією закладу охорони здоров’я, організацію тимчасового користування підручниками тощо.

У свою чергу лікарні координуватимуть питання навчання дітей у закладі, надаватимуть потрібні для навчання приміщення та забезпечуватимуть навчальний процес необхідними меблями.

Після закінчення лікування дитина отримає довідку про успішність, яка дозволить зарахувати пройдене у лікарні навчання у тій школі, де дитина безпосередньо навчається.

У Міністерстві освіти також повідомили, що ідейною натхненницею проекту «Школи при лікарнях» стала телеведуча, куратор соціальної ініціативи «Право на освіту» Наталія Мосейчук.

За словами Мосейчук, дуже символічно, що в День святого Миколая сталося диво, коли оголосили, що школи при лікарнях підтримали на державному рівні.

«Сьогодні день легалізації шкіл в лікарнях. Погоджена оплата праці педагогічних працівників, які забезпечують здобуття загальної середньої освіти учнями в лікарні. Але це перші правила і зміни, які розпочалися по всій країні! Це не означає, що робота зроблена і на цьому поставлена крапка, це означає, що після нового року наш освітній десант буде відвідувати всі області України. Рухайте зміни, втілюйте їх. Дякуємо тим всім, хто сьогодні, і тим, хто буде завтра з нами в цій великій справі», – повідомила телеведуча.

Освіта.ua
19.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів