Вивчаємо звуки: фонетика може бути цікавою

Найкращі практичні завдання для розвитку мовленнєвої культури та фонематичного слуху дітей

Вивчаємо звуки: фонетика може бути цікавою

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам та вчителям початкових класів одинадцять оригінальних завдань для розвитку мовленнєвої культури та фонематичного слуху дітей, їх уваги, логічного мислення, допитливості, навичок письма тощо.

Виконання запропонованих завдань сприятиме формуванню у дітей позитивного ставлення до вивчення української та російської мови, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.

Стежки звуків. Цей комплект завдань сприятиме засвоєнню основних понять фонетики, розвитку фонематичного слуху, збагаченню словникового запасу. Дитині пропонується знайти серед інших стежки з відповідними звуками й записати потрібний номер у комірці.

Розрізняємо голосні звуки та літери (українська мова). Комплект завдань допоможе дитині навчитися розрізняти голосні звуки української мови в словах та позначати їх на письмі. Кожне завдання містить 6-11 слів та присвячено певним літерам та голосним звукам.

Розрізняємо голосні звуки та літери (російська мова). Комплект завдань допоможе дитині навчитися розрізняти голосні звуки російської мови в словах та позначати їх на письмі. Дитині потрібно зафарбувати на кожному жучку ті літери, що утворюють слова, а потім записати ці слова та прочитати їх вголос.

Розрізняємо глухі та дзвінкі приголосні (українська мова). Комплект завдань допоможе дитині навчитися розрізняти дзвінкі та глухі звуки української мови в словах та позначати їх на письмі відповідними літерами. Кожне завдання присвячено парі (парам) дзвінкого та глухого звука та містить 12 слів.

Розрізняємо глухі та дзвінкі приголосні (російська мова). Комплект завдань допоможе дитині навчитися розрізняти дзвінкі та глухі звуки російської мови в словах та позначати їх на письмі відповідними літерами. Дитині пропонується дописати пропущені літери в словах та зафарбувати слова.

Дзвінко або глухо: розрізняємо звуки (українська мова). Завдання, що допоможе дитині розвинути слухове сприйняття та навчитися розрізняти дзвінкі та глухі звуки української мови. Дитині пропонується вирізати 10 малюнків та підписати їхні назви. Серед них потрібно знайти 5 пар слів, що римуються та містять глухі та дзвінкі приголосні.

Дзвінко або глухо: розрізняємо звуки (російська мова). Завдання, що допоможе дитині розвинути слухове сприйняття та навчитися розрізняти дзвінкі та глухі звуки російської мови. Виконуючи його, дитина розвиватиме фонематичний слух та увагу, покращить навички письма, збагатить словниковий запас.

Голосні та приголосні звуки (українська мова). Цей комплект завдань допоможе дитині вивчити літери української абетки, що позначають на письмі голосні та приголосні звуки, тренуючи при цьому довільну увагу, мислення та застосовуючи на практиці наявні знання. Завдання зроблені у формі лабіринту, де дитині пропонується прокласти шлях саме за допомогою літер.

Голосні та приголосні звуки (російська мова). Цей комплект завдань допоможе дитині вивчити літери російської абетки, що позначають на письмі голосні та приголосні звуки. Така форма завдань дасть можливість сфокусуватись на потрібних літерах і краще вивчити кожну з груп звуків.

Вивчаємо голосні та приголосні звуки по малюнках. Пропоноване завдання допоможе дитині засвоїти поняття про голосні та приголосні звуки, зрозуміти, чим вони відрізняються один від одного, розвивати фонематичний слух, збагатити словниковий запас, вчитися робити звуковий аналіз слів.

Добрі сусіди: слова-пари з м'якими й твердими приголосними. Це завдання допоможе дитині вивчити тверді й м’які звуки, розвиватиме вміння знаходити парні за твердістю та м’якістю приголосні звуки. Дитині пропонується прочитати слова й записати їх у віконечках, утворюючи пари: слова з твердим приголосним і слова з м’яким приголосним звуком.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.

Освіта.ua
18.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів