Стереотипи і гендерні розриви необхідно долати, - Гриневич

За словами міністра, історичним витоком дискримінації є стереотипи, якими пронизана вся культура

Стереотипи і гендерні розриви необхідно долати, - Гриневич

Для забезпечення рівності прав жінок та чоловіків необхідні зміни в освітній сфері.

Про це міністр освіти Лілія Гриневич розповіла у ході свого виступу на Другому Українському жіночому конгресі.

Зокрема, за словами міністра, зміни мають стосуватись контенту підручників, ставлення вчителів до дітей, розвитку дружніх до батьківства середовищ у школах тощо.

«Історичним витоком дискримінації щодо жінок на ринку праці є ті стереотипи, якими пронизана вся наша культура, а отже – і система освіти. На рівні освіти ми бачимо, наскільки різними є траєкторії, які обирають хлопці і дівчата вже під час вступу до закладів вищої освіти. Наприклад, дівчата становлять 79% тих, хто вступають на гуманітарні науки і мистецтво. Водночас їх лише 23% від абітурієнтів спеціальностей інженерного профілю та 32% – на будівництві та архітектурі», - наголосила міністр.

Вона підкреслила, що це не випадковим збігом обставин, оскільки професійний вибір  є результатом соціалізації дитини.

«Стереотипи та гендерні розриви необхідно долати, і Міністерство освіти і науки вже кілька років намагається робити це», – повідомила Лілія Гриневич.

Також міністр освіти акцентувала увагу на змінах, що відбулись за останні три роки: відміна поділу за статтю на уроках праці, впровадження антидискримінаційної експертизи підручників, окремих програм та проектів, які стосуються забезпечення рівних прав в українських університетах.

Так, з вересня 2017-го в українській школі відмінено поділ за статтю на уроках праці, коли дівчата займалися, переважно, домоводством, так званою обслуговуючою працею, а хлопці фокусувалися на технічній праці.

«Інша проблема, що перебуває в стадії вирішення, – це стереотипи в підручниках. Ще буквально кілька років тому чоловіки як виконавці певних професій згадувалися у підручниках у 3 рази частіше, ніж жінки. От уявіть собі тільки: в реальному світі і жінки, і чоловіки залучені до певних професій, а у підручниках чомусь спостерігалося чоловіче домінування. Понад 90% професій, пов’язаних з фізичною працею, та 70% «розумових» професій на сторінках підручників «виконувалися» чоловіками. Це і є гендерні стереотипи в дії. Антидискримінаційна експертиза підручників, що була започаткована 2016-го, почала вирівнювати зазначений дисбаланс, як і інші стереотипні меседжі», – зазначила міністр.

Освіта.ua
07.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
людина
Що значить гендерна рівність? А куди ж поділися загальнолюдські моральні цінності? І як з метою гендерної рівності в школи заманити чоловіків? Може з зарплатною нерівністю спочатку поборотися (місячний дохід учителя й фахівця Коболєва)?
Катерина
положення про гуртожиток ПТНЗ Оплачують учні за проживання в гуртожитку чи ні ?
Галина
Для Катерина: А чому це питання під статтею про гендер? Звісно платять. де Ви бачили щоб хтось десь безкоштовно проживав. не платять лише певні пільгові категорії (наприклад сироти), а ще деякі платять 50% вартості (дивіться Положення)
Коментувати
cos
Для Ollesia: Шановні пасажири, електропоїзд рухається до станції Знищення України через станції МВФ Кредит, Продажа Землі і Лісу та Відстійник. Кінцева станція- Знищення України, повторюю, кінцева станція- Знищення України, будьте уважні і обережні. Наступна зупинка МВФ Кредит посадку закінчено обережно двері зачиняються. Зупинка МВФ Кредит, вихід на всі сторони. Наступна Продажа Землі і Лісу. Наступна зупинка Продажа Землі і Лісу Європі. Зачиняються двері, обережно. Станція Продажа Землі і Лісу, вихід на всі сторони. Наступна Відстійник Зачиняються двері, обережно, наступна Відстійник. Станція Відстійник, вихід на всі сторони. Наступна платформа знищення України. Наступна Знищення України. Зачиняються двері, обережно. Громадяни Укаїнці! Ми прибуваємо на кінцеву станцію. Поїзд далі не їде.Виходячи з вагонів поїду, не забувайте свої речі. Всього вам найкращого. Кінцеваа платформа Знищення України.
Світлана
вересня 2017-го в українській школі відмінено поділ за статтю на уроках праці, коли дівчата займалися, переважно, домоводством, так званою обслуговуючою працею, а хлопці фокусувалися на технічній праці.- у кого так? У нас поділ за статтю залишився, а на фізрі спочатку строю стоять хлопці, а дівчата - за ними...
Володимир
З великим і світлим святом Вас, Ліліє Михайлівно, з Міжнародним днем боротьби з корупцією! Хай іронічна посмішка щезне з вуст корупціонерів, а в їх очах поселиться тваринний жах!
Родион
В нас міністр - жінка, директор обласного департаменту - жінка, начальник відділу освіти - жінка, зав. методкабінетом - теж леді, як і весь методкабінет. 85% директорів і 95% заступників - мадам. Можна лише уявити що б сказала прекрасна половина, як би все було навпаки.
Володимир
В школі матріархат і бабівщина. І це дуже погано!.
Степан
Для Володимир: а до робити в школі мужику?
Коментувати
КОрінь - дискриминанту
Не надто й розумні,якщо чиновники чхають на нас, на нашу працю, на наше майбутнє. Там один(одна) видали, що об*єднатися для відсічі НЕ здатні. А Ви кажете - розумні. Нііііі. Ми НЕ є розумнішими, аніж нас вважають.
12
Господі! Ще такого дебілізму не читала. Та в школах половина хлопців вишиває, а дівчатка працюють в столярках.
Ропб
И правильно! Надоели эти стереотипы, чем должны занииаться мальчики, а чем девочки! Кому что не подходит, выходите отсюда. Ваше мнение никлму не интересно.
Лисий
Пані Гриневич, робіть вже що-небуть з цією "освітою". Хватить нам локшину на вуха вішати!
Кучерявий
Для Лисий: їдь у германію.
Лисий
Вже в Польщі...
Коментувати
Випускник
Дебілізм зашкалює. Невже рівні права у хлопчиків і дівчаток полягають у тому, що тепер на технічній праці дівчатка виготовляють стільці і совки для сміття? Чи як на заході чоловіки не повинні поступатися місцем в автобусі жінкам, бо це вважатиметься порушенням гендернорї рівності? Свідомо знищується наша культура і традиції під виглядом гендерної рівності.
Гендляр
Вона не сама це придумує. В неї маса, сила-силенна порадників. Або бере з чиїхось слів, досвіді, а навушники шепочуть у всі вушка.
Вчитель
Дивно чому, ця дура не пішла на будівництво тягати розчин цементу, щоб подолати гендерні стереотипи. Але чомусь пішла у депутати і міністри, мабуть щоб всім нам помогти зрозуміти, як ми страждаєм від гендерної нерівності)))
Леонідович
Стереотипи в підручниках? Яких? З допомогою МОН успішно подолані всі стереотипи. Нема підручників - нема стереотипів. В якому листопаді вже таки будуть підручники в яких ви намалюєте хлопчиків що бавляться з ляльками і дівчатка що у війнушку граються, цеж дуже все природньо)))
Не можу мовчати
А що далі? Чому це у чоловіків і жінок різний одяг, туалети окремо? Це також стереотипи? То як по вашому в дитсадках хай чоловіки працюють, а жінки на будівництво? Чому це ви пані прикрасами обвішали (чоловікам не личить таке) чи це у вас такі стереотипи? Дибілізм. Риба гниє з голови. А в освіті в нас схоже голова вже геть згнила. Так, з вересня 2017-го в українській школі відмінено поділ за статтю на уроках праці, коли дівчата займалися, переважно, домоводством, так званою обслуговуючою працею, а хлопці фокусувалися на технічній праці. Тепер ніхто нічим не займається і ні на чому не фокусується.
дискримінант
Остання проблема в освіті, чесне слово. Ти підручники надрукуй вчасно, ти дай достойну зарплату, ти дай матеріальну базу школам, ти розвантаж програму. Ні - головне це в підручнику замінити слово хлопчик-дівчинка і буде всім щастя. Ми розумніші ніж тобі здається, пані.