Воєнний стан сьогодні не впливає на роботу шкіл, - МОН

Запровадження воєнного стану в 10 областях жодним чином не впливає на роботу шкіл

Воєнний стан сьогодні не впливає на роботу шкіл, - МОН

Затверджений парламентом Указ президента України, яким запроваджується воєнний стан у 10 областях терміном на 30 днів, жодним чином не впливає на звичну роботу закладів освіти сьогодні. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

В освітньому відомстві наголосили, що будь-які зміни у діяльності шкіл можливі винятково у разі, якщо цього потребуватиме безпека дітей та захист країни.

За словами Лілії Гриневич, вчителі, батьки та керівники закладів освіти мають  зберігати спокій та діяти раціонально.

«Сьогодні, і ми сподіваємося, що надалі, жодних змін у роботі закладів освіти не передбачається. Це, зокрема, стосується роботи закладів, що розміщені на території 10 областей, де запроваджено воєнний стан. Про будь-які зміни, якщо вони трапляться, ми обов’язково оперативно інформуватимемо. Я б хотіла попросити і вчителів, і батьків з увагою поставитися до дітей. Вони мають почуватися у безпеці – емоційній та фізичній. Це обов’язкова умова для успішного навчання та розвитку, і це та частина роботи, яка найперше залежить від нас дорослих», - зазначила міністр освіти і науки.

Вона також підкреслила, що жодних змін щодо пропускного режиму в закладах, графіку їхньої роботи тощо наразі не передбачається.

Якщо ж виникне потреба, то введення воєнного стану дає можливості військовим адміністраціям (у разі їх створення) впливати на забезпечення закладів освіти, встановлювати посилену охорону, використовувати їхні потужності та майно, більш гнучко здійснювати кадрову політику, а також регулювати роботу закладів, зокрема, запроваджувати комендантську годину.

«Хочу ще раз наголосити, що будь-які зміни можливі виключно тоді, якщо цього потребуватиме захист країни та, передусім, безпека наших дітей. У разі змін батьки, вчителі та інші зацікавлені особи одразу отримають усю необхідну інформацію», - додала міністр освіти.

Як відомо, воєнний стан введений у Вінницькій, Луганській, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській та Херсонській областях.

Освіта.ua
27.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павлович
А може під час воєнного стану потрібно менше "фєстівалить і конкурсить" ?
serj
Для Павлович:Та нє. То надважливо!
Коментувати
Юрій
А мали б відпрацювати: хто, коли, на чому, куда та що вивозить. Які навчальні заклади можуть бути перепрофільовані (на випуск водіїв, медсестер наприклад), Як організувати навчальний процес за межами постійного місця навчання. Але МОНу то як би ні до чого. Бюджет розділити. Реформу якусь показати. Раніше вважав що то від недостатку розуму. По подіях бачу - вороги народу України.
Тетяна Кіба
Для Юрій: Погоджуюсь. Хочеш миру - готуйся до війни(с). Але хіба не в нашій державі сніг у грудні - це грім серед ясного неба?..
Коментувати