МОН: в Україні продовжать роботу санаторні школи

Уряд схвалив Положення, що має гарантувати дітям освіту та реабілітацію в санаторних школах

МОН: в Україні продовжать роботу санаторні школи

В Україні продовжать роботу санаторні школи, де можуть отримувати загальну середню освіту діти, що потребують тривалого лікування. Відповідне Положення ухвалено Кабінетом Міністрів.

За словами заступника міністра освіти Павла Хобзея, зараз в Україні санаторні школи – це єдиний тип закладу загальної середньої освіти, де діти можуть поєднувати реабілітацію з навчанням.

«Там одночасно працюють медичні та педагогічні працівники. У них передбачено режим подовженого дня, що дає кожній дитині можливість і підтримувати здоров’я, і набувати потрібні знання та компетентності. Причому, це може бути на різних рівнях освіти – від дошкільної до профільної», – зазначив заступник міністра.

Навчання в санаторній школі відбувається за індивідуальним підходом, індивідуальною освітньою траєкторією та в оздоровчо-щадному режимі. Його визначає медико-педагогічна комісія закладу, яка моніторить стан здоров’я та особливості розвитку кожної дитини. Для тих учнів, які мають труднощі у навчанні, Положення передбачає можливість проведення додаткових індивідуальних, групових занять та консультацій.

Зокрема, санаторні школи забезпечують навчання для дітей з такими видами захворювань: сколіоз, цукровий діабет, малі та неактивні форми туберкульозу, захворювання серцево-судинної системи, психонервологічні захворювання, хронічні неспецифічні захворювання органів дихання та травлення.

Термін перебування дитини в інтернаті санаторної школи встановлюється індивідуально за лікарським призначенням. Як правило, він становить не більше року.

У Міносвіти зазначають, що для того, щоб посилити батьківську відповідальність за дітей, які навчаються у санаторних школах-інтернатах, Положення забороняє батькам залишати дітей у закладі на канікули. У випадку, якщо вони хочуть лишити дітей у школі на вихідні, батьки мусять повідомити про це відповідні соціальні служби.

Освіта.ua
21.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
оксана
Їхали ,їхали та приїхали .А як же позакриваємо інтернати до 20 року.Реабілітація повинна бути тим ,хто цього потребує,але не тим для кого батьки скуповують довідки медичні,аби все було безкоштовною.Особливо в санаторних інтернатах де не обновлюються такі довідки роками.
Nika
І взагалі потрібно просто здоровий глузд,щоби усвідомити:дітям з особливими потребами потрібна інтернатна форма навчання!Інакше відбудеться пряме порушення закону про обов’язкову середню освіту(ті батьки,яким підійде інклюзія,а іх не дуже багато,просто вимушена ситуація)можуть вчити дітей і в масових школах....