В Україні запускають службу якості освіти

Планується, що основним завданням служби стане не покарання, а допомога школам

В Україні запускають службу якості освіти

Державна служба якості освіти матиме власне представництво в кожній області та Києві. Відповідне рішення було ухвалено Кабінетом Міністрів.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, основним завданням створеної структури стане не покарання винних, а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їхньої діяльності та якості результатів навчання учнів.

«Державна служба якості освіти та її територіальні органи, насамперед, надаватимуть рекомендації щодо організації внутрішньої системи забезпечення якості освіти, проводитимуть інституційний аудит, затверджуватимуть за результатами експертизи освітні програми шкіл та братимуть активну участь у сертифікації педагогічних працівників», – зазначає міністр освіти.

Планується, що перші територіальні органи будуть створені у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Одеській, Харківській областях та у Києві.

До кінця січня 2019 року служба має провести конкурси на посади керівників цих органів.

Також у Міністерстві освіти очікують, що впродовж 2019 року відповідні структурні підрозділи Державної служби якості освіти запрацюють в усіх областях.

Освіта.ua
08.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Шапокляк
Є велике бажання - побачити підручник для 10-го класу, профільний рівень. Багато розмов про якість, а елементарного немає.
Witalina
Для Батьки: НЕ платіть за репетиторство! Працюйте з РІДНИТИ дітьми САМОСТІЙНО!!!! А ще краще, нехай ваші діти будуть уважнішими і краще працюють на уроці, а НЕ в тел.сидять!! і займаються казна-чим. Звинувачуючи вчителів , Ви даєте своїм дітям оправдання у власному НЕРОБСТВІ. "Я не знаю,бо такий,сякий вчитель" Це звільняє дитину від ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за власну бездіяльность і разгільдяйство!!!!
Батьки
І ще коментар про якість освіти. Знайте з якими балами приймають у Чернівецькій області на навчання до медичних та педагогічних закладів. Середній бал 4 на основі БЗСО, та 100 балів ПЗСО. По вашому так повинно бути? Закликаємо МОН вжити всіх заходів, щоб цю тенденцію найближчим часом подолати. Нам потрібна освідчена нація, а не як кажуть росіяни, свалка неуков. 100 балів це слабенька четвірочка. Звертаємось до вас Л.М.Гриневич. Якого рівня кваліфікації буде учитель або лікар, якщо він ледве переходить межу середнього рівня? Після 9 класу треба приймати з конкурсним балом не менше 7. І після 11 класу з конкурсним балом не менше 120, 130 балів. І це має бути закладено у правах вступу. Оскільки саме ці професії важливі для нації. Якщо ми хочемо переступити поріг Європи, нам необхідно робити для цього кроки, а не миритися з тим що маємо.
Едуард
Для Батьки: А навіщо вам поріг Європи? І якщо вже бути правдивими до кінця, то у Европі вступають до вузів і неуки, але після першої ж сесії їх звідти женуть поганою мітлою.
Батьки
Для Едуард: Тоді хто або що не дає нашим закладам всіх неуків після 1 сесії витурити? В тому й то справа, що тільки через обмеження у вступі це можна реалізувати.
Роман
Для Батьки: тодi, може, ще й обмежити по кольору очей, розмiру зубiв, волосся щоб не кучерве чи навпаки. ЗНО не завжди показник тупостi.
Коментувати
Батьки
Батьки м. Чернівці просять МОНУ видати розпорядження відповідно до якого кожен учитель на громадських засадах буде раз на тиждень вести гурток. Скільки можна платити за репетиторство? Кому потрібні служби якості освіти, якщо дитина не має можливості розпитати учителя, як виконати домашнє завдання? "Аліса в країні чудес" таке і наше. Для чого дітям такого непотребу , як мистецтво, екологія, громадянська освіта, основи фінансової грамотності? Дитина приходить у 6 годині до дому і встигає виконати Д/З по 2, максимум 3 предметах. Це по вашому працююча система освіти. Ми не проти щоб додаткові години, які учителі будуть витрачати під час консультацій оплачувалися. Але директор каже, що це не можливо. А що можливо? Нищити дітей, відбирати в них бажання вчитися, робити вигляд ніби освіта є, тільки на ділі мало хто її бачив. Пора працювати на дітей!
Василь
Для Батьки: підручники пишуться для дітей і затверджуються МОНом. Якщо дитина не осягнула матеріал протягом певного часу в силу різних причин, то хто ж у цьому винен? Одному досить натяку, а інший в з репетитором не дотумкає. А винен стрілочник-вчитель, як завжди!?
Батьки
Ми зараз пишемо не про такі гуртки, які проводять у школах. Батьки нічого не підписували, а дитині заявляють. Ти маєш відвідувати гурток. Питається на основі якої нормативно-правової складової. Це має бути абсолютно добровільний захід для дих хто готується до ДПА, ЗНО або й справді хоче запитати на рахунок складного домашнього завдання. Іншого виходу нажаль не бачимо.
Местный
Для Батьки: "учитель на громадських засадах". Кхм, а врач вас тоже лечит на громадських засадах? Или таксист везёт на громадських засадах? или может работники сферы торговли на громадських засадах что-то вам продают?
Коментувати
Думки
А скажіть, будь ласка, шановна пані Гриневич, коли вас перевірять на знання всіх ключових компетентностей, коли ви пройдете ЗНО , коли до вашого міністерства нагряне якась служба, та перевірить всіх : на компетентності, наскрізні вміння, наскрізні лінії. Чи може досить " бла, бла, бла", бо уже все це сниться в страшному сні ваші ці реформи. Пора зупинитися. І дати вчителям працювати, а не доідати їх поїдом
ТТ
Не всі родичі та знайомі працевлаштовані - томі і відкривають безглузді і нікому не потрібні, а часто зайві, центри та служби! Цей маразм не закінчиться ніколи!
Еосоріг
Для ТТ: треба тікати! А що робити?
Коментувати
Мрічко Маруся Іванівна
На Івано-Франківщині "старі" кадри знов рвуться до влади. ЗАБОРОНИТИ бувшим працівникам обласного та інших управлінь працювати у цій службі. Вони втікали з корабля як щурі, а тепер знову рвуться до корита. Досить. Дістали.
Капець
Для Мрічко Маруся Іванівна: всіх загнати в схрони , решту розстріляти. Марусю поставити начальніком, вона ще не була,,, Потім і її розстріляти: бо її ще не розстрілювали!
Дайош
Для Капец: Потім поставити начальником Капця, бо його ще не ставили, а потім і його розстріляти, бо він хотів розстріляти Марусю...
ТТ
Дайош розстріляти два рази - за Марічку і за Капця!
Коментувати
Овцы целы,волки сыты.
Тут ниже " батьки" задали правильный вопрос относительно дежурств детей в школе. Почему МОНУ не выпустит указ,что техработники должны убирать после уроков ВСЕ классы. Получается интересно-на словах принудительный труд запрещён,но за Типовими штатними ноомативами 2010 р. " може не враховуватися площа класних кімнат 8-11 класів". И в результате ученики 8-11 классов во многих школах принудительно дежурят после уроков. МОНУ,сколько можно " и нашим, и вашим",а?( Так как и с надбавкой " за престижность"( от 5 до 20 %, в результате все получают 5). Двойная мораль МОНУ,мягко говоря, замучила.( хочется сказать резче)).
ІнгаSQSO
Для Овцы целы,волки сыты.: Хай вчителька прибирає, з неї не убуде!
Наталия Мирец Тетченко
Сама піди і прибери після своєї дитини. Від тебе не убуде
Коментувати
Доріан Грей
І хто там буде цікаво??? Пенсіонери,,,???КУМ ,БРАТ,СВАТ?Чи прозоро конкурс міністер проведе???
Батьки
За помилки пробачте бо ми пишемо не у простих умовах. Скажіть чого діти мають робити роботу за техробітників? Діти раз на місяць заступають на три або чотири уроки чергувати до столової. Щоб усі розуміли нас. Декілька дітей повністю цілий тижднь не ходять на 2;3;4 уроки. Як їм здавати екзамени і ЗНО? Нащо тоді у школі техробітників. Чому міністерство не випустить наказ у якому буде заборонено дітей відлучати від уроків. Наші жителі вже писали про це. Але виходить батьки і люди ніщо. Нас заставляють миритися з думкою що влада ніхто, а держава ніяка не держава. Це село Драчинці на Буковині.
Родион
Для Батьки: Про це можна сказати словами поета "І не в однім отім селі, а скрізь на славній Україні".
Володимир Мініч
У перерахованому Вами ознаки порушень Закону України "Про освіту" - Стаття 53. Права та обов’язки здобувачів освіти - 5. Залучення здобувачів освіти під час освітнього процесу до виконання робіт чи до участі у заходах, не пов’язаних з реалізацією освітньої програми, забороняється, крім випадків, передбачених рішенням Кабінету Міністрів України. та Конституції України ст.43 "Використання примусової праці забороняється"
ТТ
Кому ви це пишете? Вони таких слів не знають, у їхньому лексиконі є: дай і маю право!
Коментувати
dd
А службу якості матеріального забезпечення навчальних закладів не пробували створити удоди?
Лисий
Для dd: що взяти з недолугого міністра...
Тоня Шпилька
Зато вона в шоколаді!
Лисий
... із шоколадної дірочки.
Коментувати
Порно в школі
А оце ви не бажаєте проконтролювати? https://censor.net.ua/blogs/3095835/gomodiktatura_chastina_3_rozbeschennya_dteyi_cherez_pdruchniki
Петрович
Дай, Боже, сили пережити і цей маразм!
А у нас знову…
Для Петрович: До тих, хто атестується, «хочуть» прийти методисти з відділу освіти на відкритий урок… Одним словом, реформа
Радійте…
Для А у нас знову…: Могли б прийти і на «закритий»
Коментувати
vladko
обіцяли волю, дали нових "помічників", не вчи жити - допоможи матеріально!!! Тепер зрозуміло чому скорочуючи чиновників в освіті, наше РАЙОНО з однієї хати пепбрався у дві, стало "менше"
Лисий
Для vladko: Дайош кожному вчителю перевіряючого!
ТТ
Двох! Одного замало - не впорається!
Коментувати
Василь  Шминдрук
Разом нас багато, але портфелів малувато. Бюрократичне болото буде тільки зростати.
Tet-a-tet
А хто в тій службі працюватиме, адже кадри вирішують все? Понабирають бувших методистів, пенсіонерів, кум-брат-сват і ефект буде нульовий. Звідки візьмуться відразу прогресивні, просунуті і працьовиті, якщо сучасна освіта їх не виростила? Що вони навчатимуть тих, хто десятками років "вариться" у нашому освітянському котлі і чимало яких вже ледве добувають до пенсії? Може академіки АПН туди підуть працювати, щоб показати свої досягнення та таланти? Ідея хороша, але підгрунтя для її реалізації не сформоване. Просто будуть потрачені бюджетні кошти для галочки, що ми, бачте щось робимо. Краще ці гроші потратити на зменшення чисельності класів, толку буде більше.
Не бійтеся...
Для Tet-a-tet: Пенсіонерів Гриневич дуже не любить. (Дещо дивно, адже в неї розумна мама –вчитель-пенсіонер). Для них новий закон: кожний рік – контракт на 1 рік. А прийдуть молоді на ці посади, які щойно закінчили вуз, можливо з дисертацією, які жодного дня не працювали у школі. От вони і будуть вам «допомагати» і перевіряти якість навчання. Усіх посадять на «коврики»…
ТТ
Та їй самій уже 53! Теж мені молодь! Вона той ще консерватор. Виключно бажання втриматися біля корита змушую до такого новаторства (а ще й часто-густо необдуманого та вибіркового)!
Коментувати
хіба не так
що сказати, бюрократичний апарат розширюється, створюються посади які дублюють одне одного, люди отримують зарплатню і роблят видимість роботи, тобто імітують бурну активність. А користі від цього - нуль. Занадто складо це все, але в мутній воді і рибу легше впіймати. Самі розумієте. )))
Освітянин
Для "допомоги" вчителям та іншим учасникам навчально-виховного процесу уже створені методичні кабінети (які вже повинні були вже давно скоротити, а вони і далі надають "допомогу"), тому не бачу необхідності створення дублюючої структури.
Маргарита
У нас завжди планують не для покарання, а для допомоги, а в результаті буде все як завжди: і то не так зробили, і це не так... І почнеться: управління освіти "взуватиме" директора, директор - вчителів і завучів і так далі. Зрештою у всіх нерви здватимуть під час цих перевірок.
думка
Для Маргарита: 100% з вами погоджуюся(
мама
Нічого не потрібно в школі, тільки свобода А питання рівня знань моєї дитини? Ваша дитина нічого не знає , а для чого я її відправляю в школу, щоб навчили? а результати ЗНО, не тільки українська мова , але і математика, вражають результати. А рівень знань вчителів, які самі вчилися на 6-7 б., а зараз викладають. Я не за надмірний контроль, я за порядок і якість знань моєї дитини.
громада
у нас створена громада, без методичного кабінету. А результат, фактично ізольовані. кожен з вчителів вариться в"своєму котлі", в громад грошей на вчителів не вистачає і так велика зарплата, щоб їздити в міста на тренінги та семінари. Тому проблема є , але її ніхто не вирішує.
Коментувати