Розвиваємо зв’язне мовлення та мислення дітей

Практичні завдання, що допоможуть дитині розвинути зв’язне мовлення, мислення й ерудицію

Розвиваємо зв’язне мовлення та мислення дітей

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям десять практичних завдань для розвитку зв’язного мовлення, навичок аналітичного, логічного, образного мислення, загальної ерудиції, довільної уваги, зорової пам’яті, дрібної моторики тощо.

Виконання запропонованих завдань сприятиме всебічному розвитку дитини, формуванню у дошкільника чи молодшого школяра позитивного ставлення до навчання, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.

Історії квітів: читаємо, розмальовуємо, міркуємо. Цей комплект завдань містить 8 коротких оповідань про різні квіти. У кожному тексті легенди про походження квітки, історію її сприйняття різними народами світу. Читаючи тексти, дитина розширить кругозір і збагатить словниковий запас, зможе розвинути критичне мислення й навички письма. У кожному завданні дитині пропонується також розмалювати зображення відповідної квітки.

Відгадай та поясни: складаємо анаграми й пояснюємо слова. Цей комплект з 9-ти завдань допоможе дитині збагатити словниковий запас, розвинути логічне мислення й навички читання, запам’ятати правопис слів. Кожне завдання містить список з 10-12-ти слів і 5-6 малюнків.

Веселі ґудзики: визначаємо форму, розмальовуємо й фантазуємо. Це інтегроване завдання допоможе дитині навчитися розрізняти форми предметів, розвивати уяву й фантазію. У процесі виконання завдання дитина розвиватиме мовленнєву компетентність, творчі здібності, креативне мислення, дрібну моторику.

Рекомендуємо друзям цікаву книжку для читання. Це завдання сприятиме формуванню мовленнєвої компетентності дитини, заохоченню до читання, розвитку уяви, фантазії й творчих здібностей. Дитині пропонується пригадати прочитані твори й намалювати обкладинку книжки, що сподобалася найбільше. Завдання містить речення, які потрібно продовжити і, таким чином, порекомендувати улюблену книжку своїм друзям.

Коло питань: дізнаємося одне про одного. Це завдання допоможе дитині більше дізнатися про своїх співрозмовників і співрозмовниць, розвинути навички читання й додавання. На сторінці зображено 8 секторів із запитаннями, кожен сектор має свій номер. Учасники (учасниці) гри по черзі підкидають два гральні кубики. Кожен має порахувати суму значень, що випали, й дати відповідь на питання з сектору під цим номером.

Незавершені речення: подивися на малюнки й заповни пропуски. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути навички письма й логічне мислення. У кожному завданні є 6 речень з пропусками, а також малюнки, дивлячись на які, потрібно вписати в пропуски слова за змістом. Завдання допоможуть збагатити словниковий запас і розширити кругозір.

Одягаємося відповідно до погоди. Це завдання допоможе дитині навчитися влучно описувати погоду й підбирати відповідний одяг у кожну пору року. Виконуючи його, дитина розвиватиме навички малювання, розширить кругозір і збагатить словниковий запас.

Описуємо уявні місця: розвиваємо фантазію. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути уяву й навчитися описувати різноманітні місця, залучивши свій досвід. У кожному з 9-ти завдань дитині пропонується уявити себе відкривачем певного місця, намалювати це місце та його жителів, а також описати його за пунктами. Виконуючи завдання, дитина розвиватиме творчі здібності й дрібну моторику, вчитиметься послідовно викладати думки.

Допиши речення, використовуючи сполучники «і», «а». Пропоноване завдання допоможе дитині практикувати роботу з реченням, навчитися поєднувати однорідні члени речення сполучниками і, а, збагатити словниковий запас. Дитині пропонується прочитати й дописати речення, добираючи потрібні слова з малюнків-орієнтирів.

Комунікативні навички: вчимося спілкуватись. Цей комплект завдань спрямований на розвиток комунікативних навичок дитини. У кожному завданні дитині пропонується дві ситуації спілкування, що потребують певної комунікативної дії або висловлення емоції. Дитині потрібно описати свою реакцію в кожній ситуації. Таким чином дитина розвиватиме емоційний інтелект, краще уявлятиме свої дії в процесі спілкування.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.

Освіта.ua
10.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів