У ВР пропонують впровадити ДПА з математики у 5-7 класах

Комітет ВР рекомендує запровадити обов'язкову підсумкову атестацію з алгебри і геометрії

У ВР пропонують впровадити ДПА з математики у 5-7 класах

Члени парламентського комітету з питань науки і освіти рекомендують Міністерству освіти розглянути можливість запровадження з 2019 року обов’язкової державної підсумкової атестації з математики, алгебри та геометрії для учнів 5-7 класів. Відповідне рішення ухвалено за підсумками чергового засідання профільного комітету Верховної Ради. Про це повідомив перший заступник голови Комітету ВР з питань науки і освіти Олександр Співаковський.

Таку ініціативу депутати пояснюють загостренням проблеми низького рівня підготовки вступників, рекомендованих на навчання за державним замовленням з окремих педагогічних, природничих та інженерних спеціальностей, зазначаючи що у 2018 році при вступі до вишів поріг «склав/не склав» не подолали 13,7% учасників - від 8,3% з біології до понад 16% з фізики, математики та німецької мов.

За словами Олександра Співаковського, нещодавно Колегією МОН прийнято рішення про запровадження, починаючи з 2021 року, обов’язкової державної підсумкової атестації з математики для осіб, які завершують повну загальну середню освіту (крім випускників закладів професійної освіти.

«Однак, математику за рік не вивчиш. Без розуміння і знання основ не перейдеш до алгебраїчних функцій і рівнянь. Тому прошу розглянути можливість запровадження з 2019 року державної атестації з математики, алгебри та геометрії для учнів 5-7 класів закладів загальної середньої освіти. Натепер у 5-7 класах закладів загальної середньої освіти оцінювання та моніторинг навчальних досягнень учнів з математики (алгебри та геометрії) здійснюється шляхом проведення тематичних, семестрових та річних підсумкових письмових контрольних робіт. Думаю, що таке рішення посилить увагу учнів до математики», - наголосив Співаковський.

Освіта.ua
05.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Владимир Белый
Ого, ще й близько не підійшли до ЗНО для випускників 9-х класів, а ... ? Одна справа оцінкова мотивація незалежною атестацією по завершенню ЦИКЛУ навчання і зовсім інша - "мотивування" за рахунок ДПА під час поточного проходження етапу, яке апріорі може бути не більше ніж звичайне оцінювання тим, хто й навчав. У нас досі окрім ЗНО-11 клас не має ніякого справжнього ДЕРЖАВНОГО підсумкового, як такого, оцінювання.
Валентина
Проблема навіть не в програмі з математики, а в тій кількості годин, що виділяються на її вивчення. Наприклад, в кінці 90-х років з 5 по 9 клас у кожному класі було по 5 годин. Програма залишилась такою, а годин стало по 4, а в 10-11 класах по 3 рівня "Стандарт". Діти не встигають не те, що відпрацювати теми на прикладах та задачах, вони, навіть, інколи не розуміють про що йде мова. Тому за таких умов математику знають одиниці. Не допоможе ніяке ДПА, тільки збільшення годин на математику. А після сьомого уроку діти працювати додатково вже не мають сили. А якщо дитина прохворіла тиждень-два, то це взагалі пробіли в її знаннях. Як наздогнати такій дитині своїх однокласників?. У нас на це час не виділяється.
всегеніальнопросто
Ти глянь,як все просто! Виявляється, щоб діти зацікавились математикою і почали її вивчати, потрібно просто ввести ДПА у всіх класах! Не удосконалювати програми, не збільшувати тижневу кількість годин, не працювати над мотивацією, а просто ВВести ДПА. Догнобити і так найбільш задовбаних вчителів-математиків ( ніби їм платять найбільше). Державну премію тим, хто це придумав!!! А як заоохочення- на роботу в школу, викладати математику, причому не в паралелях, а так, щоб щороку ДПА в 5 різних класах!!!
Олег
БольшЕй дуры,чем Гриневич, сложно и представить на посту Министра Образования. Маразм крепчает...
Tanya
Це якась справжня кабала. Ну якщо дитині не потрібна математика - ну навіщо знущатися над дитиною тими прикладами, рівняннями, забирати вільний час дитини, який би вона витратила на щось корисніше, набивати кармани репетиторів з математики. Жах.
55
Для Tanya: "Математику вже тому вчити потрібно, що вона розум до ладу приводить" - це слова М. Ломоносова. Щодо репетиторів, то їх взагалі не потрібно, дитина свій розум повинна тренувати сама (коли нема що тренувати, то математика не поможе).
Коментувати
Ннн
Учителя все понаписують на дошці, а учні перепишуть у листки I8i
sergey1979
Давайте ДПА серед депутатів проведемо. Якщо 2, тоді забрати атестат і мандат.
Ольга
Справді, для чого всім математика. Така страшилка вже була з іноземною,і що з того вийшло? Те саме буде і з математикою. Особисто мені вона не знадобилася. А ще важливо спростити програму і вивчати те,що для життя, а не хто—зна що.
Влад
Залишемо тригонометрію, статистику, комбінаторику, різні формули та інш. у спокої. Я вам наведу факт у який важко віриться, але це дійсно так. Не всі наші діти можуть порахувати гроші. Раніше, коли щось потрібно було додати, відняти і виникали проблеми з абстрактнеми числами, я переходив на гроші. Зазвичай відповідь була миттєвою. Навіть не задумуючись. Цього року я був прикро вражений коли девятикласнику було дано кілька монет з проханням порахувати гроші. Він не зумів цього зробити. Він не є розумово відсталим. Звичайна дитина. Дав би Бог, щоб це був окремий випадок. Але факт залишається фактом. Якщо це читають батьки у яких діти ходять у школу, зробіть експеримент. Дайте своїй дитині жменьку монет (шт. 20) різного номіналу (від 5 до 50 коп.) і попросіть порахувати. Якщо важко тримати все в голові, нехай записує. Тільки не підказуйте. Не дуріть самі себе. Дали, і пішли робити свої справи. Нехай скаже результат. Калькулятора заберіть.
AAA
А почему именно математика. Можно подумать это решит проблему. А физика? Когда к ней вернется интерес? Бедная физика вообще никому не нужна. У нас учат только украинский, английский и математику.
Хрон
Для AAA: потому-что сейчас физика никому нахрен не надо,извиняюсь за грубое выражение.Я в этом году поступил в университет на физ мат,и у нас вообще нету физики,основной упор на математику и английский,ну и немного информатики
Коментувати
Тетяна
Перш ніж здійснювати контроль потрібно забезпечити матеріально-технічну базу, кадровий потенціал, оновити програми. Потрібно провести дослідження чому діти не хочуть вчити математику. Напевно тому, що не знають де ті знання застосувати. Визначте, що треба знати з математики, а потім контролюйте. Те ж саме з інформатики. Учень випускник не вміє редагувати тексти, вбудовувати таблиці, робити презентації, друкує десять слів за хвилину, а його вже з 5 класу навчають алгоритмам і програмуванню. Ці теми мають бути за вибором, у старшій профільній школі, як і математика.
Катя
Нема щоб подумати над тим чому діти не знають математики. А причина дуже проста. Раніше її було 6 уроків на тиждень, бо була шестиденка. Перейшли на п’ятиденку - стало 5. Потім скоритолось до 4.5. Зараз маємо 4. А відкрийте програму-там все теж саме і навіть більше, бо з’явились елементи теорії ймовірностей, математичної статистики, комбінаторики. Ми зараз вчимо математику галопом. Діти не встигають усвідомлювати матеріал, не те що натренуватись у розв’язанні. І потихеньку діти відсторонюються від математики. У 5 класі очі ще горять, а в 7 їм уже байдуже. Особливо коли починається вивчення формул скороченого множення з алгебри і застосування ознак рівності трикутників.
Світлана
Для Катя: Цілком підтримую.
Коментувати
Наталія
Підтримую! Програмовий матеріал 5-7 класів важливо знати кожному і треба стимулювати його вивчення, а от матеріал старшої школи всім не потрібен. Тому вважаю, що ДПА після 9-го з математики повина бути обов’язковою, а у старшій школі і по закінченню середньої освіти - ні, наприклад, у медичних училищах математика вже не потрібна, а у школах має бути предметом за вибором.
Тетяна
Для Наталія: цілком погоджуюся з вами.
Коментувати
333
Тобто хочуть вчити дітей списувати від 7 калсу. Може це й добре, але на ЗНО не допоможе.
44
Для 333: можна подумати , що зараз не списують, тільки цього їх хочуть навчити. Хоча варто зазначити - списування вигідне і нерадивому вчителю( якби вчитель не хотів - учні б ніколи не списали).
Коментувати
L. S
Для чого всім ДПА і ЗНО з математики ? Всі інженерами не будуть ,та й не готова держава стільки спеціалістів точних наук працевлаштувати,робочі місця не створюються живемо "відкатами "і "дерибаном," то кого і куди заохочувати. Діти ,які обирають технічну спеціальність і так здають ЗНО .А відсоток ,тих ,хто не здав цілком нормальний.В сусідній Польщі матуру не здають 40% дітей і державні мужі не кидаються в крайнощі.
Н.М.
Нажаль, не посить це увагу учнів до математики, діти зараз байдужі до результатів навчання. Зате, цькування вчителів математики відволіче людей від соціально-політичної ситуації в країні.
Realistka
Чому такого значення надається саме математеці? Де тепер буде профільність навчання і орєтація на особистість? Невже повернемося до радянської системи, коли для вступу в будь-який середньо спеціальний заклад, вступним іспитом була математика? І незалежно від спеціалізації та предметної орієнтації? Безглуздо.
Nataly
Ну і що ви хочете цією атестацією довести? Якщо дитина не складе атестацію з математики, то її відрахують із 7 класу чи як?
Вчителт
Для Nataly: ні, в цьому випадку вчитель буде винен, буде на кого все звалити. І увага всьоги суспільства буде прикута на вчителів математики, а не на інші проблеми в державі.
К.М.
Діти приходять у 5 клас, а чи всі вміють додавати? НІ. То навіщо атастації. Ними тільки принижується гідність дитини. Вчитель математики не Бог, а звичайна людина!!! Скільки предметів виноситься на обовязкове ДПА? А оплата у всіх однакова!!! Варіативних годин для математики немає!!! Рівень стандарт!!! 3 години!!! обовязково ДПА!!! Молодці! Зато реформи!???
Лариса Томачинская
Якщо прийшов у перший клас і не знаєш що таке інтеграл та його властивості-йдеш працювати,Можна навіть у депутати
Коментувати