Доступ до освіти є пріоритетом, - Гриневич

У МОН анонсували документ, який забезпечить умови для навчання дітей у медичних закладах

Доступ до освіти є пріоритетом, - Гриневич

Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила про створення проекту Положення, яке має забезпечити умови для навчання всіх українських дітей, які тимчасово перебувають на лікуванні у медичних закладах. Про це вона сказала, перебуваючи в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі у Львові.

Цей центр вже надає можливість своїм пацієнтам навчатись паралельно з лікуванням.

«Зараз доступ дітей до освіти є одним із пріоритетів МОН. У нас є спеціалізована субвенція для дітей з особливими освітніми потребами – 504 млн на цей рік, ми створюємо опорні школи, щоб дати рівні шанси на навчання для дітей з міської та сільської місцевостей, зараз працюємо над тим, щоб діти у школах нацменшин мали рівні можливості отримати знання з державної мови. І я вдячна громадськості, що привернула увагу до проблеми навчання при лікарнях. Освіта для дітей тут може мати навіть більше значення, ніж в інших умовах», – зазначила міністр освіти.

Вона додала, що в роботі над цим проектом чи не найбільше допоміг досвід двох лікарень Львівської області – «Чорнобильської» та «ОХМАТДИТ». Саме модель навчального процесу в цих закладах лягла в основу Положення, що має масштабувати цей досвід на всю Україну.

Проект Положення прописує основи, на яких може бути організовано навчання при лікарні. Зокрема, передбачено як очне навчання в класах при лікарні, так і біля ліжка дитини. Організацію освітнього процесу здійснює школа, на території обслуговування якої знаходиться медичний заклад.

При цьому необхідні умови для організації освітнього простору має забезпечити керівник лікарні.

Планується, що нормативи наповнюваності класів складатимуть від 4 до 12 осіб. Щоб школа могла створити такий клас, медичний заклад має повідомити її про кількість дітей шкільного віку, які перебувають на стаціонарному лікуванні, в розрізі вікових категорій.

Проектом документа передбачено, що в лікарні, якщо це дозволяє стан здоров’я дитини, проводитимуться і контрольні, і ДПА – це дозволить дитині після завершення лікування підтвердити набуті знання спеціальною довідкою та продовжити навчання, а не перескладати предмети.

При лікарнях існуватимуть і звичайні класні журнали, і розклад, в них завозитимуть підручники.

Щоденне навантаження на учня не зможе перевищувати 3 навчальні години на день для початкової освіти та 4 навчальні години – для базової середньої та профільної середньої освіти.

Освіта.ua
17.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів