Тренуємо кмітливість і логічне мислення дитини

Практичні завдання, що допоможуть дитині розвинути логічне та аналітичне мислення й кмітливість

Тренуємо кмітливість і логічне мислення дитини

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям чотирнадцять розвивальних завдань та головоломок для розвитку навичок аналітичного, логічного, творчого мислення, довільної уваги, зорової пам’яті, кмітливості тощо.

Виконання запропонованих завдань сприятиме формуванню всебічно розвиненої ерудованої особистості, розвитку в дитини дрібної моторики, навичок читання або слухового сприйняття, збагаченню словникового запасу.

Вчимося міркувати за аналогією. Цей комплект завдань є відмінним практичним засобом для розвитку й тренування логічного мислення та вміння робити обґрунтовані умовиводи, що базуються на визначенні схожості й певних спільних принципів, закладених у двох наданих предметах.

Головоломка «Логіка малюнків». Це завдання пропонує дитині досить незвичну форму головоломки, у якій треба проаналізувати й відшукати складові цілого зображення, розташовані серед інших (неправильних) складових.

«Логіка ряду»: учимося знаходити закономірності. Це завдання-головоломка сприятиме розвитку логічного мислення дитини в поєднанні із тренуванням і покращенням математичних навичок додавання, віднімання та множення.

Головоломка «Планети тварин». Цей комплект завдань допомагатиме дитині розвивати аналітичні здібності, уміння знаходити схожості й відмінності між групами зображень, міркувати й робити обґрунтовані висновки.

Головоломка «Зашифрований тиждень». Ця головоломка допоможе дитині потренувати кмітливість і логічне мислення. У завданні навпроти назв шести днів тижня написані числа, в яких закладена певна закономірність. Дитині треба її розгадати та написати число для сьомого дня – неділі.

Скільки кубів? Розвиваємо логічне мислення. Це завдання допоможе дитині розвинути логіко-математичне мислення, увагу та кмітливість. Дитині пропонується визначити та записати, скільки кубів потрібно, щоб збудувати кожну фігуру.

Головоломка «Веселі фігури». Ця головоломка пропонує дитині в цікавій і позитивній формі потренувати кмітливість, логічне мислення та різні арифметичні навички. Головними «героями» завдання є п’ять веселих геометричних фігур. Виконуючи завдання, дитина вчитиметься аналізувати та оперувати числами.

Розумний акваріум. Розвиваємо логіку. Пропоноване завдання допоможе дитині розвивати гнучкість, логічність мислення, винахідливість і терпіння. Дитині пропонується домалювати мешканців акваріума в порожніх комірках, відповідно до зазначеного напрямку та кольору.

Логічна задача: розвиваємо мислення. Це завдання допоможе дитині розвинути логічне й абстрактне мислення та кмітливість, вміння аналізувати інформацію та робити висновки. У задачі дано перелік імен та міст, а також 6 тверджень. Дитині пропонується заповнити таблицю відповідно до тверджень.

Розповідь у картинках: тренуємо логіку. Цей комплект завдань допоможе розвивати логічне мислення, уяву та мовлення дитини, а також сприятиме активації її розумових процесів. У завданнях дитині треба подивитись на кожен із запропонованих малюнків-фрагментів, що ілюструють певну історію, та зробити висновок про правильну послідовність їх розташування.

Який малюнок наступний? Цей комплект завдань є чудовим засобом розвитку логічного мислення дитини, зокрема вміння аналізувати надані закономірності та робити обґрунтовані висновки. Дитині необхідно уважно роздивитись кожен рядок малюнків, визначити принцип і, користуючись ним, продовжити послідовність малюнків.

Знайди пару (розвиваємо логіку дитини). Цей комплект завдань покликаний сприяти розвитку логічного та абстрактного мислення дитини, а також її уваги та пам’яті. У кожному завданні комплекту запропоновано десять малюнків різних предметів, розташованих у два стовпчики, але безсистемно. Дитині необхідно з’єднати їх таким чином, аби утворилося п’ять пар.

«Замки»: розвиваємо логіку та увагу. Цей комплект завдань сприятиме розвитку логічного мислення дитини, а саме її вміння аналізувати й робити відповідні висновки, а також довільної уваги та зорової пам’яті. Дитині треба домалювати відсутні частини, щоби в підсумку всі чотири замки стали повністю однаковими.

Розмалюй за інструкцією. Цей комплект завдань допоможе дитині покращити навички просторової орієнтації та розвинути логічне мислення. Виконуючи завдання, дитина вчитиметься рахувати в межах 10, розвиватиме дрібну моторику, навички читання або слухове сприйняття, збагатить словниковий запас.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.

Освіта.ua
11.07.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів