Цікава математика: рахуємо в межах десяти

Практичні завдання, що допоможуть дитині вивчити цифри та розвинути логічне мислення й увагу

Цікава математика: рахуємо в межах десяти

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям шістнадцять оригінальних практичних завдань для розвитку навичок аналітичного, логічного, творчого мислення, довільної уваги, кмітливості тощо.

Виконання запропонованих завдань сприятиме знайомству з поняттями цифри й числа та елементарними математичними діями, формуванню у дітей позитивного ставлення до вивчення математики, вихованню впевненості у собі та своїх освітніх можливостях, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.

У кого більше: порівнюємо кількість. Цей комплект завдань допоможе дитині навчитися послідовному рахунку від 1 до 11, а також розвинути навички порівняння.

Уважний пастух. Рахуємо та порівнюємо. Завдання допоможе дитині опанувати рахунок до 10, формувати навички порівняльного аналізу, розвивати увагу та кмітливість. Дитині пропонується розглянути та порівняти два схожих малюнки.

Солодка лічба: рахуємо до 10. Це завдання допоможе дитині вивчити числа від 1 до 9, краще уявити різницю між цифрою та числом. Дитині пропонується домалювати свічки на святковому торті таким чином, щоб їхня кількість відповідала цифрі.

Порахуй тварин: рахунок до 10. Цей комплект завдань допоможе дитині розвинути навички послідовного рахунку в межах 10, навчитись писати цифри та краще зрозуміти різницю між цифрою та числом, потренувати увагу.

Рахунок до 10: малюємо вікна в будиночках. Це завдання допоможе дитині опанувати рахунок у межах 10, орієнтуючись на кількісне й цифрове зображення, розвинути математичне мислення, увагу та кмітливість.

Цікава математика: порахуй і домалюй. Це завдання допоможе дитині розвинути навички рахунку в межах 10, увагу та кмітливість. Дитині пропонується порахувати предмети, перевірити, чи правильно зазначено кількість у відповідних комірках, і домалювати ті, яких не вистачає.

Учимося додавати наочно (у межах 10). Це завдання допоможе дитині навчитися додавати в межах 10 й зрозуміти сам принцип цієї арифметичної дії. Воно містить задачу, що розв’язується за допомогою дії додавання.

Рахуємо плоди й тренуємо увагу. Цей комплект завдань допоможе дитині одночасно потренувати як довільну увагу, так і навички рахування до десяти, а в деяких завданнях і до 12-13-ти. Кожне завдання присвячене певним плодам, які ростуть на деревах або кущах.

Рахуємо до десяти, розкладаючи полуниці. Це завдання допоможе дитині навчитись рахувати до 10. Числа на сторінці представлені в формі полуничок, які потрібно вирізати та розкласти в правильному порядку. Такий спосіб вивчення є особливо ефективним для дітей-кінестетиків.

Дії з трьома числами: додавання й віднімання в межах 10-50. Цей комплект завдань допоможе дитині відпрацювати навички додавання й віднімання в межах від 10 до 50, а також зрозуміти зв’язок між цими діями.

Математичні пазли: додаємо в межах 10. Це завдання допоможе дитині опанувати дію додавання в межах 10, покращити арифметичні навички, розвинути математичне мислення, увагу та кмітливість. 

Цікава математика: закодовані слова. Це завдання допоможе дитині опанувати дію додавання в межах 10, розвинути математичне мислення та кмітливість. Дитині пропонується розв’язати приклади, записати у комірках потрібні літери, позначені на телефоні, та розкодувати слова.

Знайди правильні приклади: додавання та віднімання. Це завдання спрямоване на розвиток навичок усного рахунку в межах 10. Завдання можна використовувати як «арифметичну розминку», влаштовуючи змагання на швидкість та точність виконання.

Арифметична траса: додавання та віднімання в межах від 10 до 100. Цей комплект завдань допоможе дитині відпрацювати навички усного додавання та віднімання чисел. Дитині пропонується пройти цікаву арифметичну трасу, деякі з клітинок якої заповнені числами з діями віднімання та додавання.

Знайди однакові відповіді: додавання в межах від 10 до 100. Цей комплект завдань допоможе дитині опанувати дію додавання в межах від 10 до 100. Кожне завдання містить 5 основних прикладів на додавання, що розташовані в малюнках.

Тренуємо увагу, рахуючи предмети. Цей комплект завдань надає дитині можливість поєднати розвиток уваги із тренуванням навичок рахунку, а також набути важливих поведінкових навичок — цілеспрямованості та посидючості.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ВСІ ЗАВДАННЯ

Освіта.ua
30.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів