Учимось розрізняти емоції та почуття людини

Оригінальні практичні завдання, що допоможуть дитині розвинути емоційний інтелект

Учимось розрізняти емоції та почуття людини

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям дванадцять практичних завдань для розвитку емоційного інтелекту, а також здатності аналізувати свої почуття та емоції та керувати ними.

Виконання запропонованих завдань сприятиме формуванню у дітей уявлення про базові емоції й почуття, розвитку емоційного інтелекту, вмінню користуватися невербальними засобами спілкування, що є важливою запорукою всебічного розвитку дитини.

Учимось розрізняти емоції та почуття. Це завдання допоможе дитині навчитись розрізняти прояви різних емоцій і почуттів за виразом обличчя людини. Так дитина розвиватиме емоційний інтелект, вчитиметься уважно аналізувати зображення та збагачуватиме словниковий запас.

Вивчаємо емоції за виразом обличчя. Цей комплект завдань допоможе дитині поміркувати над тим, як позначаються на виразі обличчя емоції, які відчуває людина, навчитися зображати їх і зчитувати як елемент невербального спілкування, отже, сприятиме розвитку емоційного інтелекту.

Власний посібник «Мої емоції та почуття». Цей комплект завдань сприятиме розвитку емоційного інтелекту дитини. Він дає можливість виготовити власний посібник, кожна сторінка якого буде присвячена певній емоції чи почуттю.

«Бажання та потреби»: тренуємо інтелект. Це завдання допоможе дитині замислитись над тим, що дійсно важливе в житті й без чого повноцінне існування людини неможливе, а також над безліччю щоденних бажань, які мають сумнівні причини для задоволення.

Емоційний термометр: вимірюємо рівень почуттів. Це завдання сприятиме формуванню уявлення дитини про базові емоції й почуття, розвитку емоційного інтелекту шляхом створення термометра настрою.

«Ефект гніву»: тренуємо емоційний інтелект. Це завдання дозволить дитині звернути свою увагу на те, який вплив негативні емоції мають на різні частини тіла. Це навчить її швидше розпізнавати появу гніву й розслабляти тіло та скоріше заспокоюватись.

Долаємо хвилювання конструктивно. Це завдання пропонує дитині конструктивний підхід до подолання хвилювання. Завдяки йому вона зможе проаналізувати причини, що змушують її хвилюватись, і свої подальші дії, що допоможуть заспокоїтись.

Учимось аналізувати будь-яку проблему. Це завдання пропонує дитині схему, за допомогою якої їй буде легше проаналізувати нагальну проблему, зрозуміти, що її сформувало та що підтримує її існування й перешкоджає вирішенню.

Шкала тривоги. Це завдання покликане допомогти дитині окреслити все, що здатне викликати в неї тривогу різного ступеня. Знання того, які саме події, ситуації, аспекти спілкування здатні вивести дитину із стану спокою, дозволить їй краще зрозуміти себе і тактику подальшої поведінки.

Шкала гніву. Це завдання покликане допомогти дитині краще пізнати себе, своє ставлення до різних проявів і поведінки інших людей або подій, ситуацій, складних аспектів спілкування тощо, а також зрозуміти причини появи в себе негативних емоцій.

«Причини гніву»: тренуємо емоційний інтелект. Це завдання допоможе дитині краще зрозуміти себе й ті причини, що викликають у неї таку потужну й навіть іноді небезпечну негативну емоцію, як гнів. Виконуючи завдання, дитина зможе попрацювати над навичками саморегуляції.

Кожне завдання можна роздрукувати на звичайному або кольоровому принтері та використовувати необмежену кількість разів. Завантаження завдань для дітей доступне для користувачів сайту після швидкої реєстрації.

Освіта.ua
02.05.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів