Зарплата вчителів зросте на 25%, - МОН

Міністерство освіти повідомило, за рахунок чого зростуть заробітні плати вчителів

Зарплата вчителів зросте на 25%, - МОН

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що заплата вчителів з 1 січня 2018 року зросте в середньому на 25%. Про це йдеться у повідомленні відомства, що оприлюднено 26 січня.

У міністерстві зазначають, що підвищення заробітних плат відбудеться за рахунок зростання зарплати для всіх бюджетників на 10,1%, додаткового збільшення посадового окладу вчителів на 10% та підняття мінімального порогу надбавки за престижність до 5%, а максимального – до 30%.

«Усі документи, що регламентують відповідне збільшення, вже набули чинності. Так, зростання посадових окладів для всіх бюджетників на 10,1% регламентовано Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Воно пов’язане зі зростанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а відповідно і розміру 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки», - повідомляють у відомстві.

Також у Міносвіти зазначають, що для продовження планового підвищення заробітної плати для вчителів, уряд прийняв ще дві постанови.

«Підвищення посадового окладу вчителів на 10% передбачено постановою КМУ «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» від 11 січня 2018 року. Цим документом регламентується зростання окладу для вчителів шкіл, а також закладів вищої та професійної освіти, що викладають предмети згідно з Державними стандартами базової і повної загальної середньої освіти», - йдеться у повідомленні відомства.

Постановою також передбачається, що за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 року буде розглянуто питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 р. посадових окладів (ставок заробітної плати) інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10%.

«Збільшення посадового окладу вчителя також тягне за собою пропорційне зростання більшості надбавок, на які розраховують вчителі – за перевірку зошитів, класне керівництво тощо», - наголошують у МОН.

Також на засіданні уряду 11 січня було прийнято постанову про зростання граничного розміру надбавки за престижність праці.

«Завдяки цьому документу мінімальний поріг надбавки з 1% зросте до 5%, а максимальний – з 20% до 30%. При цьому для вчителів початкової школи, що навчають дітей згідно з реформою Нової української школи, а також вчителям української мови в школі з мовою навчання національних меншин мінімальна надбавка за престижність складатиме 20%. Таким чином у середньому заробітна плата вчителя середньої школи з 1 січня 2018 року зросте на 25%», - підкреслюють у Міністерстві освіти і науки.

Освіта.ua
26.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Евгений
Это не так, Про подводные камни как раз и не сказали. Подводными камнями в данном вопросе есть то, что платить будет эту надбавку не Министерство образования а местный бюджет. У нас, к примеру в Краматорске, таких денег нет, поэтому местный бюджет может выдать лишь 10% и не более. Это и есть Де-централизация. Мы будем издавать постановления и наказы а вы там сами разбирайтесь откуда брать деньги на зарплату. :-)
SIMSALAGRIM
получили рассчетки за январь(ну и зарплату).у всех МЕНЬШЕ,ЧЕМ В ДЕКАБРЕ,ибо индексацию сняли.Ураааа!Слава Україні!Співаєм гымны!
Відстежте!
Яка "печаль"!? Це просто - "печалька"! Тарас Шевченко, шановна, помер у 1861 роцi! Слова поета - це цитата з твору. Дуже сумно читати таке! Ви навіть не відчуваєте різниці між поняттям: учитель і вчитель. А ще тут людей повчаєте! "Сумно, сумно - "аж за край!"
serj
Для Відстежте!: І я не відчуваю різниці. То й що? А вона хоч є?
serj
Знайшов таке:.......................................................................................................................................... Учи́тель/вчитель (педагог)— людина, яка навчає інших людей (своїх учнів), передає їм певні знання про життя. У вузькому розумінні — спеціаліст, який проводить навчальну та виховну роботу з учнями в загальноосвітніх школах різних типів. В українській мові слова вчитель та учитель мають однакове значення, але використовуються в різних випадках. Вчитель пишеться у випадку,якщо попереднє слово закінчується на голосну літеру або на літеру "й". Наприклад :моя вчителька, улюблений вчитель.
Коментувати
Відстежте!
Яка "печаль"!? Це просто - "печалька"! Тарас Шевченко, шановна, помер у 1861 роцi! Слова поета - це цитата з твору. Дуже сумно читати таке! Ви навіть не відчуваєте різниці між поняттям: учитель і вчитель. А ще тут людей повчаєте! "Сумно, сумно - аж за край!"
ЛІХ
Для Відстежте!: " Слова поета - це цитата з твору...", " Ви навіть не відчуваєте різниці між поняттям: учитель і вчитель". Чому слово "поняття" в однині,коли Ви вважаєте,що вони різні? Навіщо двокрапка? Чому без лапок і без курсиву? Чом Тарас для Вас застарів? З якого дива Ви так натхненно бороните вчительську безграмотність та меркантильність?Чи не родич Ви особи ,яку я випадково зачепила своїм дописом? Тепер і мені сумно... Аж за край... І не- ці-ка-во!
Коментувати
Теж учитель ЛІХ
Для 124 Відстежила.Пропоную й Вам: ПЕЧА́ЛЬ, і, жін. 1. Те, що засмучує кого-небудь, завдає комусь горя, журби. Іноді така печаль Обступить душу, аж заплачу (Тарас Шевченко, II, 1963, 228); — Чи місяць світить, чи сонце гріє, на моєму серденьку туга та печаль (Нечуй-Левицький, II, 1956, 241); В голосі її звучала печаль (Гнат Хоткевич, II, 1966, 264); — Чого ти топишся, дівча? Скажи: яка тобі печаль? Яка вчинилася причина? — І розридалася дівчина (Степан Руданський, Тв., 1956, 79). ПЕЧА́ЛЬНО, рідко. Присл. до печальний. Тетяна сиділа коло столу, печально схиливши на руки голову (Степан Васильченко, II, 1959, 501). Словник української мови: в 11 томах. — Том 6, 1975. — Стор. 346.
Інна
краще б придумали систему заохочення для "вчителів від Бога", які дійсно викладаються на уроках, люблять наших дітей і небайдужі до їх майбутнього. однозначно покращився б рівень підготовки вчителів до уроку, а вже як наслідок і рівень знань учнів. а так школи кишать некомпетентними вчителями, особливо сільські, які без краплі сумління калічать долі дітей. працюють по схемі: відчитав лекцію, попив каву, отримав гроші. таким не підвищувати, а знижувати зарплату варто. а справжнім вчителям-достойні премії!
Свідок підвищення
Навантаження 1.5 ставки, вища категорія. Зарплата, порівяняно з груднем, вища на 346 гривень, що становить приблизно 7%. Ось таке підвищення!
Гройсман
Для Свідок підвищення: У вас и так нормальная зарплата при такой ставке, не прибедняйтесь вы ради бога!
Коментувати
вячеслав
Потрібно звикнути до "чергового" підвищення.Тільки чому преса та телебачення не звірять платіжки та не прокричать про нові зартлати вчителя.А народ вірить в наші підвищені ставки і відкрито заздрить!!!
Арго
Для вячеслав: так пишіть масово на сайти тих каналів, які про це кричали найбільше і найчастіше. Чого тут запитуєте? Чи знову все через шу-шу, тут пошептали та і по тому все?
Коментувати
Заживем по новому
Сьогоді отримав заробітну плату. Підвищення на 2%... Що вони там в уряді і міністерстві освіти курять?????
Елена
Одной рукой дают, двумя забирают. Такое повышение.
кет
отримали сьогодні "ПІДВИЩЕНУ" зарплатню.....ха--ха--ха...у мене на 500 гривень менше...........підвищення БкажетеБ
Тетяна Єлагіна
Для кет: В нашому місті (Донецька область) "підвищення "- це мінус 1200 грн. Поверніть старі зарплати! Т Такого"підвищення" нам не треба!!!
Коментувати
Вчитель
Доброго дня, сьогодні нам прийшла "підвищена" заробітня плата . В нас виникає запитання : " Чому розміри заробітньої плати зменшилися?". Ми напевно неправильно розуміємо значення слова "підвищити"? Від сьогодні воно означає зменшити, а не збільшити? Крім цього заробітня плата у вчителів зменшилася від 200 до 1000 грн.
ВІКТОРІЯ
Працюю в школі. З зарплатою все зрозуміло. А мене цікавлять "оздоровчі"????? А оздоровчі всім, чи лише вчителям??? Їм і зарплати на 25% піднімають. І нові школи відкривають, а діти як незнали так і незнають))))
Мері
Работаю на 0,5 ставки , сегодня взяла расчету , оклад подняли на 300 грн. по факту на руки на 35 грн. больше
Теж учитель ЛІХ
Для вчителів - дописувачів: відстежуйте свої дописи стосовно норм граматики.Прикро читати "зажиточними" замість "заможними", "надіються" замість "сподіваються", "по статусу" замість "за статусом" , "БОМЖ" замість «безхатченко»("безпритульний"), "настроїли" замість "налаштували". Непогано було б пригадати правило про чергування У-В ,яке в попередньому тексті порушене тричі. І зовсім печально читати слово "дискредитація",який би предмет не викладав дописувач. Великими грішми марять усі,то ж і послуги мають бути високої якості. А читаючи такі "перли", думаєш про те ,чи не забагато нам платять уже зараз? Колеги, не ганьбіть себе суржиком, мовною неоковирністю, не уподібнюйтесь деяким депутатам та телеведучим !
123
Для Теж учитель ЛІХ: Ви краще б граматику нашого міністра перевірили, а то думає одно, пропонує друге,а на папері третє ,а ще краще математику.
124
Ну тоді вже відстежте і свій допис - а то печально, печально.... Сумно.
Коментувати
Вчитель
Ну що? Є ще бажаючі в сучасній школі працювати? Зажиточними себе всі вчителі відчули? Влада гарно пропіарилась на вчителях. Батьків настроїли проти школи. Тепер всі пальцем тикають в довірливого вчителя. Український сучасний вчитель- бомж по статусу і раб по роботі. 100% дескредетація вчительської професіїї. Дураки,ще на щось надіються?
Біль душі
Вже кінець січня, а бухгалтерія немає вказівки на перерахунок зарплати. Вони кажуть, що перерахунок буде тоді, коли отримають відповідні документи. Нас в черговий раз набрехали. В грудні ще дали доплату 20% за престижність, а в січні дають лише 5%, тобто зарплата буде на 15 % нижча, а коли підвищать на 25%, то ми реально отримаємо на 10% підвищення. Навіщо тарабанити на всю країну, що дають 25% і викликати неприязнь на вчителів?! Де , в якій країні ще можна побачити такий лохотрон? Скільки тої брехні ще можна витерпіти? Яке ж наше майбутнє? Та добре робить молодь, що втікає з цього "добра". Але ж всі не виїдуть!!!!
Юля
Реально я получила на 10% больше. Работаю на 0.5 ставки, 1 категория. В декабре 2000 чистыми, в январе 2200. О каких 25% речь?
Дарій
Чому в Україні розділяють вчителів - одні фінансуються з державного бюджету, інші з місцевого, одним підвищують зарплату з 1 січня, іншим категоріям - з 1 вересня? Несправедливо, адже учителі одні і ті ж ВНЗ закінчували, мають одні і ті ж категорії, розряди? Несправедливо. Потрібно публікувати повністю штатні, посадові оклади від міністра освіти до вчителя першого року праці. Хіба важко надрукувати штатний розпис Міносвіти? Візьміть і зробіть це. Думаю, що Міносвіти потрібно прислухатися до мудрих думок освітян, які уболівають за освіту, які тут навіть на сайті дають серйозні пропозиції. Щоб запровадити освітні реформи потрібно змінити ментальність керівників навчальних закладів ДНЗ, ЗНЗ і ПНЗ. Керівник, який більше 5 років на пенсії і неефективно керує навчальним закладом, не може вже змінити ментальності, він просто пливе за течією перемін. Перше, що потрібно зробити - з 1 червня 2018 року припинити контракти, трудові угоди, договори з керівниками навчальних закладів (пенсіонерами).
Сімсалагрім
Премьер-министр Владимир Гройсман считает большой бедой вранье украинских политиков перед украинцами. По его мнению, они должны отвечать за свои слова. Об это он сказал журналистам во время рабочей поездки в Киевскую область. Глава правительства считает, что политики должны следить за своими словами, анализировать их, то есть отвечать за них. "Это вопрос, не впервые ли, наверное, проанализировали, кто что говорит. И в действительности мы увидели, что многие политики говорят ерунду или то, что не отвечает действительности. Это большая беда для украинского народа иметь политиков, которые в глаза врут. Это огромная потеря возможностей. Я не хочу комментировать других политиков и могу сказать только за себя: я с первого дня в правительстве говорю о том, что пришло время ответственной политики. Когда ты говоришь – ты должен отвечать за свои слова, когда ты сказал, что ты должен это сделать, – ты должен действительно это реализовать", – подчеркнул Гройсман.