Маємо навчити всіх дітей українській мові, - Гриневич

За словами міністра освіти, у питанні навчання дітей українською мовою не може бути компромісів

Маємо навчити всіх дітей українській мові, - Гриневич

Міністр освіти Лілія Гриневич наголошує, що Україна має навчити вільно володіти державною мовою всіх українських дітей і у цьому питанні не може бути компромісів. Про це вона заявила під час участі у круглому столі «Питання мови в законі України «Про освіту».

«Ми готові до обговорення імплементації статті 7 Закону «Про освіту», віддали її на експертизу Венеційській комісії, але є межа, якою ми не поступимося – ми маємо навчити дітей вільно володіти українською, і це не може бути лімітовано жодними порадами», - наголосила Гриневич.

Вона підкреслила, що мовна стаття закону «Про освіту» є дуже загальною та потребує більшої деталізації в наступних документах.

«Наприклад, питання викликає слово «може» у 4 пункті статті закону, яка дає право вивчати предмети рідною мовою, якщо вона належить до мов ЄС. Може – це не гарантія. Така думка лунає. Однак потрібно розуміти, що ці норми виписані для усього спектру освіти – від дошкільної до вищої освіти. В університетах – може, у шкільній – певні гарантії будуть виписані в Законі «Про загальну середню освіту», – пояснила міністр.

Лілія Гриневич розповіла, що МОН зараз активно працює над новими програмами та підручниками української мови. Вона закликала представників шкіл-практиків, які сьогодні навчають дітей, долучитися до цього процесу.

Як відомо, міністри освіти України і Польщі підписали декларацію щодо логіки імплементації статті 7 Закону «Про освіту».

Згідно з статистичними даними в Україні навчається майже 400 тисяч дітей національних меншин.

Освіта.ua
26.10.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана Сушко
Навчимо: в 11 класі англійської 3,5 год, а української -2 год. Це ж з обов’язковим ЗНО
Насмішило
Навчити не мовІ, а мовИ. Не давальний відмінок, а родовий. Це Гриневич ляпнула чи за нею записали? Дуже дотепно вийшло: речі-то правильні виголошують (ну й пишуть), але тією ж українською, якою самі нормально не володіють...То як вчитимете?
1
А зачем? Молодежь всеми доступными способами старается уехать от сюда и забыть все, как кошмарный сон
VCZT
Для 1: Бідна "молодежь"! За незнання української їм грозить жахлива доля "розіп’того хлопчика" (((
Ольга
Ось тільки відзначимо день фінансової грамотності , День писемності , проведемо олімпіади , ще 4-5 конкурсів ( це тільки в першому семестрі ), відзвітуємо , сфотографуємо , намалюємо . А потім навчимо і мови , і математики , і хімії . Люди добрі , я вже коли чую слова "дебюрократизація ", "реформа ", хочу запитати , чи це я чогось не розумію , чи не треба нам ТАКИХ реформ .
Коментувати