Президент підписав закон щодо служб у справах дітей

Президент Порошенко підписав закон про посилення державних гарантій захисту прав дітей

Президент підписав закон щодо служб у справах дітей

Президент Порошенко підписав закон «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» щодо удосконалення правового статусу служб у справах дітей». Про це, з посиланням на Офіційне інтернет-представництво глави держави, повідомляє сайт Розвиток дитини.

Закон розроблений з метою посилення державних гарантій щодо захисту прав та законних інтересів дітей у відповідності до Конвенції ООН про права дитини шляхом забезпечення цієї діяльності відповідним кадровим ресурсом.

За словами Уповноваженого з прав дитини Миколи Кулеби, сьогодні значна кількість українських дітей живе у складних життєвих обставинах і потребує підтримки та допомоги від держави. Відповідні функції покладаються на органи і служби у справах дітей, які за законом мають здійснювати свою діяльність, захищаючи права та інтереси дітей.

«Але саме вони у такий складний час перші потрапляють під скорочення. У багатьох регіонах кількість працівників настільки мала, що унеможливлює виконання ними своїх функцій», - підкреслює Кулеба.

Зазначений закон передбачає збільшення штатної чисельності працівників служб у справах дітей усіх рівнів. При цьому встановлено, що кількість працівників служби залежить від кількості дитячого населення, що проживає на відповідній території. Реалізація закону посилить кадровий потенціал служб та їх діяльність.

Штатна чисельність працівників служб у справах дітей виконавчих комітетів сільських, селищних рад відповідних територіальних громад встановлюється з розрахунку один працівник служби не більш ніж на одну тисячу дитячого населення. У випадку, коли дитяче населення громади становить менше тисячі дітей - не менше одного працівника на об'єднану територіальну громаду.

Кількість працівників районних, міських, районних у містах служб у справах дітей установлюється з розрахунку один працівник не більш ніжна одну тисячу дітей, які проживають у районі, та не більш ніж на дві тисячі дітей, які проживають у місті.

Крім того, служби у справах дітей усіх рівнів набувають права юридичної особи.

Освіта.ua
10.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тамара
Тільки люди на жалюгидні ставки не хочуть працювати. Спеціаліст отримує на руки таку ж саму заробітну плату що й прибиральниця. Можна на папері все робити дуже гарно, але...
і що з того?
Подібні служби повинні існувати не на папері, а на ділі. Чому не цікавляться умовами життя? Хтось оцінював умови проживання? Такі діти опущенні здебільшого всіма. У школах добре знають хто до такої категорії відноситься. Але мовчуть. Оскільки не хочуть проблем з проблемними батьками. І в селещних радах дорбе ситуцацією володіють. Вам потрібно паперів. На яких буть гарні звіти. А проблеми будуть далі проблеми.
Любов
Знову перевірятимуть школи,знову купи звітів
сергій
А що нового? Служби і так мали статус юридичної особи? Кількість теж була на дві тисячі у містах!!!