Гриневич: школи із мовою нацменшин існуватимуть

Міносвіти посилить вивчення української у школах із викладанням мовою національних меншин

Гриневич: школи із мовою нацменшин існуватимуть

Випускники шкіл з викладанням мовами національних меншин не знають української мови, не можуть вступати до вищих навчальних закладів. На цьому наголосила міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі з послом Болгарії в Україні Красіміром Мінчевом.

За словами міністра, для України важливо збільшити кількість годин на вивчення української мови у школах із мовою викладання національних меншин, оскільки від цього залежить забезпечення права дітей на отримання вищої освіти.

«Зараз в Україні найбільш демократичне ставлення до організації навчання мовами нацменшин у Європі. В результаті ми отримали ситуацію, коли учні цих шкіл не знають української мови, не можуть вступати до вищих навчальних закладів України, адже успішні результати ЗНО з української мови і літератури є обов’язковою вимогою для вступу», – зазначила міністр.

Лілія Гриневич також повідомила, що шкіл із болгарською мовою викладання нововведення майже не торкнеться, адже в більшості з них навчання здійснюється за спеціальними навчальними планами, які були затверджені МОН на прохання болгарської меншини. Зокрема, там вже збільшено обсяг та змінено підходи до викладання української мови.

Як відомо,  Міністерство освіти має намір розробити додаткові заходи щодо формування мовних компетентностей учнів шкіл з навчанням мовами національних меншин. У Міносвіти зазначають, що відповідні заходи мають сприяти розширенню можливостей випускників щодо здобуття вищої освіти та подальшої самореалізації в українському суспільстві.

Освіта.ua
09.02.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Skjeld
В мене є одне питання: "Чому українці які вчаться за кордоном вивчають мову тієї країни до якої виїхали?" А в нас демократи їм йдуть на поступки, не занадто для них буде. Задумайтесь, щоб не було аналогічно Європи, де осіли десятки тисяч іммігрантів-злочинців. А так вивчать українську мову , цим хоча б підніматиметься престиж наш, як нації.
Ego
Коли уже, нарешті, до пані Лілії дійде, що викладання мовами нацменшин (байдуже якої, російської чи угорської чи ще якої-небудь) - це ПОСТІЙНЕ джерело сепаратизму? Коли уже до пані Лілії дійде, що викладання в УСІХ навчальних закладах повинне бути ТІЛЬКИ українською мовою, а мови нацменшин можуть вивчатися в місцях компактного проживання цих нацменшин тільки ЯК ПРЕДМЕТ? Жодне підсилення не дозволить вільного оволодіння державною мовою!!!