Гройсман: школа має готувати конкурентну людину

За словами прем’єр-міністра, треба зробити все для того, щоб освіта почала продукувати якість

Гройсман: школа має готувати конкурентну людину

Питання освіти має ключове значення, починаючи від дошкілля, завершуючи українською наукою. Про це під час круглого столу, присвяченого обговоренню пріоритетних напрямів у галузі освіти і науки сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Якщо будемо аналізувати наші можливості на усіх етапах навчання, ми зрозуміємо, що наш потенціал є надзвичайно високий. Правильна організація, відповідні пріоритети, фінансова підтримка дасть можливість нам змінити ситуацію у кращий бік і зробити це достатньо фундаментально», – наголосив Гройсман.

Він зазначив, що освіта та якісна підготовка є надзвичайно важливими щодо розвитку держави.

За його словами, уряд також докладає зусиль для створення належних умов для пришвидшення позитивних змін у системі середньої загальної освіти. Зокрема, важливо продовжувати створення опорних шкіл, що сприяє підвищенню якості знань, зауважив він.

"Нам потрібна школа, яка буде якісною та готувати конкурентну людину з відповідними знаннями", - підкреслив Володимир Гройсман.

На переконання прем’єра, у реформуванні системи освіти в Україні стоять завдання як організації самої системи, так і забезпечення її фінансування.

"Нам треба все зробити для того, щоб освіта почала продукувати якість. Ця якість буде фундаментом і подальших змін в нашій країні", – підкреслив Гройсман.

Освіта.ua
31.01.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Уля
да уж, конечно, чиновник на 5 с половиной тысяч прожить не может а учитель на эту зарплату прекрасно должен жить; при этом быть всегда спокоен, здоров, прилично одет обут и накормлен и голова у него совершенно не болит - как семью прокормить. У учителя стаж больше 30 лет звание методист оклад (ставка ) 3800 уж про количество обязанностей за эти деньги просто и упоминать страшно
СВІТЛАНА
Школа готує конкурентну людину, а де цій ЛЮДИНІ найти роботу в Україні?
Слава ОТГ!!!
Люди получили зарплату... А я сегодня хотела снять деньги в банкомате,бац,а их нет!!! Ещё и подумала-что-то СМС не было... До того,как создали месяц назад ОТГ,-всё было в порядке. Завтра буду выяснять,кто виноват и что делать. Спасибо бардаку под названием " объединённая территориальная громада!!!"
Накипелов
Гройсман говорив, що народний депутат не може працювати чесно за 6500 грн. на місять. А вчителі, в більшості яких, навіть після підвищення зарплата не дотягує до названої суми, повинні готувати конкурентну людину плюс виконувати ще 129 обов’язків, замість того щоб вчити і виховувати дітей.
Правда
Для Накипелов: то ми ж не депутати...на Майямі не літаємо, в дольче габано не одягаємося, жіночі сумочки за 500 000 не купуємо...не обідаємо за один раз на 20000 гривень...їй-Богу смішні...живімо на ці 6000 та дякуйте Богу. Або, хто нам не дає бути депутатами?
Коментувати
Василий Шмындрук
Для "Українська вчителька": Ставлю вам "залік", бо дуже гарно вилизали Гройсмана, у стилі пропагандистки нинішньої влади. Дуже кортить запитати: «Ви за 270 грн. купили продуктів на день, на тиждень, чи на весь місяць?" Бо продуктового секонд-хенду у нас ще немає.
Мама
Для Василий Шмындрук: Вчора дізналася скільки отримали вчителі в нашому селі. Найменше від 5 000, є такі що й по 10 000 отримали. Директор школи 9 850. Це мало ??? У кого в селі є ще такі зарплати ??? І моя дитина розповідає про те, що на деяких уроках вони просто " тихенько" сидять , а вчителя або немає, або зайнятий своїми справами .
Анна Заречная
Для Мама: да, видно у вас министерская школа!!!!!!!!!!!!!!
Мама
Для Анна Заречная: Звичайна сільська школа. В якій у вчителів є навіть по 30 годин навантаження. Їм повернули 20% за престижність і за січень такі зарплати. В директора крім ставки 12 годин фізики та математики. Ось і порахуйте. До речі ні фізики, ні математики діти не знають !!!!!!!
Коментувати
Українська вчителька
Отримала вчора довгоочікувану зарплатню за січень. Ніколи не думала, що буду вдячна Гройсману за правду! Дійсно, отримала на 50% більше! Раніше вважала, що ті всі розмови, то чергове:бла-бла-бла... Але, шановні можновладці, в зв’язку з падінням гривні потрібно підняти ще в ДВА РАЗИ, не менше! Особисто я вже на сьогодні маю залишок із зарплати 400 грн.а решта пішло на "закриття" боргів. У магазині на продукти потратила лише 270грн.( це на найнеобхідніше). Має ще один борг в 450 грн., але там, як кажуть трохи терпить. Як жити? Чого немає якогось полегшення від збільшення зарплатні????????????
також вчитель
Для Українська вчителька: Порівняйте співвідношення мінімальноі зарплати(3200) і підвищеноі заплати вчитля і будете вдячні Гройсману. В грудні різниця була в 1,6 р. на користь зарплати вчителя. В січні вона скоротилась до 1,2 разів і менше. Вчитель без категоріі має зарплату менше мінімальноі.
Тетяна Нападій
Вам повезло, що ви вчитель. Я викладач, для Гройсмана ми не люди(( дуже жаль...
Анна Заречная
Для Українська вчителька: А какая у вас ставка, а то нам дали только 25% ( я учитель второй категории 2912 , вот так, а обещали на 50%)
Коментувати
Александр Македонский
А вы должны давать школам все необходимое, чтобы они готовили конкурентноспособных людей !!! А потом уже спрашивайте с нас, научили мы или нет детей. Но перед этим спросите, было ли у нас все необходимое для этого?! Клоны, ей-богу
Родион
Що значить бути конкурентним в Україні? Для життєвого успіху молодої людини потрібна конкуренція грошей, зв"язків, телефонного права, а то і тепле місце в спадок. А ті хто здатен на конкуренцію компетентностей, тікають подалі з корумпованого болота, де реалізувати свої можливості не реально. Залишаються реформатори.
Василий Шмындрук
В першу чергу школа повинна отримати фізично, розумово і морально здорову для навчання дитину. Але хіба таке можливо в тотально корумпованій і злиденній країні?
pasufik
Освітні заклади хочуть продукувати якість тільки за плату від батьків, якісна освіта для заможних, бідним - те що є. У державних гімназіях керівники придумали систему поборів у вигляді щомісячних внесків (75 - 100гр) які збирають довірені особи. З класу це 2 - 3 тисячі на місяць, з гімназії 50 - 60 тисяч, або більше пів-мільйона на рік. Ця кормушка працює для директора та чиновників від освіти, а вивіска служить прикриттям, що там ніби -то вища якість навчання, тож розкошелюйтеся громадяни. Насправді перед здаванням ЗНО доводиться наймати репетиторів і ще раз платити. Доїльна система успішно працює завдяки потуранню влади, яка кришує такий безлад, а МОН тим часом збільшує чисельність якогось інституту змісти освіти, бо хоче запровадження ніби-то реформ. Припиніть побори у державних навч. закладах і вже матимете пів-реформи. Порозмовляйте пане прем*єр з батьками і матимете правдиву картину, а не байки, які розповідає Вам п. Гриневич.
Іван
Уся система шкільної освіти спрямована на те, щоб учні хоч якось здали ЗНО, тобто мали певний багаж знань з предметів і не більше, бо порвіняльні аналізи, звіти про відповідність результатів зно семестровому оцінюванню, так звані моніторинги - це показник роботи вчителя. Отож вчитель і працює в такому дусі. А учні здадуть ЗНО і через певний період забудуть основну частину того, що завчили. А як бути з конкурентноспроможністю?
Голосzнарода
Для Іван: Ви на якій планеті живете, - яка це школа готує дітей до зно без репетиторів? Ті діти, що йдуть здавати зно без підготовки із репетиторами, його провалюють. А різні моніторинги показують, що вчителі просто малюють учням оцінки, які хочуть, потім ті оцінки не відповідають реальному рівню знань, умінь і навичок дітей.
Роман
Це Ви на якій планеті живете. Половині учнів все одно чи вони здадуть ЗНО- вони просто вчитися не хочуть.Вчителі не готують до ЗНО, а працюють за програмою, яка часто не відповідає питанням, які є на ЗНО.А щодо оцінок то перше зробіть вчителя незалежним, від дирекції, чиновників самодурів і батьків, які часто просто переслідують вчителів, тоді говоріть про чесність.Вчитель безправний раб на якого тиснуть всі, а у нього є тільки право не відповідати на питання, тобто мовчки терпіти.
Мирослава
Для Голосzнарода: НЕ лукавте,ТІ учні ,які ВЧАТЬСЯ,здають ЗНО і без репетиторів!!! Звичайна сільська школа,з 12 учнів -4 здали українську мову і л-ру на 160-200 балів,а ДПА 69% 7-12 балів- і повірте,без РЕПЕТИТОРІВ!!!!!
Коментувати
Yana Ivasenko
Ні, ну поясніть що це значить конкурентну людину - коли десяток однакових спеціалістів і один серед них найкращий? І це дасть можливість стати успішним у нашій країні? Не смішіть! Оці конкурентні перші з України втікають і втікатимуть - бо керують усім зовсім не найкращіі, а хитрі, жадібні і нахабні "боси", що ціни собі не складуть. Та й конкурентну людину повинні вчити конкуренті вчителі, що мають повний арсенал технологій, методів, програм, що забезпечені сучасними технічними засобами для роботи, мають доступ до Інету і можуть навчати дистанційно. Та що там казати... Конкурентна людина починається з конкурентного середовища, а не з безладу, що бере початок у сім’ї, і закінчуюється нашими багатостраждальними ВНЗ....
нормально
Потенціал нажаль це далеко не основний пріоритет, роботи закладів освіти. Починаючи від дитсадка система повинна в першу чергу готувати не тільки майбутнього громадянина, носія свідомості, патріота і нарешті особу яка буде відповідати за свої вчинки не тільки перед собою, оточуючими та державою. Підготовка та адаптація батьків до участі у освітній діяльності своє дитини - також дуже важлива ціль, яку повинна поставити перед собою вся спільнота тих педпрацівників, котрі найбільше мають часу спілкуватися з батьками. Вихователів, класоводи, класні керівники, адміністрації. Всі повинні роз’яснювати основні принципи навчання та виховання. Інакше у 11 класі ми постійно будемо отримувати обставини, коли учителя та школу ніхто не хоче чути та розуміти. Але вже під час цього періоду навчання змінювати ситуацію не можливо. І правильно зауважать що винна школа, тільки треба доповнювати цю фразу дитячим садком. Адже саме там закладаються основні взаємопорозуміючі відносини між всіма учасниками.
продовження
Українська система освіти пройшла дужа багато шляху від часу її поширення між простий народ, отримання основ грамоти та до сьогоднішнього дня. Одна система змінювала іншу. Цінності, які панували у минулому столітті з часом втрачають свій авторитет. Способи навчання та виховання, запропоновані великими мислителями 19 ст. дедалі важко адаптувати та застосовувати у період розвитку інноваційних технологій та Інтернету. Часто сучасним учителям приходиться знаходити свої власні – дієві методики для кожної конкретної ситуації. Тільки, якщо подивитися крізь призму песимізму можна побачити, що педагогічні ідеї Сухомлинського, Макаренка актуальні і сьогодні. Світ міняється, але проаналізувавши історичний процес варто звернути увагу, час творчості великих педагогів не є кращим за наший. Головне вміти, побачити, оцінити, застосувати і отримати результат. Світ далеко пішов в перед оскільки не перебував в одному місці – пошук. Постійний пошук того що маємо нас повертає назад і назад.
продовження
ДНЗ – перша установа де відбувається діалог між представниками навчально-виховного процесу та батьками. На цьому етапі свідомість батьків сприймає тільки загальні вимоги та постановку завдань перед ними, як вторинної ланки здобуття та засвоєння знань. Але починаючи від початкової школи, ситуаціє суттєво змінюється. Учень котрий щойно перетупив поріг школи не здатен вміти аналізувати підґрунтя - потрібності чи непотрібності засвоюваного ним навчального матеріалу. Паралельно в той же самий час проходить другий етап батьківської адаптації до роботи сучасної школи. І тут важливо побачити чесного та справедливого педагога, який не стане за ламану гривню вигороджувати та будувати «липових» відмінників, а пізніше претендентів на свідоцтво з відзнакою чи золоту медаль. Такі «пріоритетів» треба забути на завжди. Не правильно закладені відомості про «Я» пізніше голосно про себе будуть заявляти. Як наслідок своєрідного співробітництва у батьків породжується негативне ставлення до закладів...
Коментувати
Вчитель
Марина- реформи, це коли зміни продумані і фінансово обгрунтовані. А те що роблять жидо-гройсмани- це називається дерибан
Марина
А толок з освіти який? Якщо молодь виїздить на роботу за кордон із вищою освітою. Бо в Україні потрібно стаж після вищу 5 років. Та і працювати ніде ні інженеру, ні вчител., ні медику, бо реформи все знищили.