В МОН обіцяють скоротити паперообіг у школах

Міністерство освіти планує запропонувати зміни, що мають зменшити паперообіг

В МОН обіцяють скоротити паперообіг у школах

Міністерство освіти і науки планує скоротити кількість листів, що надсилаються школам та місцевим органам управління освітою. Про це йдеться у роз'ясненні відомства щодо опитування школярів на тему "Медіаграмотність, демократичні цінності та громадська активність школярів", яке викликало резонанс у суспільстві.

У Міністерстві освіти наголошують, що скорочення кількості листів до управлінь освіти та навчальних закладів відбуватиметься в рамках проекту "Діти та папери: як досягти балансу в школі?", який спрямований на системну дебюрократизацію освітнього процесу.

Зокрема, після підбиття підсумків проекту, планується повністю змінити логіку спілкування між місцевими департаментами та МОН, що дасть змогу значно зменшити паперообіг в системі освіти.

Коментуючи ситуацію з скандальним опитуванням школярів, міністр освіти і науки зазначила, що посадовець МОН, не розібравшись в деталях, продублював лист, що МОН розсилало ще минулого року.

"Це реальна проблема, враховуючи, що це вже третій технічний прорахунок за останні півтора місяці. Вже очевидно, що це питання треба вирішувати на іншому - системному рівні. Не лише в школі, а й у міністерстві забагато паперів. Увага розпилюється, а якість роботи падає. Зараз ми працюємо над дебюрократизацією у сфері освіти - будемо повністю змінювати логіку спілкування з місцевими органами влади, школами тощо. Це точно піде на користь усім", - зазначила Лілія Гриневич.

Як відомо, зараз триває другий етап проекту "Діти та папери: як досягти балансу в школі?", після його завершення МОН планує узагальнити його результати та запропонувати зміни, що мають дебюрократизувати освітній процес.

Більше про ініціативу

Освіта.ua
14.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ivan Filin
Наприклад у нас в школі є звіт на прикінці року, про те, як я потратив свої кошти (зарплатню) яку отримав за завідування кабінетом.
Оксана
Для Ivan Filin: Напишіть чесно: два пиріжки і 100 г барбарисок )
Коментувати
Ivan Filin
У нас зараз дійшло до того, що ми здаємо педагогу-організатору звіт про те що ми провели виховну годину на тему шкідливого впливу алкоголю та тютюнопаління на організм дитини. Тобто, є запис у класному жарналі на сторінці класного керівника, та ще треба звіт принести, також на папері. :-)
Ivan Filin
Я не вірю. МОНу цього не дадуть рай, обл, міск виконком, відділ освіти по місцях, бо вони самі працювати не хотять, а все скидують на рядового вчителя. Може вони ще знищать обхід, та звітування "мікрорайону", чи міністр освіти про це не чула?
Педагог
А чому тільки у школах?!! У ВНЗ звіт звітом поганяє!!! За папірцями немає часу студентів учити!
Михайло Чиж
А першим звітом від школи, після підписання відповідного наказу про скорочення паперообігу, буде звіт про кількість документів, які подала школа в електронному вигляді замість паперового.
нет конкурсам в школе
Для Михайло Чиж: із підтвердженням у паперовому варіанті))))
Ірина
Браво!!!
Коментувати
Не обнадіюйте людей!
Не обіцяйте стільки, а виконуйте. Вашими обіцянками вже всі ситі!
Олег
Гладко было на бумаге да забыли про овраги. Обіцяють як завжди. Вже чули таке в часи Яценюка, астало ще гірше
Сергей Лимонов
С волнением не уснешь. Утро раннее. Мечтой встречаю рассвет ранний: "О, хотя бы еще одно заседание относительно искоренения всех заседаний!" МАЯКОВСЬКИЙ
Віталій
йпрст, так уже ж розвантажили, а хіба ні? Чи знову посадовець МОН продублював минулорічний лист?
Наталія
На жаль, за паперами (планами, звітами тощо) вчителі не бачать учнів. А було б добре, якби педагоги дорогоцінний час, який витрачається на папери, використали на роботу з дітьми.
Педагог
Просимо нагадати школам про реєстрацію на участь у грі "Геліантус" та нагадати логіни та паролі! У файлі, що додається містяться логіни та паролі шкіл для реєстрації. Увага! Нагадування! VII Міжнародна природознавча гра “Геліантус” відбудеться 15 грудня 2016 РОКУ Реєстрація та плата оргвнеску до 25 листопада 2016 року. Розмір оргвнеску за участь у грі становить: до 200 учасників зі школи/об’єднання – 16,50 грн. з одного учасника 201-400 учасників зі школи/об’єднання – 16,00 грн. з одного учасника понад 400 учасників зі школи/об’єднання – 15,50 грн. з одного учасника реєстрація на сайті гри http://helianthus.com.ua/
Кузьміч
Для Педагог: Нагадуємо, що відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика (наказ МОН України від 13.03. 2008 р., №168) з 9 по 20 листопада 2016 року у професійно-технічних навчальних закладах щорічно проводиться перший етап вказаного Міжнародного конкурсу. Просимо забезпечити проведення в навчальних закладах першого етапу конкурсу.
Надежда Стогова
Про Кришталеву сову та Кенгуру забули.....А потім і Лелека з Грінвичем та декілька Колосків....
Коментувати
Педагог
У зв’язку із зміною структури Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації та перерозподілом посадових обов’язків між працівниками прошу інформацію щодо влаштування до загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів дітей та учнів з числа внутрішньо переміщених осіб з території Луганської та Донецької областей направляти щопонеділка до 12-00 годин заступнику начальника відділу дошкільної, загальної середньої, позашкільної та корекційної освіти Кононенко О.Є. на електронну адресу: O.Kononenko@dniokh.gov.ua за формою
Педагог
Відповідно до листа Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України від 24.10.2016 № 2/2-14-2233-16 «Про сприяння щодо опитування дітей» Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації повідомляє, що у жовтні-грудні 2016 року українським центром вивчення громадської думки «Соціоінформ» планується проведення соціологічного опитування учнів 7-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України за темою «Медіаграмотність, демократичні цінності та громадянська активність школярів». Дослідження проводитиметься на умовах повної анонімності та добровільності. Пропонуємо сприяти вищезазначеному заходу.
Вася
Колись, коли мене тільки но призначили завучем, після першої наради при міськВО я був шокований кількістю паперів "до виконання". Запитав поради у досвідченого ЗАВУЧА. І от що він мені порадив. Розложив всі папери на три купки: велику , меншу і найменшу. Щодо "великої" сказав - "Це можеш викинуnи одразу , не читаючи", щодо "меншої" - "Цю відложи і почекай поки не прийде нагадування про необхідність виконання", а от "найменшу" - "Ось оце дійсно потрібно виконати!" По сьогоднішній день користуюсь цією методикою.
ось такі нами керують
Для Вася: Cтара казочка ... А відділу освіти треба поставити питання про вашу відповідність займаній посаді. Бідні вчителі при такому Васі - завучу ...
Українська вчителька
Для ось такі нами керують: Ви будете здивовані, але "Вася" правий! Схожим правилом користується кожний НОРМАЛЬНИЙ директор! А той, що "забив" на дітей, на уроки, на колег-спішить "під козирьок" виконувати те, що надсилають з райво, перетворився на маріонетку! Це нормально??????????????????????
ось такі нами керують
Для Українська вчителька: Гнать таких НОРМАЛЬНЫХ директоров вместе с такими как вы учительницами поганой метлой. И вы ещё имеете совесть позиционировать себя " украинской" учительницей ??? Чему вы учите детей? Митинговать, как это делаете вы в кожном посте ?
Коментувати
Іван Миколайович
Нічого не змінеться. Скоротять одні папери, а придумають інші. Дежавю!
Ольга
Депутати підняли собі зарплати. Щоб уникнути обговорення. Як піддослідних тварин взяли вчителів. Спочатку говорили про зарплати, корупції, тепер про папери. Але це тільки пусті балачки. Дістали в школі і папери і батьки. Ця паперова робота є нікому не потрібна. Батьки позиціонують вчителів, яким завжди щось треба : миючі, стільці, парти, дошки, папір і т.д. А ніхто не знає чому? Бо в країні є 450 діток, які бавляться, б’ються, наживаються, і тільки не працюють для народу. Зарплати мають високі, а паперів ніяких не заповнюють. Вони папери тільки тримають. Шановні вчителі! Ви будете бідні доти, доки не вийдете і не захистить себе самі.
Олекса Позняк
Чувствую скоро потребуют из районо отчёт о уменьшении отчётов
Vlad
Для Олекса Позняк: Ви не помиляєтесь. Це вже було в році 1985 або 86. Тоді також Міністерство захотіло зменшити кількість паперів. У відповідь районний відділ освіти сказав - "Єсть!" І вчителів примусили писати плани, як подолати бюрократію у своїй роботі. В ті часи комп`ютерів не було, все від руки і не на одну сторінку.
Коментувати
дістало
як же все це дістало!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!чому ми мовчимо???? недавно приїжджали із облдепартаменту (Сумська область) перевіряти роботу шкіл. Сидів шановний пан перевіряючий та просив директора та завуча подавати різну документацію, починаючи з перспективного плану роботи закладу (є ще купа різних планів) та закінчуючи каталогами навчального матеріалу кабінету. Слухайте, коли вчити дітей?????????
Дайте дихати вільно
Допоки будуть райвно, міськво, методкабінети, то тих пір будуть нікому не потрібні папери. Цк відомо ЛЮБОМУ вчителю, тільки в МІНІСТЕРСТВІ ПРО ЦЕ НЕ ЗНАЮТЬ,
Олекса Позняк
Для Дайте дихати вільно: правда
TinaT
Міськво та методкабінети самі заручники паперової тяганини! Для чого їм вимагати якусь звітність? Її зазвичай вимага саме Міністерство, то, може, паперотворчість треба припинити спочатку у МОН.... А різні листи про конкурси, святкування річниць - йдуть з МОН! Спочатку подивіться на преамбулу документа, що надходить до школи із відділу освіти - усі вони з посиланням на документу МОН!!!
Педагог
Для Дайте дихати вільно: Ви, шановний пане, говорите неправду! Не методкабінети придумують звітності, вони так само від цього потерпають. Для цього існують Департаменти, адміністрації, управління, МОН.
Коментувати
Василий Шмындрук
В нашому кефірному навчальному закладі вимагають писати щомісячні звіти про роботу кабінету і робити записи в журнали взаємовідвідування уроків колег. І це ще не весь маразм, що продукується із різних джерел.