Треба вчити дітей тому, що не зможе зробити робот, - Хобзей

STREAM освіта може допомогти науці й мистецтву стати невід’ємною частиною розвитку дитини

Треба вчити дітей тому, що не зможе зробити робот, - Хобзей

Не тільки наука, а й мистецтво має стати невід’ємною частиною розвитку талантів у дітей, і в цьому може допомогти впровадження STREAM освіти. Про це, під час круглого столу «STREAM освіта в Україні: проблеми рівного доступу», зазначив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

За його словами, креативність і творчість є дуже важливими для розвитку сучасної дитини.

«Зараз ми повинні скеровувати свої сили у навчанні дітей на ті речі, що не зможе зробити робот. Талант, технології, толерантність – це є ключ до ХХІ століття», - сказав Хобзей.

Як відомо, STREAM (Science, Technology, Reading+WRiting Engineering, Arts, and Mathematics) освіта передбачає поєднання наук у школі, а також роботу над їх практичною спрямованістю. Посилаючись на тести PISA та приклади Фінляндії, прибічники STREAM освіти вважають, що якщо молода людина вже після навчання в школі буде володіти актуальним запасом практичних знань з урахуванням всіх сучасних в комп'ютерних технологій та навичками пошуку інформації, то можна очікувати, що вона принесе користь не тільки самій собі, а й державі.

Освіта.ua
11.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
стесняюсь спросить.
Надо учить детей размножаться? (комментарий короток, вот ведь - не дают,----, развернуться таланту) Добавлю. Всё остальное робот делает или сделает (для тех, кто не в теме)
гоша
Не правы. Закрепление знаний, это своего рода "роботизация". "Посеешь привычку, пожнешь характер" - мудрость простая и древняя. Нет системы знаний, любви к книге-учебнику, так как меняем учебники, переставляем ТЕМЫ - зачем? Чтоб дать "поумничать" автору нового учебника, нахваливаем автора нового заранее, а детям, стиль речи и последовательность изложения темы не доступна. Учительские "наполеоны" кричат "одобрямс", их крики стихают- когда появляется новый учебник и затем все повторяется. Вывод мой: страна бедна умными учителями, честными, много "выскочек".
Допитлива
ДОПИТЛИВА По -перше, креативність і творчість - слова - синоніми, різниця хіба що в тому, уживати іншомовне креативний стало дуже модним... А так -це все, як колись казали, масло масляне... Якісь ми дивні українці: то спершу репетуємо про неймовірне велике засилля іншомовних слів, а тут витіснили зрозуміле для багатьох - творчий От і "зберігаємо" свою мову
Учитель
Технічне забезпечення, меблі, тепло і світло у школи, а вчителі є !!! І буде все, що хочете. (Хотілося б ще голим і голодним не ходити, купити книжку, відвідати театр, влітку відпочити, оздоровитися, поїхати за кордон...- Ач чого захотіла!)
Матвій
Так, треба вчити дітей любити ближнього, поважати права людини, націлювати дитину на духовне самовдосконалення. Діти дуже чутливі до добра і зла, треба використати це: показати,як вдосконалюватися, де шукати зразки, що насправді є прекрасним. Тільки спражня система цінностей проросте в дитині творчістю, цілеспрямованістю, бажанням змінити світ накраще. Плекайте душі ваших учнів. Хай допоможе вам Господь.
Оксана
Для Матвій: Дуууже цікаво, ДЕ шукати зразки?! На яких прикладах формувати "спражню систему цінностей "?! Ви з іншої планети?
Мрійниця
Для Оксани: Ну як де - у Верховній Раді, там суцільні зразки всіх людських чеснот.
Коментувати
Олекса Позняк
Гуртків немає, факультативів немає, програма така що задач розвязувати немає часу - галопом по європам. У класі 35 учнів -зворотний звязок лише через самостійні -контрольні -опитувати ніколи. А Хобзей про креативність...
Дайте шанс
Для Олекса Позняк: Не відбирайте у людини мрію
Оксана
Не відбирайте у людини зарплату
Олекса Позняк
Для Дайте шанс: Таке враження що їх присилають нам з Марса. Або за колоною з Добкіним на пару щось ковтають
Коментувати