У парламенті обговорили орієнтири української молоді

У ході слухань було наголошено, що сучасне юнацтво відрізняється від молоді, яка була 10-20 років тому

У парламенті обговорили орієнтири української молоді

2 листопада у Верховній Раді відбулись парламентські слухання на тему: «Ціннісні орієнтації сучасної української молоді».

За інформацією прес-служби апарату Верховної Ради, учасники слухань зазначили, що Україна знаходиться на шляху реформ, впровадження яких займе не один рік, тому те, що започаткували зараз, потрібно буде реалізовувати протягом ще багатьох років. Молодь є енергійною, рушійною силою, що займає важливе місце в розвитку суспільства. Українська молодь налаштована на реформаторські зміни в країні і вже сьогодні долучається до їх реалізації.

Також у ході слухань було наголошено, що в інтегрованому світі сучасне юнацтво істотно відрізняється у своїх уподобаннях та інтересах від молоді, яка була 10-20 років тому. Це нове покоління, яке зростало при прогресі в електроніці і техніці та нових економічних, соціальних та політичних умовах.

Унаслідок суспільних перетворень і викликів, що стоять перед нашою державою, суттєво підвищилася значимість для молоді таких життєвих цінностей як: державна незалежність України, демократичний розвиток країни, свобода слова, демократичний контроль рішень влади, національно-культурне відродження, участь у політичному житті.

Виступаючі звернули також увагу на те, що для молодого покоління питання гордості за країну є природнім: молодь не відокремлює себе від незалежної України, вона є її частиною. Українська молодь стала повноправною частиною міжнародного молодіжного співтовариства, активно інтегрується в глобальні економічні, політичні і гуманітарні процеси.

На думку учасників, пріоритетними сферами молодіжного життя, що потребують уваги з боку держави, є зайнятість молоді, забезпечення її житлом, підтримка талановитої молоді, популяризація здорового та безпечного способу життя. Формування системи ціннісних орієнтацій молоді має отримати більш практико-орієнтований характер на основі урізноманітнення форм роботи з молоддю щодо виховання самостійної, відповідальної особистості за власне життя та життя країни, активного члена громадянського суспільства.

Одним із головних завдань молодіжної політики в умовах гібридної війни Російської Федерації проти України має стати формування у молодого покоління українських національних суспільно-державницьких цінностей, як ідеологічних засад української громадянської ідентичності. Це стане фундаментом консолідації українського суспільства в межах держави, так і світового українства, сприятиме сталому розвитку держави, що є особливо важливим в умовах захисту територіальної цілісності України від російсько-терористичної агресії.

Зазначалося також, що формування громадянської ідентичності української молоді має бути невід’ємною складовою державотворчих процесів та розвитку суспільства. Важливим завданням є поглиблення інтеграції сучасної концепції виховання молоді в державну економічну, екологічну політику, політику зайнятості, культурну політику.

Учасники слухань також обговорили низку рекомендацій органам державної влади. Зокрема, президенту України запропоновано розглянути доцільність відновлення діяльності Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові України. Верховній Раді рекомендовано прискорити розгляд та прийняття проекту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень молодіжної політики та утворення молодіжних центрів, а також закону про державний фонд гуманітарного розвитку України.

Освіта.ua
03.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Українська вчителька
Після читання статті у мене таке відчуття, що якби вона була написана 20 років тому, то й тоді б була актуальною! Це що, якійсь унітекст? Відкрили вони, бач, Америку, що молодь сучасна відрізняється від тої, що була 20р. тому! А таке завжди було, є і буде! Чи, ви хочете сказати, що молодь 80-х років не відрізнялася від молоді 60-х? Маразм якийсь!
Чергова «національна рада»
Після офшорних історій і веселих декларацій депутатів у молоді буде швидко «формуватися система ціннісних орієнтацій».
Олена
"...доцільність відновлення діяльності Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові України" - це що, ще одна додаткова структура, невже в нас мало бюрократів в країні?