Місцева влада відповідальна за позашкільну освіту, - МОН

У МОН зазначають, що кожна дитина має отримати умови для розвитку її творчих здібностей

Місцева влада відповідальна за позашкільну освіту, - МОН

Після фінансової децентралізації місцева влада несе повну фінансову відповідальність за забезпечення прав українських дітей на отримання позашкільної освіти. Про це заявила Лілія Гриневич під час свого виступу на Форумі педагогічних працівників позашкільної освіти – повідомляє прес-служба МОН.

Міністр зазначила, що потрібно в повний голос говорити про зобов’язання місцевої влади стосовно позашкільної освіти, щоб батьки дітей знали про свої права та про те, що вони можуть вимагати від місцевої влади.

 «Я ще можу зрозуміти ситуацію, коли приймають рішення, наприклад, об’єднати два заклади у зв’язку зі зменшенням кількості дітей, але я не можу змиритись з ситуацією, коли ліквідується центр дитячої творчості і для дітей просто нічого не залишається. Так місцева влада фактично заперечує Конституцію України, тому що стаття 53 гарантує доступ не тільки до середньої, вищої та професійної освіти, а й до позашкільної також», – наголосила Лілія Гриневич.

Не менш важливим є питання підготовки кадрів для позашкільної освіти. Міністр освіти і науки України підкреслила, що в новій Концепції педагогічної освіти потрібно обов’язково прописати професійний стандарт для позашкільників.

Стаття 14 проекту Закону України «Про освіту», який пройшов перше читання у Верховній Раді України, передбачає механізми захисту та підтримки позашкільної освіти. Зокрема, в законі додано поняття «неформальна освіта», що дає можливість офіційно враховувати та визнавати компетентності, набуті за програмами позашкільної освіти.

Освіта.ua
02.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лариса
Місцева влада повинна виконувати ст 53 конституції, а держава - ні. НЕ БУДЕ позашкільної освіти з такими законами.
Іванна
Читаючи такі статейки згадую Дон Кіхота , який боровся з вітряними млинами. Ось так і у нас - руками махають, вітер здіймають, а корабель стоїть на місці. Чи , навіть, поступово йде на дно.
N
Потеряв голову, по волосам не плачут..............................................................................