МОН перевірить усі методичні посібники для шкіл

Відомством будуть переглянуті усі посібники, що сьогодні мають грифи Міносвіти

МОН перевірить усі методичні посібники для шкіл

Міністерство освіти і науки найближчим часом має намір переглянути навчально-методичні посібники, що були надруковані за останні п`ять років. Про це повідомила міністр освіти Лілія Гриневич, коментуючи ситуацію зі скандальною програмою для шкіл "Сімейні цінності".

За її словами, будуть переглянуті усі посібники, що сьогодні мають грифи Міністерства освіти.

Окрім цього, відомством буде створена робоча група для опрацювання нового Положення про надання грифів МОН.

"На жаль, МОН не в змозі перечитати всі підручники та посібники, саме тому існують відповідні комісії, які схвалюють програми та навчально-методичні матеріали до них", - зазначила Гриневич.

Вона наголосила, що обов`язково буде переглянуто склад усіх комісій, які працюють при Науково-методичній раді з питань освіти.

Міністр також висловила переконання у необхідності підвищення персональної відповідальності експертів та рецензентів, які дають позитивні висновки до навчальних програм, факультативних курсів та навчально-методичної літератури.

Освіта.ua
01.11.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ivan Filin
У нас є ще одна проблема, так це те, що у нас є багато методистів-неадекватів, як в ДонІППО. Цого року методични рекомендації перевершили самі себе. Такого ще не було. Методисти не вказали з якої ми програми працюємо, за якими підручниками та інш.
123
Для Ivan Filin: Зверніть увагу на дату публікації цих методичних рекомендацій. Справа у тому, що багато обласних управлінь освіти вимагали від ІППО надати методичні рекомендації до середини червня, не чекаючи міністерських, на яких вони повинні б грунтуватись. Міністерські з’явились у середині серпня (Лист МОН України від 17.08.2016 № 1/9-437 «Щодо методичних рекомендацій про викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах»). Тому ваш ДонІППО і не міг нічого конкретного написати, не знаючи, які ідеї ще придумають міністерські працівники під час обговорення реформування освіти, що йшло протягом весни-літа. Хочете переконатись - зайдіть на сайти інших ІППО, там така ж ситуація. Правильно хтось тут писав: якщо МОН хоче знайти одне з основних джерел проблем в освіті - нехай погляне у дзеркало.
Коментувати
Наталя Михайловська
Дуже цікаво! МОН має намір переглянути навчально-методичні посібники! Чиїми руками? Скільки закладено коштів на цю процедуру? Міністр освіти "висловила переконання у необхідності підвищення персональної відповідальності експертів та рецензентів", які працюють ночами БЕЗКОШТОВНО! (З власного досвіду)!
Ivan Filin
Для Наталя Михайловська: я полагаю, що кошти вже виділялися. Хтось вже отримав гроші за приняття усіх цих підручників та методичок. Так що про це не треба турбуватися. Як що я не буду проводити урок, а мені цю годину проплатили, чому МОН ще повинен мені сплачувати за те що я не зробив а гроші отримав? Я так меркую.
Коментувати
аня
оо мені подобається завдання дуже цікаво!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!