МОН працюватиме з українцями за кордоном

Україна підтримуватиме зв’язок українських емігрантів з батьківщиною через освіту

МОН працюватиме з українцями за кордоном

Міністерство освіти розвиватиме українську мову не лише в середині держави, а й за кордоном. Про це під час виступу на форумі, присвяченому розвитку суспільного життя новітніх українських мігрантів в Європі, що відбувся у Португалії, сказала український міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Як повідомляє прес-служба МОН, міністр освіти зазначила, що відомство готове йти на зустріч українським громадам за кордоном та допомагати їм.

“Нам потрібно з’ясувати декілька нормативних термінів, які ми маємо закласти в законопроект “Про освіту” для того, щоб чітко було зрозуміло, що українські громади за кордоном можуть очікувати від України у сфері освіти. Закон “Про освіту” - це на десятиліття, і разом ми зможемо закласти в нього потрібні українським громадам механізми”, - підкреслила Гриневич.

“Треба розуміти, що в особливо кризові для України часи — в 2014 році —  коли на рахунку українського казначейства залишалося всього лиш 180 тис гривень, було прийнято 65 постанову, яка не дає нам відкрити жодної нової програми, жодної нової позиції витрат в бюджеті. Однак, ми можемо і повинні розвивати наші стосунки в рамках вже існуючих програм. Наприклад, у міністерства культури є програма , яка дає можливість друкувати українські книги для закордонного українства. З міністром культури ми домовились про те, що найближчий друк книжок по цій програмі ми повинні зорієнтувати на друк підручників для вивчення української мови як іноземної”, - зазначила міністр.

Вона наголосила, що ефективність будь-яких заходів з боку України в цьому питанні буде напряму залежати від готовності українських закордонних громад до співпраці і спільного вирішення викликів, які ставить сьогодення.

“Українська школа потребує зважених змін і модернізації. Сучасне життя, технології та глобалізаційні процеси надають учителеві та учням нові можливості, проте диктують і нові вимоги, ставлять перед новими викликами. Школа, і саме українська школа за кордоном, має продовжувати плекати українську ідентичність, зміцнювати підвалини майбутнього процвітання”, - додала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
24.10.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Местный
Отстаньте вы уже... за границу сбежали не для того, чтобы и тут нас нашли.