Зараз вчитель "недооцінений державою", - Гриневич

За словами міністра, бачення статусу вчителя запропоновано у проекті закону "Про освіту"

Зараз вчитель "недооцінений державою", - Гриневич

Зараз вчитель "недооцінений державою", тому уряд ухвалив рішення підняти оплату праці педагогічних працівників на 2 розряди в єдиній тарифній сітці. На цьому наголосила міністр освіти і науки у зверненні до освітян з приводу Дня працівників освіти.

"Сьогодні ви - на передовій боротьби за українську незалежність. На вас покладено дуже важке завдання - підготувати наших дітей і молодь до майбутнього. Яким буде це майбутнє? Про нього відомо лише одне - воно буде дуже відрізнятися від сьогоднішнього дня. Тому важливо дати дітям не лише знання, а підготувати їх до сміливого вирішення проблем, до того, як критично переосмислювати величезний потік інформації у сучасному інформаційному суспільстві», - зазначила Лілія Гриневич.

Вона додала, що зараз вчитель "недооцінений державою", тому Уряд підняв оплату праці педагогічних працівників на 2 розряди в єдиній тарифній сітці. Вже з наступного року зарплата вчителя має зрости на третину.

Цього, за словами Міністра освіти і науки, не достатньо, тому реальне бачення соціального статусу вчителя запропоновано у проекті Закону "Про освіту".

"Шановні колеги! Зичу вам міцного здоров’я, творчості, натхнення, в жодному разі не піддаватись професійному вигоранню, а у душі мати невичерпне джерело любові до дітей і до професії", - привітала освітян Лілія Гриневич.

Освіта.ua
30.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
как вариант-Позняку об аттестации
(от03.10.2016 в 18:40)исходя из практики жизни,а практика есть мерилом всего,ТАКИХ людей переаттестовывают на достойном ИХ уровне.ЭТОТ человек имел высшую категорию, но в методисты не стремился,поскольку работал для души,а не для корочки,а денег всё равно от "методиста" практически на сотню больше.ЭТУ сотню человек дорабатывал руками.Мне тоже приходилось, но лишь своих админов,перенаправлять на другой день,или друой урок,по причине "а там будет интереснее",или"я не особо сегодня порадуюсь Вашему присутствию".Но для того,чтобы подобное высказывать,необходимо что-то иметь за душой.Это да,поскольку это есть та внутрення сила,которая появляется в результате определённых дественных успехов.Как этого достичь среднестатистическому человеку я не знаю.Но то,что те не очень развитые молодые учителя сумеют-в этом моя полнейшая уверенность,поскольку дети после 90х образованы для воны ЗА себя.ЭТИ и поднимутся,и откажутся,если не в доле тех 30%от сборов класса и дополнительной проплатеОТ РОДИТЕЛЕЙ
как вариант-Позняку об аттестации
для воЙны ЗА себя
Коментувати
Накипелов
Для порівняння. В сусідній Польщі, держава забезпечує вчителів (при середній зарплаті в 17 тис. грн.) всіма необхідними засобами, в тому числі ручками і олівцями, вже не кажучи про принтери та витратні матеріали (папір, фарба). А в Україні, якщо вчитель просить заправити принтер, то адміністрація починає "їбати мозги", мовляв, "ви ж зарплату отримуєте, то заправляйте за власний кошт, а не подобається ідіть працювати до часника...". Тільки проблема в тому, що ми прості вчителі, а не вампіри. А вампіри в адміністрації сидять, і на торбах вся та адміністрація тримається.
Накипелов
Хоча в нашій школі, адміністрація завжди йде на зустріч учителю, відриваючи від серця останні копійки. Але таких керівників одиниці на всю Україну.
Коментувати
!!!
Ліля - перший міністр, який реально хоч щось намагається зробити. Видно, що добре знає шкільні проблеми. Верх лицемірства не визнати цього. Як же мені хочеться вірити, що їй стане сили і мудрості витягти цього старого риплячого воза на рівну дорогу. Ми не вічні. І як би банально це не звучало, головне - який слід залишимо позаду себе. У мене дуже подібна біографія (звичайно, до певного етапу) і, можливо тому, я її щиро підтримую!
Роман
Для !!!: Правда.
Коментувати
Валя
Вчителю колись в майбутньому піднімуть зарплату до 6400 з урахуванням всіх доплат - на більше грошей немає!!!! А суддям в щомісячно 110 тисяч - ЗВІДКИ ТАКІ ЦИФРИ??? ЗВІДКИ ГРОШІ??? ЗА ЯКІ ТАКІ ЗАСЛУГИ???
НІКА
Не вірю, не вірю, не вірю новому міністру. Проклинаю усіх чиновників, від котрих залежить зарплата освітян. Уже скоро не буде за що їсти, а вони там лиш триндять.
Анна
Для НІКА: А Ви ще маєте за що їсти? А картопля, вирощена на своєму городі. Купите олії (якось мусите ті копійки віддати) і пожарите картоплю. А ще є варена в мундирах, деруни, пюре без масла! Крупа пшенична недорога. А ще помідорчики цього року недорогі. А м’ясо чи риба - подивіться на базарі чи в супермаркеті. А ще насолодіться запахом курки гриль! І старайтеся не 3 рази в день їсти, а 2 рази. Ви ж учитель! Повинні розуміти що в державі проблеми. Те що слабкість від недоїдання - байдуже! Працювати треба з оптимізмом! Життя прекрасне!
Арсен
Для Анна: І не просто працювати, а носити до щколи свій комп’ютер і мобільний інтернет і застосовувати хмарні технології! Бо ви ж учитель - агент змін!!! Та й Білла Гейтса треба підтримати. А їсти......ну то зайве! Без цього можна прожити, а от без хмарних технологій......, боронь Боже!!!
Марта
Для НІКА: ПРОКЛиНАТИ ,це вже за межею.ЦЕ ГРІХ !!!!
Коментувати
unforgiven
Зарплата учителя повинна бути прив’язана до курсу долара США... А такі "науковці", як Гриневич, в перший рік роботи повинні отримувати мінімальну зарплату (а не 20 тис. грн.), яка буде поступово підвищуватися (на 100-200 грн. щороку, але не більше, ніж на третину) в залежності від якості роботи і заслуг перед державою... Аналогічне рішення стосується народних депутатів, суддів, прокурорів та інших грабіжників державного бюджету.
Игорь
Як швидко модератори видаляють актуальні коментарі! напишу хоч сто тисяч разів - Гриневич - геть із освіти!!! НЕТЯМУЩА ЖІНКА, ЯКА ДО ТОГО Ж ПРОСТО ПЛЕКАЄ НЕНАВИСТЬ І ВОРОЖНЕЧУ СВОЇМИ БЕЗГЛУЗДИМИ УКРАЇНОНОФІЛЬСКИМИ НАКАЗАМИ, НЕ МОЖЕ КЕРУВАТИ Й ВИРІШУВАТИ ДОЛІ МІЛЬЙОНІВ НОРМАЛЬНИХ ГРОМАДЯН, ЯКІ ЧИ БЕЗПОСЕРЕДНЬО, ЧИ ОПОСЕРЕДКОВАНО НАЛЕЖАТЬ ДО ЦІЄЇ СИСТЕМИ!
людина
Для Игорь: Не міністер плекає Вашу ненависть: вона вже давно приспана у Вашій душі, а намагання мислячих українців повернути здоровий глузд у цю сплюндровану "великими патріотами" країну дещо будуражить Вошу сонну красуню-ненависть( а може, й комплекс неповноцінності). Беріть приклад з росіян, які свої російськофільські погляди возвеличили до рангу найвищого прояву героїзму.
Коментувати
Декілька слів
КОНТРАКТИ - ЦЕ ДОРОГА ДО КОРУПЦІЇ!!!!! ЯКІСТЬ ОСВІТИ ПОНИЗИТЬСЯ З ДУЖЕ ВЕЛИКИМИ ТЕМПАМИ. РАЙОНИ ВЖЕ НА ДАНИЙ ЧАС РАЗОМ З АДМІНІСТРАЦІЯМИ КРУТЯТЬ ГОДИНАМИ. І ДЛЯ НИХ РІВЕНЬ РОБОТИ УЧИТЕЛЯ НЕ МАЄ ЖОДНОГО ЗНАЧЕННЯ. ДУЖЕ ВЕЛИКЕ ПРОХАННЯ ДО МОНУ. ЯКЩО ДІЙСНО ХТОСЬ І КОЛИСЬ НАДУМАЄ ВКЛАДАТИ КОНТРАКТИ, ТО ЗРОБІТЬ ТРЬОХ РІЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ У ДЕКІЛЬКОХ РАЙОНАХ, 2-3 ОБЛАСТЕЙ. КОНТРАКТИ ЦЕ РІЧ НЕПОГАНА, АЛЕ ЗНАЧЮЧИ МЕНТАЛІТЕТ КЕРІВНИКІВ, 100% ВОНО ЗВЕДЕТЬСЯ ДО ГІРШОЇ КОРУПЦІЇ НІЖ ТЕПЕР. 3, ЧИ 5 РІЧНІ КОНТРАКТИ МОЖУТЬ УКЛАДАТИ З СУМІСНИКАМИ, ДИРЕКТОРАМИ, НАЧАЛЬНИКАМИ РАЙОНО І НЕ БІЛЬШЕ. НАШЕ СУСПІЛЬСТВО ЩЕ ДО ТАКИХ ЗМІН НЕГОТОВЕ.
Олекса Позняк
Для Декілька слів: Контракти це непогана річ для приватної школи в якій я працюю.Хазяїну наплювать чи ти йому родич, які в тебе політичні погляди чи посміхаєшся йому чи ні якщо ти даєш результат.Державну школу контракт знищить, бо там усе навпаки
Коментувати
Игорь
Когда Гриневич с позором покинет МОН (а до этого осталось не так много времени), на нее заведут больше уголовных дел, чем на табачника, который просто святоша по сравнению с нынешним руководством МОН! ГРИНЕВИЧ ГЕТЬ ІЗ ОСВІТИ!!
Голосzнарода
Треба всіх вчителів перевести на контракти, тоді вони почнуть ефективніше працювати.
труд
Для Голосzнарода: Для недорозвинутих пояснюю: якщо вчителя перевести на контракт таких як ти збільшиться в геометричній прогресії. Початкова освіта 4 р., а як керувати класом, планувати навчання згідно програми. Баране тупий, ми працюємо з дітьми, а не трускавки в Польщі збираємо.
Коментувати
Владимир Белый
Озвучення 8-10 тисяч грн. як рівня посадового окладу вчителя-початківця (не плутати із сукупною зарплатою) більш ніж варто широко підтримати, бо у київському метро повно рекламних запрошень на посади водія та кухара із зарплатою, що починається з 6 - 8 тисяч.
проблема в том, что ещё в 90е,
Для Владимир Белый: когда преподаватели институтов уходили в другое дело (на базар торговать, ремонтировать аппаратуру,проводить тренинги(лапшу людям вешать))по причине:"А что это Вы там намалевали на доске(на паре, к примеру,у психологов)" и повальной невыплаты заработанного, зарплата экскаваторщика (из объявления) была В РАЗЫ выше зарплаты обычного учителя и преподавателя ВУЗа.То бишь данная ситуация имеет место на протяжении,скоро.трёх десятков лет.И министрам,всем,следовало начинать с ЭТОГО,и с того,чтобы УБРАТЬ баллы аттестата и баллы за подкурсы при приёме в ВУЗ.В этом случае учитель/преподаватель(без поборов)имел бы ВЕС в обществе,а ученики имели бы мотивацию к обучению.НА сегодня баллы аттестатов НЕ убраны,оскольку это П Р О П Л А Т Ы родителей в так званые"благотворительные" фонды(не будет баллов аттестатов при поступлении-родители НЕ станут открывать кошельки,дирекорам необходимо станет искать способы получения финансирования от завоно,
продолу
что есть для них определённым напрягом-для подумать).Не будет баллов за подкурсы-ректоры вынуждены будут искать дополнительное финансирование для своих людей,поскольку подкурсы это не только(по разговорам)дополнительные левые проплаты, но и официальные деньги и официальная занятость активной части преподавателей. Как вывод-НЕ озвучивать следует предполагаемые зарплаты, а П Л А Т И Т Ь их.Именно С Д Е Л А Т Ь это и есть забота любого министра. А всё остальное-в процессе работы.А как это будет делать министр-это его/её забота.Человек соглашавшийся на работу ЗНАЛ(а) на что подписывается-это к словам о том,что министру трудно,министр сам(а)...Учителям вообще невыносимо.А детям от таких учителей можно лишь представить как.
Коментувати
ТАРАС
УЧІТЬ ДІТЕЙ, А НЕ БЛА-БЛА-БЛА, ДУЖЕ БІДНІ. ДОСИТЬ ГОВОРИТИ В КОРИДОРІ ПЕРЕД УРОКАМИ, ЩОБ ДИРЕКТОР НЕ ПОБАЧИВ!
Для ТАРАС
Для ТАРАС: За таку зарплату Сам учи. Послуги няньки дорожче коштують,чим зарплата педагог (20-25 гр година)
Коментувати
123
Бажаю нашому уряду брати приклад з угорського у справі поціновування і шанування вчителя: читайте http://goloskarpat.info/society/57ee63cae8998/?utm_content=03143 (Для довідки: 180000 форинтів - приблизно 17000 грн., для перевірки - http://minfin.com.ua/currency/converter/huf-uah/)
Вчитель
Офіційне "СВЯТО НИЩЕБРОДІВ." . І це реальність .
Александр
Як умру, то поховайте мене біля школи На педрадах не картайте вже більше ніколи. На могилі положіте які-небуть квіти Й не забудьте в руки вкласти план самоосвіти. Щоб усе було зі мною зошити, програми, посібники, канцприладдя і тематичні плани. А профспілці передайте на той світ подався Бо путівку в санаторій так і не діждався. І начальству передайте щиру мою дяку Нехай тепер вони мене поцілують в с..ку
досить знущатися!
Вчитель недооцінений державою стільки ж років скільки самій державі(25), а не лише сьогодні. Відчувається якась дивна цілеспрямованність у цьому факті.. Ніколи українського вчителя не можна було віднести до середнього класу за соціальним стастусом...тому і доплачують три копійки за непрестижність професії ... За престижність доплачувати безглуздо...Нагадує "Міністерство Правди" з "1984" Оруелла. правда це брехня, престижність- непрестижність, збільшимо зарплату на 30% після того як знизили на 200% (до 2013 року), коммунальні -в рази..Вже починати радіти??? За місяць опалювальний сезон почнеться...Ціни на продукти відпустили з 1 жовтня...а зарплату(може) через три місяці піднімуть...
ТАРАС
Для досить знущатися!: Конкретно, біднота! Коли вийдеш зі своєї профспілки, тоді говори, боягузе. А ще вчиш дітей.
Коментувати
как вариант
Для yчилка:(подниму сюда))))))) не,ну нормально.Учителей сокращать есть куда, а ЭТИХ некуда.Это получается-учитель для надзирателя. В таком случае мысль "школа для детей" глупа о совершенства.Поскольку школа для учителей,которых уволить нельзя,а учитель-для надзирателя(типа оно)
AVVA
"Шановні колеги! Зичу вам міцного здоров’я, творчості, натхнення, в жодному разі не піддаватись професійному вигоранню, а у душі мати невичерпне джерело любові до дітей і до професії" - дуже схоже на Медвєдівське " ДЕНЕГ НЕТ, НО ВЫ ДЕРЖИТЕСЬ, СЧАСТЬЯ ВАМ, ЗДОРОВЬЯ, НАСТРОЕНИЯ ХОРОШЕГО!", ЧИ НЕ ТАК?!
аминь
Для AVVA: "Денег мало - не беда, плащ в заплатах - не беда. Честным (!!!) - будь всегда, учитель"...
Геннадий
Для AVVA: Такие как вы и не уснут, пока Путину с Медведевым не помолятся.))))))))))))))))
AVVA для геннадія
які " такі як ви"????????? я - вчитель з вищою категорією і заробітна плата в 27700 вже дістала. а молюсь я тільки БОГУ. не потрібно робити хибних висновків.
Коментувати
Вчителі України
Вітаємо з професійним святом нашого освітянського міністра Лілію Гриневич. Бажаємо Вам пані міністр і вашим заступникам, радникам ,обслуговуючому персоналу, щоб Ви так жили на вчительську зарплату в розмірі 2000-3000 тис гривень і щоб вам на все хватало,і комунальні послуги заплатили,і старі наряди одягали в стилі "ретро". Дякуємо Вам за наше нищебродське життя
Вчителi-нытики
Для Вчителі України: Хватит нытьем заниматься, лгать , ритворяться бедными. Откройте глаза и посмотрите как живут не работающие пенсионеры, Ветераны Труда, молодежь без работы... - "Не завидуй Лилии, пожалей нищего, убого, если ты - человек". За таких как ты наши хлопцы жизнь отдают, а их бабуси и мамы-папы без работы,денег.
Александр
Для Вчителi-нытики: Жизни отдают..........за украинские денежные мешки!!!!!!!!!!!
людина
Такую гадость может сказать человек, который не совсем понимает, как страшно ходить на работу под дулом автомата.
Коментувати
вчитель
До Дня вчителя не отримали премії вчителі 53 школи міста Дніпра. Хоча наші школи-сусіди всі отримали премію, яку видав мер міста Філатов. Отак нас "недооцінила держава"!!! Де поділися наші премії, в яку кишеню пішли?
Юля
Для вчитель: хорошо живёте, а в Запорожье учителя уже давно забыли слово "премия".
Учитель
У Нікополі також!!!
Коментувати