Гриневич просить виші підтримати реформу школи

Студенти педагогічних вишів мають розуміти, якою буде Нова українська школа

Гриневич просить виші підтримати реформу школи

Студенти, які навчатимуться на педагогічних спеціальностях впродовж наступних років, мають розуміти, якою буде Нова українська школа. На цьому, під час Форуму Асоціації ректорів педагогічних університетів, наголосила міністр   освіти і науки Лілія Гриневич.

“Без вас, шановні ректори педагогічних вищих навчальних закладів, ми не зможемо здійснити цю реформу – я це абсолютно відповідально стверджую. Вже зараз студенти, які навчатимуться на педагогічних спеціальностях впродовж наступних років, мають розуміти, якою буде Нова українська школа, у своїх навчальних програмах вони повинні мати компетентнісні методики викладання, розвивати ключові навички, що будуть їм потрібні в майбутньому”, - зазначила Гриневич.

На думку міністра, у вищих навчальних закладів є усі можливості, щоб вже зараз адаптувати навчальні програми до нових викликів часу та фахово підготувати педагогів до викладання у Новій українській школі.

“Я надзвичайно зацікавлена, щоб в межах тієї автономії, що ви вже маєте – академічної автономії - ви орієнтували свої навчальні програми на підготовку вчителів до викладання в Новій українській школі”, - додала міністр.

Вона також наголосила, що перші зміни в педагогічній освіті не можуть чекати на затвердження Концепції та нових стандартів, і МОН готове на це реагувати.

“Ми розуміємо недоліки чинної педагогічної освіти. Нам потрібно добре подумати, як зробити гнучкішим процес перепідготовки тих людей, які мають вищу освіту, щоб вони швидко могли отримувати педагогічну компоненту і йшли працювати в школу. Сьогодні є ціла плеяда людей, що готові увійти у школи, а для нас важливо, щоб люди які можуть та хочуть працювати в школах – робили це. Наприклад, це можуть бути люди з базовою інженерною освітою, які хочуть викладати і яким для цього потрібно додати лише педагогічну компоненту”, - зазначила Лілія Гриневич.

Крім того Міністр додала, що МОН готове мотивувати майбутніх вчителів через підвищення стипендій, і це вже закладено в проект бюджету на наступний рік.

Освіта.ua
25.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
NV
Кого ви просите? Тих хто беруть за вступ і чи тих кого ввіпхнули у виші, коледжі- щоб обминути ЗНО, купивши оцінки з ДПА, медалі, диплом? Де і коли вони підтримають зміни, коли влізли протизаконно. так Там є одиниці мудрих, але для них керівні посади "заказані", бо давно "схвачені" кумами-сватами-партійцями. Той хто і нині вчить за копійки,не кричить і не відстоює право на гідну освіту і це жах. Таке відчуття, що невелика к-ть дійсно людей зі знаннями, досвідом та компетенціями ніяк не може пробитись через товщу плагіаторів, списувальників, оцінкокрадіїв.
Оксана
Не чула нічого про інженерів, які мріють поринути в шкільні маразми. Зате точно знаю, що викладачі ВНЗ не підуть нізащо до школи, а коли вчителі старшої школи потрапляють випадково у рекреацію початкової, то зарікаються: щоб я, сюди, до вас - та ні за які доплати. Так що, пані Гриневич, мотивуйте, мотивуйте, а ми б посміялися, якби не хотілося від усього цього плакати.
Голосzнарода
Для Оксана: після скорочення підуть викладачі вузів в школу як миленькі, всі ж працювати хочуть.
Коментувати
Ольга
Сьогодні нам в школі роздали тексти заяв, які ми повинні підписати. В якій ми або погоджуємося з тим, щоб нам зняли доплату за "престижність" (це у нас називається зміни в умовах оплати праці) або ми погоджуємося із звільненням. Це законно?
123
Для Ольга: Відскануйте і надішліть Гриневич разом із вказанням закладу. Пані міністер пропонувала батькам дзвонити та писати на пошту, у Фейсбук у випадку виникнення скарг на вчителів. Може, вчителям теж дозволяється скаржитись?
Друзілла Галицька
Да законно. Надбавка (а не доплата) "за престижність" згідно чинної нормативно-правової бази виплачується в розмірі "до 20%" в межах затвердженого фонду оплати праці. Тобто, навіть якщо вам будуть виплачувати 1% до посадового окладу - це є виконанням постанови. В той же час ви можете з цим не погоджуватись та звільнитись з роботи і шукати "де глибше"
Коментувати
Валя
Це постійне зудіння про реформи вже розриває мозок!!!!!!!!! Сьогодні лише 25 день навчального року, а в спілкуванні з колегами лише одна теза "хронічне недосипання"...Це просто жах ! Кожного дня стоси папірців, папірців, папірців, папірців, папірців, папірців, ... Папка класного керівника, папка перспективи класу, папка самооосвіти, папка методобєднання, Журнал БЖ ......іт.д. іт.п. Кожного дня маса звітів - все "наверх"(імітація роботи начальства). Реально ні підготуватись до уроку нормально, ні щось цікаве почитати, ні подумати, та ще ж є сім"я, діти.... Як би хотілось, щоб хоч раз почули вчителя - ідіть к чорту з своїми реформами, дайте нормально працювати: УЧИТЕЛЬ-УРОК-УЧЕНЬ , оплачуйте роботу гідно - відповідно до сьогодення І РЕЗУЛЬТАТ БУДЕ ЧУДОВИЙ!!!
Оксана
Для Валя: Потрібно знати нормативно - правову базу. Яка папка перспективи класу ? Що за брєд ??? Запитуйте в адміністрації школи, якими документами підтверджено створення різних папок ? Часто завучі самі придумують в школах різні види " бумаготворчества" про які навіть не здогадуються у відділах освіти. Ну а на рахунок журналів БЖ, то вибачте, ми відповідаємо за найцінніше - життя і здоров"я дітей. Та й себе цим страхуємо.
filolog
для оксана: коли я 7 років, з 5 до 11го, переписую у журналі одні й ті самі теми з ПДТ, то це я про здоровя дітей піклуюся?!!!!
Оксана
Для filolog: Мова йде про журнали БЖ, а не про бесіди в класному журналі. Ви хоч читайте те, на що пишете пости. Хоча філологи, мабуть, і не знають що це за журнали.
Коментувати
Антон
Інженер у школі? за 2000? Та ще перепідготовку треба пройти. Серйозно?
Nina Vasilisovna
Для Антон: Я іженер-педагог. Викладач технологічної освіти. Дуже шкодую, що відкривши даний фах директор понабирав шкільних вчителів-безграмотних невігласів, що лиши вміють фальсифікувати результати акредитаційних робіт і подавати на столи. Це страшно. Показовість, олімпіади, вічні ділові зустрічі під час лекцій, а читає їх майстер виробничого навчання чи лаборант. Так то.
Коментувати
Юрий
А пані Гриневич не хоче сказати, коли буде НОВА українськ зарплатня у учителів (а не прожитковий мінімум). о пару років тому назад, тодішній прємєр Кролік (Яценюк), розповідав як скоро у нас буде зарплатня по 2000 євро. От коли така зарплатня буде (а не 2000 гривень), тобі і будете казати пронову школу, нові підходи, нових учителів. Зараз у школах вже працювати нікому.
Оксана
А Гриневич уявляє, якою повинна бути нова українська школа? Невже ж такою пустослівною і недієвою, як сама пані міністерка?!
Информатик
Мотивировать не студентов нужно, а учителей...Студенты хотят и готовы учится, а стимула работать нет до сих пор. Так-как за 2000 грн. в нынешнее время нормальному человеку не выжить!!!!
Олександр Вікторович
Те, що сьогодні відбувається в освіті правильно називати не "реформою" а спробою відсунути КАТАСТРОФУ, що наближається. Зміни в освіті потрібно розпочати з ліквідації залишків "совка" - РайОно та ГорОно. Наступний крок - прибрати той же "совковий" спосіб нарахування зарплат, яка складається з "ДОПЛАТ" учителям за категоріями. У нас має бути виключно одна категорія - УЧИТЕЛЬ!! І за це Учителю треба платити нормальні ГРОШІ, а не прожитковий мінімум. 3) Потрібно повністю змінити систему атестацій/переатестаці, систему перевірок. Будь-яка перевірка (атестація) в освіті - це 100% заявка на створення "корупційної схеми"!
Олекса Позняк
Для Олександр Вікторович: в точку
Коментувати
Голосzнарода
Треба ліквідувати 70% вузів, тоді більша частина проблем сама зникне.
007
Для Голосzнарода: Ну для начала надо с ликвидировать содержание коммерческих ВУЗов за счет гос. бюджета и пусть на практике доказывают свою состоятельность
Голосzнарода
Для 007: назвіть хоч один приватний вуз, який утримується за рахунок держави?
007
Посмотрите на распределение бюджетных мест и потом можете доказывать обратное
Коментувати
Методист
Та в педагогічний вуз жодного толкового методиста калачем не заманеш! Якщо такий знайдеться, то його швидко заб’ють науковими статтями, підручниками і посібниками, які він повинен написати та ще й видати за свій кошт. Крім того, обов’язково дисертацію треба писати, бо по конкурсу не проведуть. Можливо в цьому і криється одна із причин, що педколеджі краще готують вчителів.
Лариса
Реформи в школі нібито почались, а вузи як готували фахівців за старими правилами так і готують. Для початкової школи потреба в "нових" фахівцях з"явиться 2018 року, а їх ще й не планували готувати, чи хоча б перевчити тих, що є.
арго
Для Лариcа це ж які реформи? назвіть хоч одну толкову.ви маєте на увазі безграмотні підручники за новою програмою чи писанину простим олівцем у 1-му класі?
Коментувати
просто вчитель
Студенти, які навчатимуться на педагогічних спеціальностях впродовж наступних років... А де ж ті студенти педагогічних спеціальностей, які закінчили вищі навчальні заклади цього року??? До шкіл вони не прийшли. Як не прийшли й випускники педагогічного коледжу на початкові класи. Так куди вони поділися?
Вчитель
Для просто вчитель:
Коментувати
людина
СОС! Шановна п. Гриневич, зашліть своїх підлеглих із перевіркою в педвузи, щоб подивилися, як тупо скорочують години на вивчення базових дисциплін, проходження педпрактики, як з метою економії бюджетних коштів зливають в одну групу(30 чол.) студентів різних спеціальностей і як врізають ставки викладачам, не підводячи їх під години, що не поміщаються в навантаження. Наведіть нарешті порядок із цією гидотною економією, а вже тоді щось путнє пропонуйте. А інакше-це все банальна демагогія.
Рівні можливості
Якщо пані Гриневич отримає педагогічну освіту, то вона теж зможе працювати у школі, а не тільки інженери.