Гриневич радить місцевій владі модернізувати школи

Місцеві органи влади мають бути зацікавлені в модернізації тепло- та електромереж шкіл та дитсадків

Гриневич радить місцевій владі модернізувати школи

Міська влада напряму може впливати на рівень ефективності котелень та втрати в мережах міста і може домогтися зниження тарифів, модернізуючи комунальну інфраструктуру. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час засідання колегії Житомирської облдержадміністрації щодо стану підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2016 - 2017 років.

“З одного боку, робота над покращенням ефективності мереж може знизити тарифи, а з іншого – модернізація шкіл і дитсадків, їх утеплення та перехід на альтернативні джерела опалювання дасть змогу споживати менше ресурсів. Таким чином місцева влада зможе економити кошти на оплаті комунальних послуг у всіх бюджетних установах”, - зазначила  Гриневич.

Вона повідомила, що за підрахунками Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), у комунальних мережах втрати тепла в середньому по Україні сягають 20 – 45%, а води – 70%. А, скажімо, у Польщі втрати у мережах становлять 3 – 4%, хоча вони були модернізовані ще на початку 2000-х років.

“Ми маємо яскравий приклад Черняхівської школи, в якій переобладнали котельні і вже мають відчутну економію. Є розрахунки, скільки коштів можна буде заощадити, якщо перейти на альтернативні види палива: економія коштів при опаленні вугіллям за один опалювальний сезон становить більш як 30 тисяч гривень, а при опаленні дровами – понад 170 тисяч гривень. І це лише одна школа”, - додала міністр освіти і науки.

Освіта.ua
20.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олеся
Наши местные власти поступают еще прогрессивнее - сливают школы!! Над бедами время не властно, они не изменились - ДУРАКИ и ДОРОГИ!
Анна
А ще місцева влада має чи то додрукувати, чи то докупити підручники для 4 і 7 класів. До речі, нині вже 21 вересня, а діти й далі користуються по 1/2, а з деяких предметів по 1/3 підручника на дитину.
Голосzнарода
Для Анна: А колись за царських часів теж без підручників вчились ...
Мила
Класний керівник 7 класу, роздала один підручник на 2 та на 3, щовечора чекаю дзвінків батьків, які або питають, коли вже підручники будуть, або вимагають дати підручника іменно їх дитині, або повідомляють, що такий то предмет дитина не вивчила через відсутність підручника. А ще кажуть, те що місцева влада проплатила за підручники, цього замало, бо платили по старих цінах, а тепер вони нові, і видавництва не хочуть видавати підручники. Не МОН, а ДЕБІЛЯТНИК, Не можуть елементарного - ЗАБЕЗПЕЧТИТ дітей підручниками. А ще Табачника хаяли.
Коментувати
ясли-сад,
младшая группа. Человек с Марса не ведает, что местные это те же местные, которые 30 лет уже местные. Что ж нам так не везёт. Бестолковые, однако
Голосzнарода
Міністру наївно вважати, що місцева влада раптом почне робити те, що мала робити останні 20 років і не робила цього, і тут раптом ні з того ні з сього почне це робити. Це називається : я не я, і хата не моя...
Юля
Переход на дрова уже модернизацией называется?????????????????????Я в шоке.....
небайдужий
Гриневич радить місцевій владі модернізувати школи...Нехай спочатку модернізують міністерство освіти та всілякі імзо та тому подібне, переведуть на альтернативні види палива і таке інше, оптимізують, приведуть у відповідністьсебе, а потім вже решту! Це ж треба було стільки думати! Вже й до дітей добрались! А в Радянському Союзі, про який нам твердять презирливо - "совок", "ВСЕ ЛУЧШЕЕ ДЕТЯМ!" СТАРАЛИСЬ ЗРОБИТИ, для дітей були школи з їх факультативами, гуртками, станції юних техніків, спортивні школи, комплекси, будинки творчості, музичні школи, танцювальні студії і це лише в маленькому містечку (8-9 тисяч населення)! У великих містах зрозуміло вибір був ЩЕ БІЛЬШИЙ! Діти були зайняті, а не тинялись поза вугли, не знаючи куди себе притулити, бо все що залишилось (можливо 15% від того , що було) СТАЛО ПЛАТНИМ! А тепер і в школах треба економити паливо, кому здоровя дітей цікаве? А в адміністрації тепло і у відділі освіти теж і ніхто не пише про економію палива у них та таких як вони!!!
Валентина
За одну зиму вирубаємо всі дерева і будемо нащадкам показувати дерева на малюнках , розповідати, що ми в дитинстві навіть листочки збирали...
Олена
Переконалась на власному досвіді, що ніякої економії при опаленні дровами в порівнянні з газом немає, оскільки дрова також досить дорогі. Економія може бути лише за умови, що дрова будуть безкоштовні або дуже-дуже дешеві, а на практиці так не буває. Краще вкласти кошти в заміну вікон та ефективне утеплення приміщень (стіни, підлога, дах).
Артем
Для Олена: Зато в селе учителей можно отправить на заготовку дров - вот они и будут "бесплатно"
Коментувати
«Вот это да!»
А скільки коштів можна заощадити,... якщо взагалі не ходити до школи чи на роботу!...
Друга Хранція
А якщо кізаками топити, якось вона і не здогадалась. Треба підказати)))
Модернизация
Для Друга Хранція: А еще можно детей и персонал горохом кормить. Душновато будет, зато тепло...
Коментувати
Американець
Оце да!!!!! Крута ідея, а ми то думали як же зекономить....Супер!!!!!Міністр геніальна людина.
Прохожий
А если еще детки будут в школу ходить с вязанкой дров? То вобщее... Тупая сука.